25 kwietnia, 2024

Igrzyska Olimpijskie 2022: Aktualizacje na żywo z Zimowych Igrzysk

kredyt…Ławka Fabrizio / Reuters

W 2019 roku Anna Jacir z Austrii przeszła do historii jako pierwsza kobieta, która tego dokonała korkowa podwójna kabina land 1260 – Trzy i pół okrążenia na jej deskorolce, dwa nad głową. Tym samym trikiem ponownie przeszła do historii we wtorek, kiedy została pierwszą z rzędu złotą medalistką olimpijską w Mistrzostwach Kobiet w Big Air.

Drugie miejsce zajął nowozelandczyk Zoi Sadowski-Synnott, a trzecie Japończyk Kokomo Murase, jeden z najmłodszych dżokejów imprezy.

Jacir, która w wieku 30 lat była najstarszą uczestniczką w zawodach, w których średnia wieku wynosiła 20 lat, nadała ton na początku finału, doskonale spisując się w 1080 w swoim pierwszym biegu. Ale Sadovsky-Synot szybko wyprzedziła Jacir swoim frontem 1080 i wyszła na prowadzenie, pozostając do ostatniego biegu Jassera.

Jacir jest jedną z najodważniejszych zawodniczek w sporcie i jedyną kobietą, która go posiada Potrójny korek wylądował Trzy zwroty akcji na zmianę. Kiedy więc zdecydowała się na swój ostatni bieg — jedyną szansę na spotkanie z Sadowskim-Synnottem — świat łyżwiarstwa figurowego czekał na oczekiwany potrójny przystanek. Zamiast tego Jasper Dostała swój trzeci przejazd w 1260. taksówce Z dumą wyrzuciła ręce w powietrze, gdy inni pasażerowie podbiegli i ją przytulili.

Mając kolejną szansę na odzyskanie pierwszego miejsca, Sadovsky Sinnott, pewny siebie i konsekwentny zawodnik, nie wylądował skacząc, aby przekazać złoto Jacirowi.

W zeszłym tygodniu Sadovsky Sinnot została pierwszą nowozelandzką lekkoatletką, która zdobyła złoty medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, kiedy wygrała zawody w pływaniu tiltem. Slopestyle to rodzaj big air big brother, wyposażony w długi zestaw zaczepów, railów i skoków; Big Air to jeden wielki skok z obrotem i zwrotami akcji.

Każdy z kolarzy oddał trzy skoki, a dwa najlepsze wyniki zostały dodane, według uznania komisji, aby wyłonić zwycięzcę.

READ  Mistrzostwa Jordan Ball’s Warriors ugruntowały jego koszykarskie dziedzictwo – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Wśród pretendentów do podium jest Australijka Tess Coady, brązowa medalistka w tilt swim, która po dwóch rozczarowujących rundach zajęła ósme miejsce.

Jimmy Anderson Ze Stanów Zjednoczonych, najbardziej skazany snowboardzista ostatniej dekady, nie awansowała do finału we wtorek. Courtney Rommel również nie zakwalifikowała się. Ich koleżanka z drużyny Julia Marino, która zdobyła srebrny medal w pływaniu zjazdowym, zdecydowała się wyjść z wielkiego powietrza z powodu kontuzji, którą doznała podczas treningu. Hailey Langland, jedyna Amerykanka w finale, zajęła ostatnie miejsce.

Łyżwiarstwo figurowe zakończyło się w Pekinie wraz z wielkim lotem mężczyzn, kiedy to Su Yiming z Chin zdobył złoto i zwycięskie okrążenie w powietrzu, po objęciu prowadzenia na podium przed ostatnią rundą. Chiny zdobyły swój pierwszy medal w wydarzeniu, który został dodany do programu olimpijskiego w 2018 roku.

Norweg Mons Roysland zdobył srebro, a Max Parrott z Kanady ukończył brąz.

Była to prezentacja niektórych z najbardziej technicznych trików snowboardowych Shougang Park, wraz ze skrętami, skrętami i skrętami wykonywanymi na wysokościach przeczących grawitacji. Yiming, 17-letni student, który zadebiutował na olimpijskim debiucie w Pekinie, był faworytem do udziału w tym wydarzeniu. Yiming opuści mecze ze srebrnym medalem w stylu zjazdowym, oprócz dużego złotego medalu, który zdobył w powietrzu.

Amerykanin Redmond Gerrard krótko walczył o brązowy medal, zanim zajął piąte miejsce. Chris Corning, jedyny inny amerykański zawodnik biorący udział w imprezie, otworzył rywalizację z największą liczbą punktów w pierwszej serii, ale ostatecznie zajął siódme miejsce.

W sporcie, który kręci się wokół progresji, ważny moment nadszedł po tym, jak Japończyk Rera Iwabuchi, który zajął czwarte miejsce w 2018 roku i był solidnym pretendentem do medalu w tym roku, oddał strzał z trzech korków, pokonując dotychczas Jacira. Iwabuchi nie wykonał skoku, ale Inni rycerze i tak to świętowali.