22 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Honda wzywa do serwisu ponad 303 000 pojazdów Accord i HR-V w związku z problemami związanymi z bezpieczeństwem pasów bezpieczeństwa

Honda wzywa do serwisu ponad 303 000 pojazdów Accord i HR-V w związku z problemami związanymi z bezpieczeństwem pasów bezpieczeństwa

Prawie 304 000 pojazdów Honda Accord i HR-V zostało wycofanych z eksploatacji z powodu potencjalnie uszkodzonych pasów bezpieczeństwa.

według Raport bezpieczeństwa Hondy Według Krajowej Administracji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „napinacze przednich pasów bezpieczeństwa są montowane bez nitu mocującego szybkozłącze i panel okablowania”. Ściągacze Są to urządzenia napinające pasy bezpieczeństwa, aby utrzymać pasażerów na miejscu podczas gwałtownego hamowania lub wypadku.

„Napinacze pasów bezpieczeństwa, które nie są wyposażone w nit, nie będą odpowiednio zabezpieczać pasażera w przypadku kolizji, co zwiększa ryzyko obrażeń” – dodała Honda.

Producent samochodów zauważył, że na dzień 16 listopada nie zgłoszono żadnych obrażeń ani zgonów związanych z tym problemem, ale zgłoszono siedem roszczeń gwarancyjnych.

Oto, co powinni wiedzieć kierowcy Hondy.

Które pojazdy Hondy są wycofywane?

Wycofanie dotyczy modeli Hondy Accord i HR-V z lat 2023 i 2024 wyprodukowanych między 4 października 2022 r. a 14 października 2023 r.

Honda spodziewa się, że mniej niż 1% pojazdów wycofywanych z serwisu będzie wymagało naprawy.

Jak sprawdzić, czy moja Honda podlega wycofaniu?

Kierowcy mogą wprowadzić numer identyfikacyjny swojego pojazdu Strona wycofania Hondy Lub zadzwoń pod numer (888) 234-2138, aby sprawdzić, czy problem dotyczy ich pojazdu. Honda planuje także powiadomić indywidualnych właścicieli pocztą około 8 stycznia.

Bez względu na markę i model, kierowcy zawsze mogą to zrobić Wprowadź numer VIN na stronie internetowej NHTSA Aby zweryfikować połączenia.

Sprawdź wycofanie pojazdu: Wśród 528 000 wycofanych pojazdów znalazły się Honda, BMW i Subaru

Co mam zrobić, jeśli mój samochód zostanie wycofany?

Właściciele proszeni są o zabranie wycofanych pojazdów do autoryzowanego dealera Hondy w celu sprawdzenia i, jeśli to konieczne, wymiany napinaczy pojazdu.

Zarówno przegląd, jak i naprawa będą bezpłatne u autoryzowanych dealerów Hondy.

Według Hondy każdy właściciel, który zapłacił już za naprawy związane z wycofaniem pojazdu, będzie uprawniony do odszkodowania.

READ  Spadek na rynkach azjatyckich; Chińskie giełdy zyskują