3 października, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Instacart podnosi przedział cenowy dla IPO po mocnym debiucie Arma

Instacart podnosi przedział cenowy dla IPO po mocnym debiucie Arma

Na ilustracji wykonanej 25 marca 2022 r. pokazano smartfon z logo Instacart. REUTERS/Dado Rovik/Illustration/File Photo Uzyskanie praw licencyjnych

15 września (Reuters) – Aplikacja do dostawy artykułów spożywczych Instacart podniosła w piątek proponowany przedział cenowy w ramach swojej pierwszej oferty publicznej (IPO), dostosowując jej warunki do w pełni rozwodnionej wyceny do 10 miliardów dolarów po imponującym debiucie Arm Holdings.

Wzrost cen wskazuje na duży popyt ze strony inwestorów na spółkę z San Francisco, która po latach oczekiwań planuje w tym miesiącu notować swoje akcje.

Wrzesień zapowiada się jako jeden z najbardziej pracowitych okresów w przypadku nowych ofert.

Akcje firmy Arm (9984.T), projektanta chipów SoftBanku, wzrosły o prawie 3% podczas niestabilnych wczesnych notowań w piątek, przedłużając zyski po mocnym zamknięciu pierwszego dnia notowań.

Inna spółka portfelowa japońskiego giganta inwestycyjnego, Nomura Therapeutics, ma rozpocząć handel, a firma marketingowa Clavio spodziewa się notowania w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Według danych Dealogic, który to już drugi co do wielkości miesiąc dla takich ofert akcji w tym roku, tradycyjne IPO w Stanach Zjednoczonych przyniosły dotychczas ponad 5 miliardów dolarów.

Grafika Reutera

Instacart powiedział, że 22 miliony akcji zostaną sprzedane po 28–30 dolarów za akcję, w porównaniu z poprzednim przedziałem cenowym wynoszącym 26–28 dolarów za akcję. W ostatecznym rozrachunku IPO przyniesie 660 mln dolarów w porównaniu z poprzednim celem wynoszącym 616 mln dolarów.

Z całkowitych wpływów aż 237 milionów dolarów może trafić do obecnych inwestorów Instacart, którzy chcą sprzedać swoje akcje.

Jednak wysoka docelowa wycena spółki nadal będzie wynosić zaledwie jedną czwartą z 39 miliardów dolarów, które była warta po ostatniej rundzie finansowania ponad dwa lata temu.

Inwestorzy podstawowi wskazali, że kupiliby akcje o wartości do 400 milionów dolarów, co stanowiłoby około dwóch trzecich całkowitych wpływów, gdyby wycena znajdowała się na górnym końcu przedziału.

READ  Raport mówi, że chmura „zderzyła się” przed wystąpieniem poważnych turbulencji

(Reportaż: Niket Nishant z Bengaluru; przygotowanie: Mahomet do biuletynu arabskiego) Redakcja: Krishna Chandra Illuri i Arun Kuyur

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę