29 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Inflacja w Korei Południowej, ponowne otwarcie Chin

Inflacja w Korei Południowej, ponowne otwarcie Chin

Yamaguchi wyłania się jako kandydat na kolejne stanowisko prezesa Banku Japonii: Sankei

Były wiceprezes Banku Japonii, Hirohide Yamaguchi, pojawia się jako kandydat na szefa banku centralnego, japońskie media krajowe Wspomniany Sankeyzdaniem osób zaznajomionych ze sprawą.

Yamaguchi, który pełnił funkcję zastępcy w banku centralnym do 2013 roku, był głośnym krytykiem restrykcyjnej polityki monetarnej obecnego gubernatora Haruhiko Kurody.

Gazeta dodała, że ​​Yamaguchi zasygnalizuje odejście od strategii stymulacji gospodarczej byłego premiera Japonii Shinzo Abe, znanej również jako „Abenomika”.

Sankei donosi, że Yamaguchi zwraca na siebie uwagę, gdy obecny premier Fumio Kishida odchodzi od polityki monetarnej zorientowanej na stymulację, a powołanie kolejnego szefa banku centralnego stanie się jasne w przyszłym miesiącu.

– Jihe Lee

UOB twierdzi, że zagraniczne talenty będą mniej skłonne do przyjazdu do Singapuru po ponownym otwarciu Hongkongu

Alvin Liu, główny ekonomista United Overseas Bank, powiedział, że po ponownym otwarciu Hongkongu obcokrajowcy mogą być mniej skłonni do przeprowadzki do Singapuru.

„Singapur skorzystał z puli talentów, która przybyła tutaj ze względu na surowsze przepisy w samym Hongkongu” – powiedział Liu, dodając, że przepływ siły roboczej przenoszącej się do Singapuru „może nieco spaść” teraz, gdy miasto zostało ponownie otwarte.

„Sama pula talentów może być tutaj mniej mobilna” – powiedział ekonomista z Singapuru.

Liu dodał, że ponowne otwarcie Hongkongu jest krokiem we właściwym kierunku, aby region „powrócił do normalnego funkcjonowania” – powiedział Liu.

Charmine Jacob

Analitycy twierdzą, że chińskie rynki odnotują „taktyczne” odbicie w przyszłym roku

Chińskie rynki prawdopodobnie odnotują „taktyczne odbicie” ożywienia w przyszłym roku, informuje Port Shelter Investment Management.

„Jest po prostu jasne, że prawdopodobnie zobaczymy taktyczne odbicie” – powiedział CNBC Richard Harris, dyrektor generalny firmy.

READ  Koniec ery - przez cały rok - gdy Christmas Tree Shops składa wniosek o ochronę przed bankructwem

„Będzie to miało charakter taktyczny, ponieważ ostatecznie Chiny muszą dopasować się do reszty świata” – powiedział.

Harris spodziewa się, że Chiny odbiją w pierwszym kwartale roku i nadal będą odczuwać wzrosty w drugim kwartale.

Dodał, że to ożywienie zależy również od wielu obecnie nieznanych elementów, takich jak to, czy chińska gospodarka otrzyma znaczący bodziec i co zostanie zrobione z inflacją, gdy gospodarka się odbije.

-Lee Ying Chan

Nowy chiński ETF technologiczny może „wnieść płynność detaliczną” na rynek singapurski: firma inwestycyjna

Firma zarządzająca aktywami wyjaśnia, w jaki sposób notowanie jej SGX ETF będzie się różnić od innych chińskich funduszy indeksowych

Notowany w Singapurze Fundusze giełdowe CSI Star i ChiNext 50 Może przynieść płynność z Chin kontynentalnych do Singapuru” – powiedział CNBC Ding Chen, dyrektor generalny CSOP Asset Management.Squawk Box Azja. „

Fundusz ETF firmy był notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Singapurze w piątek i jest subfunduszem CSOP SG ETF Series I, jednostkowego funduszu powierniczego w Singapurze, zgodnie ze stroną funduszu.

„Dzięki SGX inwestorzy singapurscy i globalni mogą uzyskać dostęp do funduszy ETF notowanych w Chinach”, powiedział Ding, dodając, że chińscy inwestorzy mogą również bezpośrednio inwestować w fundusze ETF w Singapurze.

Zapytany o ewolucję portfela ETF firmy, Ding powiedział, że „sprowadzi na rynek więcej młodych i wschodzących firm technologicznych”.

– Sheila Chiang

Stopa inflacji w Korei Południowej nie zmieniła się w grudniu

Indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych w Korei Południowej w grudniu wzrósł o 5% rok do roku, według statystyk z Banku Korei pokazać się.

Odczyt utrzymywał się na niższych poziomach przez cały miesiąc i nie zmienił się od listopada.

Wydruk jest zgodny z oczekiwaniami ekonomistów ankietowanych przez Reutera.

– Jihe Lee

W czwartek giełdy zamknęły się wyżej

CNBC Pro: Akcje chipowe radziły sobie słabo w tym roku — ale ten zarządzający funduszem pozostaje optymistą, wymieniając 2 do kupienia

Liczba zgłoszeń bezrobotnych wzrosła w zeszłym tygodniu; Ciągłe roszczenia są na najwyższym poziomie od lutego

Liczba nowych bezrobotnych wzrosła w zeszłym tygodniu w związku z wysiłkami Rezerwy Federalnej mającymi na celu schłodzenie gospodarki, a zwłaszcza rynku pracy.

Departament Pracy poinformował w czwartek, że liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych po raz pierwszy wyniosła 225 000 w tygodniu kończącym się 24 grudnia. Był to wzrost o 9 000 w porównaniu z poprzednim tygodniem i nieco powyżej szacunków 223 000 z Dow Jones.

Długoterminowe i ciągłe roszczenia, które o tydzień wyprzedzają główną liczbę, skoczyły do ​​1,71 miliona, co oznacza wzrost o 41 000 do najwyższego poziomu od początku lutego.

Liczby o tej porze roku są zawsze głośne ze względu na święta. Odszkodowania nieskorygowane o czynniki sezonowe wzrosły o 23 146, czyli o 9,3%.

– Jeffa Coxa

CNBC Pro: Citi wymienia najlepsze akcje spółek biotechnologicznych na rok 2023 — rezygnuje z 73%

Według Citi biotechnologia pozostanie „rosnącym rynkiem” w 2023 roku.

Bank wyjaśnia, jak może działać biotechnologia w oparciu o różne scenariusze ekonomiczne i określa trzy najlepsze typy na 2023 rok.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Wizen tan