28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

JJ Redick, James Borrego i Sam Cassel wyłaniają się jako główne cele pracy trenerskiej Lakers: Źródła

JJ Redick, James Borrego i Sam Cassel wyłaniają się jako główne cele pracy trenerskiej Lakers: Źródła

CHICAGO — Gdy Los Angeles Lakers rozpoczęli w tym tygodniu kontakt z kandydatami na głównego trenera i umawiali się na rozmowy kwalifikacyjne, JJ Redick, James Borrego i Sam Cassel stali się głównymi celami drużyny, podają źródła ligowe. Sportowiec.

Następny trener drużyny będzie miał za zadanie poprowadzić koniec ery LeBrona Jamesa i Anthony’ego Davisa – prawdopodobnie przez dwa lata – a następnie nadejść następną erę koszykówki Lakers pod wodzą Davisa. Według źródeł drużynowych i ligowych Los Angeles szuka trenera, który będzie mógł rozwijać się wraz z franczyzą przez wiele lat, kładąc nacisk na maksymalizację wielkości Davisa, obecnych powracających zawodników i element rozwoju zawodników na wysokim poziomie.

Jak stwierdziło jedno ze źródeł zaznajomionych z sytuacją: „To musi oznaczać więcej zatrudnienia wokół AD niż LeBrona”.

Oczekuje się, że Lakers przeprowadzą wstępną rundę rozmów trenerskich z wcześniej niesprawdzonymi kandydatami, podają źródła ligowe, co umożliwi władzom zespołu poznanie tych osób na poziomie ludzkim przed przejściem do następnego etapu.

Według tych źródeł Lakers szukają trenera, który poprowadzi szatnię i będzie pociągał graczy do odpowiedzialności, a także bezlitośnie planował grę i zapewniał odpowiedni poziom struktury i organizacji.

Jedną z osób, która stała się szanowanym nieoficjalnym źródłem informacji dla Lakers w trakcie tego procesu, jest legendarny trener Duke’a Mike Krzyzewski, którego głęboka wiedza o kandydatach, takich jak Redick i innych, pozwala spojrzeć na kulturę, jakiej pragnie organizacja oraz cechy charakterystyczne potencjalnych pracowników na temat Następny główny trener, twierdzi wiele źródeł zaznajomionych z tą sprawą. Historia Krzyzewskiego w Lakers sięga 2004 roku, kiedy dr Jerry Buss podjął agresywną, ale nieudaną próbę zatrudnienia trenera K.

tak jak Sportowiec Według doniesień po zwolnieniu głównego trenera Darvina Hamma, głównymi początkowymi kandydatami Lakers byli trener Los Angeles Clippers Tyronn Lue (którego kontrakt wygasa w przyszłym sezonie), Redick, asystent trenera Golden State Warriors Kenny Atkinson i Mike Budenholzer (który niedawno zastąpił Franka Vogela jako trener). główny trener Phoenix Suns) i były asystent trenera Boston Celtics Charles Lee (Który niedawno został głównym trenerem Charlotte Hornets).

READ  Bucks przegrywają z Grizzlies 137:114 na Fiserv Forum nawet nie startując

Od tego czasu Redick, 39-letni analityk ESPN i 15-letni weteran NBA; Borrego, 46-letni asystent trenera New Orleans Pelicans, który wcześniej trenował Orlando Magic i Charlotte Hornets; Cassel, 54-letni asystent trenera drużyny Boston Celtics, który po 15 latach kariery w NBA był asystentem trenera przez 15 lat, stał się głównym celem Lakersów.

Według źródeł ligowych i drużynowych wśród pozostałych kandydatów mają znajdować się asystent trenera Denver Nuggets David Adelman, asystent trenera Minnesota Timberwolves Mika Nouri i asystent trenera Miami Heat Chris Quinn.

Reddick nie trenował jeszcze powyżej poziomu młodzieżowego, co czyni go największą niewiadomą wśród kandydatów na trenera. Jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem do tego pojedynku, biorąc pod uwagę jego głośną karierę piłkarską, pracę jako osobowość medialna i jego niedawny podcast „Mind the Game” z Jamesem.

Pomimo braku doświadczenia trenerskiego na poziomie NBA, jest uważany za jednego z najbardziej obiecujących kandydatów na rynku i dał jasno do zrozumienia zarówno publicznie, jak i prywatnie, że bardzo pragnie awansować na stanowisko głównego trenera. Redick przeprowadził niedawno wywiad z Hornets jako główny trener, a także ze sztabem otwierającym Toronto Raptors w zeszłym sezonie.

Borrego, asystent trenera Nowego Orleanu pod wodzą Williego Greena, był jedną z sił napędowych poprawy ofensywy Pelicans z 20. miejsca pod względem punktów zdobytych na 100 posiadań w sezonie 2022/2023 na 11. miejsce w zeszłym sezonie. Borrego poprowadził Hornets do 43 zwycięstw w swoim ostatnim sezonie 2021–2022 (i to wciąż najwięcej jako organizacji od sezonu 2015–2016). W ciągu czterech dodatkowych sezonów jako główny trener w Charlotte i 30 meczów jako tymczasowy trener Magic miał bilans 148-183 (0,447).

Cassel, który dołączył do Celtics w zeszłym sezonie, trenował pod okiem Flipa Saundersa, Randy’ego Whitmana, Doca Riversa i Joe Mazzoli. Był jednym z głównych asystentów Riversa przez dziewięć z 15 sezonów trenerskich. Cassel jest bardzo szanowany przez graczy i ma dobrą reputację w zakresie rozwijania graczy. Jako zawodnik zdobył trzy tytuły mistrzowskie (1994 i 1995 w Houston, 2008 w Bostonie).

READ  Wielka 12, przywódcy ACC zatwierdzają Izbę v. NCAA: Źródła

tak jak Sportowiec Po piątej porażce Lakersów z Nuggets doniesiono, że James ma zagrać w NBA jeszcze przez dwa sezony, podało źródło zaznajomione z jego tokiem myślenia. Oznacza to, że ten trener będzie prawdopodobnie ostatnim trenerem w karierze Jamesa w przypadku jego ponownego podpisania kontraktu z Lakers.

Według źródeł zespołu Los Angeles jest otwarte na omówienie wszelkich ram porozumienia w sprawie powrotu Jamesa, a także możliwości włączenia Bronny’ego Jamesa do przyszłomiesięcznego draftu do NBA. Bronny James zamierza pozostać w drafcie i brać udział we wszystkich działaniach przeddraftowych, począwszy od Combine w tym tygodniu w Chicago i przyszłotygodniowych Pro Days w Los Angeles, po czym zawęzi listę zainteresowanych drużyn do około kilku.

(Zdjęcie na górze: Tyler Ross/NBAE za pośrednictwem Getty Images)