22 marca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Szef straży pożarnej Tyler wysyła niestandardowy hełm strażacki w stylu „Ben Franklin” polskiemu wrogowi

JELENIA GÓRA, Polska (KLTV/KTRE) – Wczesny prezent bożonarodzeniowy dotarł do głównej remizy strażackiej w siostrzanym mieście Tylera w Polsce.

Dowódca straży pożarnej w Geleniej Górze niedawno zaprezentował wykonany na zamówienie hełm strażacki w stylu amerykańskim jako dowód wdzięczności dla szefa straży pożarnej Tylera Davida Goble’a.

Pod koniec września Goble był częścią małej grupy przedstawicieli miasta Tyler i Tyler Sister Cities Organization, którzy spotkali się z Zelenią Corą w misji dyplomatycznej.

Coble spędzał czas na zwiedzaniu miejskich straży pożarnych i sprawdzaniu sprzętu przeciwpożarowego i ratowniczego oraz innego sprzętu ratowniczego.

Na tym zdjęciu z 28 września 2022 r. Tyler, komendant straży pożarnej w Teksasie David Coble i komendant straży pożarnej Zeleniej Góry Andrzej Ciosk omawiają partnerstwo między miastami partnerskimi.(Źródło: Lane Lucky, KLTV/KTRE)

„Kiedy tam byliśmy, chłopaki powitali nas w swoich domach. Oprowadzili nas po dwóch remizach straży pożarnej w mieście. Poczułem to koleżeństwo, które czują strażacy – to braterstwo, kiedy jesteś wokół siebie”.

Coble i komandor Andrzej Ciosk omówili także pomysł stworzenia programu wymiany strażaków w dwóch miastach.

„Wiesz, wszyscy jesteśmy tutaj, aby pomagać ludziom. On jest w Polsce. Komendant jest tam, aby stworzyć najlepszą straż pożarną, jaką może dla mieszkańców Zeleniej Góry w Polsce. Jestem tutaj w Tyler, robię, co mogę dla mieszkańców Tyler. I że mamy wspólny cel. W rzeczywistości powinien służyć innym.

Tyler i Zelenia Cora są miastami siostrzanymi od prawie trzech dekad.

Jelenia Góra, Polska Komendant Straży Pożarnej Andrzej Ciosk w niestandardowym hełmie Bena Franklina...
Jelenia Góra, Polska Szef straży pożarnej Andrzej Ciosk ma na sobie niestandardowy hełm Bena Franklina przesłany przez szefa straży pożarnej Teksasu Tylera.(Źródło: Miasto Zelenia Góra, Polska)

Doceniając jego gościnność, Coble wysłał Cioskowi niedziałający hełm strażacki, którego kiedyś używała straż pożarna Tyler. Charakterystyczne hełmy zostały nazwane na cześć Bena Franklina, ojca amerykańskiej straży pożarnej, który założył straż pożarną 200 lat temu, z charakterystyczną wargą z tyłu.

„Europa nosi hełm strażacki w stylu motocykla. Więc nie mają czegoś takiego jak my w Ameryce” – powiedział Coble. „Wiem, że w Polsce nie dostanie czegoś takiego”.

Przód niestandardowego hełmu strażackiego wydanego Komendantowi Straży Pożarnej Zelenia Cora.
Przód niestandardowego hełmu strażackiego wydanego Komendantowi Straży Pożarnej Zelenia Cora.(Źródło: Straż Pożarna Tylera)

Hełm jest biały, przedstawiający szefa straży pożarnej. Na froncie spersonalizowany skórzany emblemat z nazwą miasta i napisem „Obrońca Polski”.

READ  Obawy o bezpieczeństwo przysłaniają pierwsze od dziesięcioleci nowe połączenie gazowe w Europie

Z tyłu hełmu nad tarczą Straży Pożarnej Tyler naszyte są flagi polska i amerykańska.

Tył niestandardowego hełmu strażackiego wydanego szefowi straży pożarnej Zelenia Cora.
Tył niestandardowego hełmu strażackiego wydanego szefowi straży pożarnej Zelenia Cora.(Źródło: Straż Pożarna Tylera)

„W straży pożarnej pamiątki są czymś, co zachowujemy do końca życia” – powiedział Coble. „Wchodzisz do domu każdego emerytowanego strażaka i znajdziesz pokój lub obszar w pokoju, w którym znajdują się pamiątki związane z pożarami. I jestem pewien, że jest to coś, co będzie cenił i zachowywał do końca życia.

Pudełko zawierało również kilka koszul Tyler Fire Department.

Wcześniej tej jesieni prezenterka KLTV i KTRE, Lane Lucky, udała się z delegacją z miasta Tyler do siostrzanego miasta w Polsce, aby bliżej przyjrzeć się stosunkom między dwiema społecznościami i wpływowi dyplomacji obywatelskiej. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Związane z:

+ Tyler Fire Chief Poland zwiedza nowoczesną remizę w siostrzanym mieście i proponuje wymianę strażaków

+ Miasto Tyler wysyła delegację do siostrzanego miasta w Polsce