16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

James Harden nie był tym, kim był kiedyś, ale jest tym, czego potrzebuje Heksagram

James Harden nie był tym, kim był kiedyś, ale jest tym, czego potrzebuje Heksagram

Tobias Harris Zwykle ma więcej do powiedzenia, ale po przypadkowym zassaniu tchawicy starał się uspokoić swoją tchawicę Pam Adebajo Łokieć w szyję w drugiej połowie zwycięstwa 116-108 Philadelphia 76ers nad Miami Heat w niedzielnym meczu czterech z serii do dwóch zwycięstw w półfinale Konferencji Wschodniej.

Harris właśnie doszedł do sedna, gdy został o to zapytany James HardenDzisiejszy 31-punkt, w tym 16 z 27 w decydującej czwartej kwarcie.

– Chcemy, żeby robił co wieczór to, co robi – powiedział Harris chrapliwym głosem. „Po prostu bądź dla nas silny i broń tego, jak z nim grają”.

To nowa wizja Jamesa Hardena.

Nie musi odtwarzać swojej najlepszej formy gracza Sixers 2018, aby wygrać.

Nie musi wypełniać pola ani naciskać sprzęgła na koniec gry. Nie musi nawet oddawać 20 strzałów, co wcześniej było dla niego liczbą za małą.

Harden oddał tylko 18 strzałów w meczu 4, ale było to dużo, ponieważ strzelił lub asystował przy 54 z 98 punktów (55%), które Sixers strzelili na boisku.

Ta wersja Jamesa Hardena, 32-latka, który w lutym został zamieniony przez Sixers na ideę długoterminowego partnerstwa, po prostu musi być solidny i organizować atak zespołu w oparciu o to, jak gra w obronie.

Joel Embiid (24 punkty, 11 zbiórek) Resztę może zrobić. Harris (13 punktów i cztery asysty), Teresa Maxi (18 punktów, cztery asysty) Potrafi wypełnić luki w punktacji i zagrać. Danny Green Podłoga może być rozstawiona (11 punktów na 3 vs. 4 na 3).

Ale Harden musi być rozgrywającym.

„Wykonał świetną robotę oceniając grę” – powiedział Harris. „Skąd może grać, gdzie może oddawać strzały. Zaczął dziś wieczorem. Możesz zobaczyć w nim pewność siebie, kiedy schodzi pierwszy, a potem otworzyła go trójka.

READ  Generalny dyrektor 49ers, John Lynch, bierze na siebie winę za nieudany wybór Treya Lance’a do draftu – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

„Widzi tam dużo defensywy. Często są też na boisku, więc czasami trudno mu być bardzo agresywnym w ofensywie. Ale kiedy jest w rytmie, jak [Sunday night]Zdobędziemy to z piłką i idziemy dalej”.

Upał wywierał presję na Hardena w tej serii, odbierając mu miejsce do pracy, zwłaszcza gdy Embiida nie ma na boisku.

W pierwszych dwóch meczach Embiid chybił wstrząsu mózgu i złamał kość oczodołu, omiótł Miami Harden z kilkoma obrońcami lub rzucił strefą w twarz, by zepsuć atak Sixers.

Według Second Spectrum, najbliższy obrońca Harden w grze miał średnio 13,7 stopy. W drugim meczu spadł do 3,1 stopy, czyli najbliżej, w jakim grał w ciągu ostatnich trzech sezonów.

W grze 3, kiedy Embiid wrócił do składu, różnica była jeszcze bardziej wyraźna. Z Embiidem na boisku Miami dało Hardenowi 3,7 stopy, ale tylko 2,6 stopy, gdy Embiid był dalej od niej.

Zabieranie miejsca Hardenowi jest jak pozbawianie ognia tlenu. Były trener Rockets Mike D’Antony oraz były i obecny dyrektor generalny Daryl Morey próbowali zbudować imperium w Houston wokół bezwstydnie radykalnego stworzenia Harden Space – i prawie odnieśli sukces, gdyby nie Golden State Warriors z tej samej epoki. I Chris PaulUraz ścięgna podkolanowego.

Morey, teraz szef operacji koszykówki w Filadelfii, miał prawie taką samą wizję dla Sixers, kiedy zaczął handlować z Hardenem w zasadzie od momentu, gdy przejął stery jesienią 2020 roku.

Gdyby mógł sporządzić listę powierzchni wokół Harden, ale z Embiidem jako światową gwiazdą, nie wiadomo, jakim rodzajem ofensywnego molocha mogą się stać.

READ  Źródła: Nebraska oferuje Mattowi Rule'owi stanowisko głównego trenera

Ale prawda o wieku i obecnych umiejętnościach Hardena była aż nazbyt oczywista podczas jego krótkiego pobytu w Filadelfii. Bez względu na to, czy przegra krok – czy trzy – jasne jest, że nie może kwestionować czasu i przestrzeni w taki sam sposób, jak robił to wcześniej.

Upał przejął niezdolność Hardena do zdobycia obrońców, tak jak to robił przez całą serię. Ale w grze 4 odwrócił tekst.

Zaczął wysysać 3 rzuty, aby utrzymać obrońców z dala od kosza. Zaatakował obronę obszaru i został rzucony przez podwójne drużyny Miami. To wszystko stworzyło przestrzeń, której wcześniej było bardzo mało.

Zgodnie z drugimi danymi ze śledzenia Spectrum, Harden stworzył w niedzielę 3,6 stopy z Embiidem na boisku i 5,1 stopy z Embiidem z ziemi.

Cztery z pięciu strzałów, które Harden oddał, gdy Embiid uniósł się z ziemi, to trzy, co jest częściowo powodem, dla którego miał tak dużo miejsca. Trafił również sześć ze swoich 10 rzutów za trzy tego wieczoru, po tym jak walczył za łukiem w swoich pierwszych trzech meczach, trafiając 21% z 3.

Więc niektóre z nich to tylko trafienie, a nie chybienie. Ale dla Hardena zawsze chodzi o przestrzeń. Kiedy to ma – czy to tworzy przestrzeń, czy robi system ofensywny zespołu – może znaleźć swój rytm i kontrolować mecz. Kiedy tego nie robi, wygląda na zagubionego i sfrustrowanego.

Niedziela była wersją Harden the Sixers, na którą czekał, nawet jeśli nie jest starym hardenem. Bo kiedy czyta z parkietu i organizuje grę tak jak w Game 4, Sixers wyglądają jak drużyna, która może pokonać każdego.

„Odkąd tu przybył, dostosowywał się w oparciu o to, czego od niego potrzebujemy” – powiedział Embiid. „Czy to w branży gier, czy dzisiaj – po prostu idź i zdobądź wiadro w oparciu o to, jak chronili wszystkich innych. Wykonuje mocne strzały. Robił to przez całą swoją karierę”.

READ  Eagles podpisują kontrakt z Shaquille Leonardem, aby wzmocnić korpus obrońców – NBC Sports Philadelphia

Harden bagatelizował swój wkład w niedzielne zwycięstwo w porównaniu z trudnościami, z jakimi borykał się w całej serii.

— Tak naprawdę nic się nie zmieniło — wzruszył ramionami Harden. „Właśnie zrobiłem kilka ujęć”.

Ale potem powiedział coś, co umieściło całą jego podróż z Sixers – i jego średni wiek w NBA – z odpowiedniej perspektywy.

„Wciąż jesteśmy całkiem nowym zespołem” – powiedział Harden. „Zaledwie dwa miesiące dzielą nas… w końcu osiągamy tę passę. Znaleźliśmy kilka świetnych rzeczy, które zadziałają dziś wieczorem”.