23 kwietnia, 2024

Indie pokonały Polskę 8:2 w ćwierćfinale mistrzostw świata juniorów w hokeju na lodzie z Belgią.

Sanjay Kumar, Arijeet Singh Handal i Sudeep Sirmako zdobyli gola, aby pomóc obrońcom tytułu Indiom pokonać Polskę 8-2 i awansować do ćwierćfinału Pucharu Świata Juniorów w hokeju FIH.

Po zdobyciu hat-tricka w pierwszych dwóch meczach wicekapitan Sanjay (4., 58.) nadal interesował się strzeleniem bramek dla Indii, podczas gdy Handal (8., 60.) również zanotował swoje nazwisko z hat-trickiem przeciwko Kanadzie. Arkusz wyników. Sirmako (24., 40.) przyczynił się do zwycięstwa zespołu, a Uttam Singh (34.) i Shardanand Tiwary (38.) strzelili kolejne bramki w meczu grupy B. Polska zdobyła oba gole w czwartej i ostatniej kwarcie przez Wojciecha Rutkowskiego (50.) i Roberta Pavlova (54.).

Indie zmierzą się teraz z Belgią, która zajmie drugie miejsce w ćwierćfinale 1 grudnia. Po tym, jak obaj skończyli z 7 punktami każdy, Belgia pokonała Malezję różnicą bramek.

Po szokującej porażce 4-5 z Francją w meczu otwarcia turnieju Indie pokonały Kanadę 13-1 w drugim meczu grupowym. W ostatnim meczu grupowym z Polską Hindusi zaczęli od miejsca, w którym w czwartek zakończyli mecz z Kanadą i od samego początku wywierali presję na polską bramkę.

W czwartej minucie meczu, kiedy gwiezdny tropiciel Sanjay strzelił siódmego gola meczu, ich wysiłki ponownie opłaciły się z rzutu karnego. Indyjscy gracze byli agresywni i cztery minuty później podwoili przewagę, wykonując kolejny karny róg, tym razem z drążka. Sudeep potroił prowadzenie Indii w 24. minucie dzięki znakomitemu celnemu z gry i po przerwie 3:0.

W czwartej minucie trzeciej kwarty Uttam powiększył prowadzenie Indii kolejnym uderzeniem z pola, zanim Tiwary w 38. minucie wykorzystał karny rzut rożny i awansował na 5:0 na korzyść Indii. Sudeep strzelił kolejnego gola z gry w 40. minucie.

Polska przegrała 0-6 i odpadła w ostatniej kwarcie. Zasłużyli na lawinę karnych rzutów rożnych i dwa razy znaleźli siatkę i zmniejszyli margines. Ale Indie zakończyły się mocnym akcentem, gdy Sanjay i Handal zagrali na boisku i odnieśli decydujące zwycięstwo gospodarzy.

READ  Portugalczycy w Polsce i krajach bałtyckich wzywają do bojkotu

Tymczasem w innych meczach tego dnia Pakistan pokonał Egipt 3-1, a Francja pokonała Kanadę 11-1 i zajęła pierwsze miejsce w puli A.

Malezja pokonała RPA 4:3, aby awansować do ćwierćfinału, a Belgia pokonała Chile 3:0, aby zająć pierwsze miejsce.