29 stycznia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Hershey’s został pozwany w Stanach Zjednoczonych po tym, jak badanie wykazało metale ciężkie w jego ciemnej czekoladzie

Poziomy ołowiu były szczególnie wysokie w Hershey’s Special Dark.

Pozew złożony w stanie Nowy Jork zarzuca firmie Hershey’s „nieujawnienie”, że niektóre jej produkty czekoladowe „zawierają niebezpieczne poziomy ołowiu i kadmu”. 28 grudnia mieszkaniec Nowego Jorku, Christopher Lazzaro, złożył pozew w sądzie federalnym na Long Island. Pozew ma na celu wniesienie pozwu zbiorowego przeciwko masowemu producentowi czekolady, który uzyskał licencję na wytwarzanie produktów Cadbury w Stanach Zjednoczonych w 1988 r. Stróż.

Sklep stwierdza dalej, że Hershey pozyskuje swoje składniki i wytwarza swoje produkty „z wyłączną wiedzą na temat testów kontroli jakości produktów i zawartych w nich składników”, a pozew twierdzi, że Hershey „wiedział i nie mógł być nieświadomy obecności ołowiu i kadmu w produktach”.

Jednak skarga odnosi się do niedawnych ustaleń amerykańskiego magazynu Consumer Reports, który zbadał poziomy ołowiu i kadmu w 28 tabliczkach ciemnej czekolady. Według magazynu 23 z nich, w tym czekoladki Lindt, Hershey i Godiva, mają „stosunkowo większe ilości” minerałów. „W przypadku 23 tabletek, spożywanie zaledwie 28 gramów dziennie spowodowałoby, że osoba dorosła przekroczyłaby poziom, który zdaniem organów ds. zdrowia publicznego i ekspertów CR może być szkodliwy dla co najmniej jednego z tych metali ciężkich” – stwierdza raport.

Przeczytaj także: Obejrzyj: Szef kuchni robi święty trójząb Aquamana z czekolady

Poziomy ołowiu były szczególnie wysokie w batonach Hershey’s Special Dark i Lily (70 procent), podczas gdy poziomy ołowiu i kadmu były szczególnie wysokie w batonach Lily (85 procent). BBC Stany.

W swoim twierdzeniu pan Lazzaro twierdzi, że nie zdecydowałby się zapłacić mniej za tabliczki czekolady Hershey’s Special Dark Mildly Sweet Chocolate, Lily’s Extra Dark Chocolate z 70% kakao i Lily’s Extreme Dark Chocolate. Zatrucie ołowiem może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, w tym anemii i osłabienia. Zatrucie ołowiem może uszkodzić nerki i mózg. Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom dzieci narażone na działanie ołowiu są narażone na ryzyko wystąpienia problemów z nauką i zachowaniem, a także uszkodzenia mózgu i układu nerwowego.

READ  Własność Muska na Twitterze zaczyna strzelać, ogłaszając „Ptak został uwolniony”

Polecane wideo dnia

Autobus Gudżaratu zderza się z SUV-em po tym, jak jego kierowca doznał zawału serca, zabijając 9 osób