22 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Źródła - Sacramento Kings zatrudni asystenta Golden State Warriors, Mike'a Browna, jako głównego trenera

Źródła – Sacramento Kings zatrudni asystenta Golden State Warriors, Mike’a Browna, jako głównego trenera

Sacramento Kings uzgodnili, że asystent Golden State Warriors, Mike Brown, podpisze czteroletni kontrakt, aby zostać następnym trenerem franczyzy, poinformowały źródła ESPN.

Źródła podają, że Kings zawarli umowę z Brownem w niedzielę po spotkaniu z nim ponad dwa dni później w zeszłym tygodniu. Brown przybywa do Kings z jasnym mandatem regulacyjnym: zakończyć najdłuższą suszę w historii NBA i po raz pierwszy od 16 lat sprowadzić Kings z powrotem po sezonie.

Źródła podały, że Brown zakończy playoff Warriors, zanim przejdzie do swoich pełnoetatowych obowiązków w Kings.

Ma osiem sezonów doświadczenia jako mistrz trenerski i prawie dwie dekady coachingu stowarzyszonego pod kierownictwem Grega Popovicha i Steve’a Kerra.

Przed dołączeniem do Kerr jako asystent w Warriors siedem lat temu, Brown miał rekord 347-216 (.616) w ośmiu sezonach jako główny trener w Cleveland Cavaliers i Los Angeles Lakers. Brown został Trenerem Roku NBA w 2007 roku, kiedy poprowadził Cavaliers do Mistrzostw Konferencji Wschodniej.

Brown był 42-29 w częściach z dwóch sezonów z Lakers, zanim został wyrzucony z pięciu meczów w sezonie 2012-13 w Los Angeles, a Brown wrócił do Cleveland na sezon 33-49 w 2013-14, zanim został odesłany po jednym pora roku.

Brown ma rekord w karierze w playoffach 47-36.

READ  5 zwycięzców draftu Detroit Lions 2023