8 grudnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kopanie zapasów Carvany, gdy rynek używanych samochodów ciemnieje

Kopanie zapasów Carvany, gdy rynek używanych samochodów ciemnieje

Akcje Carvana Był na dobrej drodze do najgorszego dnia w historii w piątek po tym, jak firma przeoczyła najwyższe i najniższe oczekiwania Wall Street dotyczące Trzeci kwadrans Ponieważ oczekiwania dotyczące używanych samochodów spadają od rekordowego popytu, cen i zysków podczas pandemii koronawirusa.

W południe stado wykopało prawie 40%. Akcje internetowego dealera samochodów używanych spadły w tym roku o ponad 95%, po osiągnięciu rekordowego poziomu 376,83 USD za akcję 10 sierpnia 2021 r. Najgorszy dzień handlowy w Caravanie wynosi obecnie 26,4% 18 marca 2020 r.

Akcje zbliżają się do najniższego w historii poziomu 8,14 USD za akcję, co nastąpiło niecały tydzień po wejściu akcji na giełdę 28 kwietnia 2017 r.

Morgan Stanley wycofał w piątek rating i cenę docelową Carvany. Analityk Adam Jonas przytoczył spadek rynku samochodów używanych i niestabilne środowisko finansowe na zmianę.

„Podczas gdy firma kontynuuje działania mające na celu cięcie kosztów, uważamy, że pogorszenie na rynku samochodów używanych w połączeniu ze zmiennymi stopami procentowymi/środowiskiem finansowym (obrót obligacjami przy rentowności 20%) zwiększa perspektywy istotnego ryzyka, przyczyniając się do szerokiego zakresu wyników (pozytywnych i negatywnych)” – napisał w piątek w notatce skierowanej do inwestorów.

Ceny używanych samochodów i zyski gwałtownie wzrosły, ponieważ konsumenci, którzy nie mogli znaleźć nowego samochodu lub nie stać na nie, zdecydowali się go kupić Używany samochód lub ciężarówka. Zapasy nowych pojazdów zostały znacznie uszczuplone podczas pandemii koronawirusa, w dużej mierze z powodu problemów z łańcuchem dostaw, w tym trwającego globalnego niedoboru chipów półprzewodnikowych.

Jednak rosnące stopy procentowe, inflacja i obawy przed recesją zmniejszyły gotowość konsumentów do płacenia rekordowych cen, prowadząc do spadków w Carvana i innych firmach używanych samochodów, takich jak Carmax.

Najwięksi dealerzy nowych i używanych samochodów z franczyzami, takimi jak Lithia Motors i Auto Nation ostrzegaj przed zmiękczeniem na rynku samochodów używanych, gdy niedawno ogłoszono wyniki za trzeci kwartał.

READ  Bitcoin [BTC] Szanse na krótkotrwałe wyzdrowienie są ponure dzięki...

Prezes i współzałożyciel Carvany Ernie Garcia W rozmowie telefonicznej w czwartek określił nadchodzący rok jako „trudny rok” dla firmy, powołując się między innymi na normalizację zawyżonych poziomów przemysłu motoryzacyjnego i wzrost stóp procentowych.

„Samochody są drogim, uznaniowym zakupem, często są finansowane i rozrosły się znacznie bardziej niż inne towary w gospodarce w ciągu ostatnich kilku lat i oczywiście mają wpływ na decyzje zakupowe ludzi” – powiedział.

Garcia określił koniec trzeciego kwartału jako „najbardziej niezrównoważony moment w historii” dla klientów finansujących samochód.

Prawie wszystkie aspekty działalności Carvany spadły w porównaniu z poprzednim rokiem w trzecim kwartale, w tym 31% spadek zysku brutto do 359 milionów dolarów. Sprzedane jednostki detaliczne spadły o 8% w porównaniu z trzecim kwartałem 2021 r. do 102 570 pojazdów, podczas gdy zysk brutto na jednostkę – miara bardzo obserwowana przez inwestorów – spadł o ponad 1100 USD do 3500 USD.

Carvana odnotowała większą niż oczekiwano stratę w wysokości 2,67 USD na akcję. Przychody również przekroczyły oczekiwania na poziomie 3,39 miliarda dolarów, w porównaniu do szacunków 3,71 miliarda dolarów, według Refinitiv.

– kanał CNBC Michael Bloom Przyczyń się do tego raportu.