1 października, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wolves star Anthony Edwards apologizes for slur; team ‘disappointed’

Gwiazda Wilków, Anthony Edwards, przeprasza za oszczerstwo; Zespół „Rozczarowany”

Były NBA nr 1 Anthony Edwards przeprosił za opublikowanie antygejowskiego wideo na swoich Instagram Stories i może otrzymać grzywnę od ligi za swoje czyny

NBA może nałożyć sankcje na Minnesota Timberwolves, która chroni Anthony’ego Edwardsa za homofobiczny język użyty w filmie, który zamieścił w mediach społecznościowych.

Wideo nagrało Edwardsa omawiającego grupę mężczyzn, których widział na ulicy. Użył obraźliwych określeń na ich temat w filmie, który był widziany na Instagramie na żywo, a następnie usunięty, zanim trafił do innych serwisów społecznościowych.

Edwards, który w zeszłym miesiącu skończył 21 lat, przeprosił w niedzielę (poniedziałek, 12 września czasu manilskiego).

„To, co powiedziałem, było niedojrzałe, bolesne i lekceważące, i bardzo mi przykro” – napisał Edwards w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze. „Niedopuszczalne jest, aby ja lub ktokolwiek używał tego języka w tak złośliwy sposób i nie ma absolutnie żadnego usprawiedliwienia. Wyrosłem lepiej!”

W oświadczeniu wydanym w poniedziałek po południu (wtorek, 13 września czasu manilskiego), szef zespołu Tim Connelly przeprosił społeczność.

„Jesteśmy rozczarowani językiem i działaniami, które Anthony Edwards pokazał w mediach społecznościowych” – czytamy w oświadczeniu. „Timberwolves zobowiązuje się do bycia organizacją włączającą i przyjazną dla wszystkich i przeprasza za wykroczenie, które spowodowało tak wielu”.

Narodowy Związek Koszykówki (NBA) dyscyplinował w przeszłości zawodników za homofobiczne wypowiedzi.

W grudniu 2015 r. NBA zawiesiło Rajona Rondo na jeden mecz, częściowo z powodu wybuchu na urzędnika, który zawierał obelgi antygejowskie.

W kwietniu 2021 r. National Basketball Association nałożyła grzywnę na gwiazdę Brooklyn Nets Kevina Duranta za „obraźliwy i poniżający język w mediach społecznościowych”, w tym obelgi antygejowskie.

Timberwolves wybrał Edwardsa z numerem 1 w drafcie NBA 2020. W dwóch sezonach zdobył średnio 20,3 punktu, 4,7 zbiórki i 3,4 asysty w 144 meczach (127 startów). – Rappler.com