16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Instacart podnosi przedział cenowy dla IPO po mocnym debiucie Arma

Instacart podnosi przedział cenowy dla IPO po mocnym debiucie Arma

Na ilustracji wykonanej 25 marca 2022 r. pokazano smartfon z logo Instacart. REUTERS/Dado Rovik/Illustration/File Photo Uzyskanie praw licencyjnych

15 września (Reuters) – Aplikacja do dostawy artykułów spożywczych Instacart podniosła w piątek proponowany przedział cenowy w ramach swojej pierwszej oferty publicznej (IPO), dostosowując jej warunki do w pełni rozwodnionej wyceny do 10 miliardów dolarów po imponującym debiucie Arm Holdings.

Wzrost cen wskazuje na duży popyt ze strony inwestorów na spółkę z San Francisco, która po latach oczekiwań planuje w tym miesiącu notować swoje akcje.

Wrzesień zapowiada się jako jeden z najbardziej pracowitych okresów w przypadku nowych ofert.

Akcje firmy Arm (9984.T), projektanta chipów SoftBanku, wzrosły o prawie 3% podczas niestabilnych wczesnych notowań w piątek, przedłużając zyski po mocnym zamknięciu pierwszego dnia notowań.

Inna spółka portfelowa japońskiego giganta inwestycyjnego, Nomura Therapeutics, ma rozpocząć handel, a firma marketingowa Clavio spodziewa się notowania w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Według danych Dealogic, który to już drugi co do wielkości miesiąc dla takich ofert akcji w tym roku, tradycyjne IPO w Stanach Zjednoczonych przyniosły dotychczas ponad 5 miliardów dolarów.

Grafika Reutera

Instacart powiedział, że 22 miliony akcji zostaną sprzedane po 28–30 dolarów za akcję, w porównaniu z poprzednim przedziałem cenowym wynoszącym 26–28 dolarów za akcję. W ostatecznym rozrachunku IPO przyniesie 660 mln dolarów w porównaniu z poprzednim celem wynoszącym 616 mln dolarów.

Z całkowitych wpływów aż 237 milionów dolarów może trafić do obecnych inwestorów Instacart, którzy chcą sprzedać swoje akcje.

Jednak wysoka docelowa wycena spółki nadal będzie wynosić zaledwie jedną czwartą z 39 miliardów dolarów, które była warta po ostatniej rundzie finansowania ponad dwa lata temu.

Inwestorzy podstawowi wskazali, że kupiliby akcje o wartości do 400 milionów dolarów, co stanowiłoby około dwóch trzecich całkowitych wpływów, gdyby wycena znajdowała się na górnym końcu przedziału.

READ  Apple ma duży problem z fabryką iPhone'ów swojego dostawcy w Chinach

(Reportaż: Niket Nishant z Bengaluru; przygotowanie: Mahomet do biuletynu arabskiego) Redakcja: Krishna Chandra Illuri i Arun Kuyur

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę