22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Grupa SPAR planuje sprzedaż przynoszącego straty biznesu w Polsce

Grupa SPAR planuje sprzedaż przynoszącego straty biznesu w Polsce

Obniżona stawka VAT na owoce i warzywa spowodowała konsumpcję towarów z importu – Krauze
Obniżona stawka podatku od wartości dodanej (VAT) na owoce i warzywa na Łotwie spowodowała wzrost spożycia importowanych produktów, stwierdził minister rolnictwa Armands Krauze (Zieloni/Rolnicy) w wywiadzie dla Łotewskiego Radia Publicznego. Podkreślił, że w tym roku na Łotwie wygaśnie obniżona stawka VAT na świeże owoce i warzywa, a przyszłoroczny budżet przewiduje pełną stawkę VAT na owoce i warzywa.
Źródło: baltictimes.com

Albania: SPAR świętuje otwarcie swojego 80. sklepu
SPAR Albania osiągnęła znaczący kamień milowy otwierając swój 80. sklep w całym kraju, w stolicy Tiranie. Nowy supermarket SPAR znajduje się w dzielnicy Ali Demi w Tiranie, jednej z najbardziej zaludnionych części miasta. Odzwierciedlając nowy kierunek SPAR Albania, supermarket posiada sekcję z owocami i warzywami, a także stoiska z mięsem i serami.
Źródło: spar-international.com

Shufersal anuluje umowę na utworzenie supermarketów SPAR w Izraelu
Shufersal, największa izraelska sieć supermarketów, oświadczyła, że ​​rozwiązała umowę ze SPAR dotyczącą utworzenia sieci holenderskich sieci sprzedaży detalicznej żywności w Izraelu, powołując się na ograniczenia regulacyjne.
Źródło: reuters.com

Indonezyjski startup rolniczy Edenfarm Pivots zwalnia 300 pracowników
Farma Edenu, indonezyjski startup z branży rolniczej, zwolnił pracowników po podjęciu decyzji o „przekształceniu działalności” – potwierdziła firma Tech w Azji. Zaprzestaje działalności w zakresie dystrybucji nowych produktów B2B poza obszarem Wielkiej Dżakarty i zamiast tego koncentruje się na produkcji i sprzedaży. TuangTuangWprowadzona przez firmę marka pakowanych przypraw Właśnie w zeszłym tygodniu.
Źródło: techinasia.com

Belgia: Colruyt powraca do wzrostu
Belgijska sieć supermarketów Colruyt w końcu wróciła do poziomu udziału w rynku sprzed pandemii, a zyski wzrosły dwukrotnie. Sprzedawca ostrzega przed zbliżającą się wojną cenową
Źródło: retaildetail.eu

Thorogoods wspiera brytyjskich rolników regeneracyjnych
Na New Covent Garden Market firmy z grupy Thorogoods – zajmujące się uprawą i sprzedażą wysokiej jakości świeżych brytyjskich produktów od 1922 roku – chcą współpracować z odpowiedzialnymi rolnikami, którzy podzielają swoje zasady. Menedżer ds. marketingu Joe Thorogood wyjaśnia sposób myślenia leżący u podstaw tych zasad.
Źródło: newcoventgardenmarket.com

READ  Wzrasta liczba przejść migracyjnych na granicy polsko-białoruskiej

Kern Tech zbiera 12 milionów euro na zwiększenie sprzedaży produktów mlecznych wytwarzanych z pestek owoców pochodzących z recyklingu
Kern Tech, która wykorzystuje przetworzone pestki owoców do produkcji zrównoważonej żywności pochodzenia roślinnego, zebrała 12 mln euro finansowania. Zapowiadana jako największa podwyżka serii A w historii austriackiej firmy zajmującej się technologią żywności, kapitał umożliwi Kern Tech dalszy rozwój produkcji i komercjalizacji roślinnych zamienników mleka i wyrobów cukierniczych. Rundę prowadziła firma Delos Impact, przy udziale środków pochodzących z funduszy PeakBridge Growth 2 i Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC).
Źródło: vegconomist.com

Sprzedaż internetowa w Holandii wzrosła w pierwszej połowie 2023 r. o 2%.
W pierwszej połowie roku holenderscy konsumenci wydali w Internecie 16,3 miliarda euro. W porównaniu z analogicznym okresem 2022 r. jest to wzrost o 2%. Informacje te pochodzą z najnowszego badania Thuiswinkel Market Monitor przeprowadzonego na zlecenie Thuiswinkel.org i Retail Insiders.
Źródło: e-commercenews.eu

SPAR z Republiki Południowej Afryki sprzeda przynoszący straty polski biznes
Grupa SPAR planuje sprzedać swój przynoszący straty biznes w Polsce Południowoafrykański sprzedawca detaliczny i hurtowy artykułów spożywczych odnotował 10,6% wzrost obrotów w ciągu pierwszych 47 tygodni swojego roku obrotowego.
Źródło: reuters.com

W supermarketach Irlandii Północnej zaczynają pojawiać się pierwsze plakaty „Nie dla UE”.
Tesco jest pierwszą siecią supermarketów, która umieściła plakaty „Nie dla UE” w swoich sklepach w Irlandii Północnej. Wiele wskazuje na to, że zmieniona umowa brexitowa dla Irlandii Północnej będzie wynikać z ram Windsor.
Źródło: BBC.com

Wielka Brytania: John Lewis przygląda się sprzedaży i wynajmowi 12 supermarketów Waitrose
John Lewis chce zebrać 150 milionów funtów poprzez sprzedaż i dzierżawę zwrotną kilkunastu supermarketów Waitrose, aby sfinansować inwestycje w modernizację firmy. Należący do pracowników sprzedawca detaliczny, który w tym miesiącu zaobserwował półroczną stratę w wysokości 59 mln funtów, potrzebuje gotówki na odnowienie sklepów, poprawę cen i inwestycje w operacje internetowe, w tym zwiększenie dostaw artykułów spożywczych online.
Źródło: theguardian.com

READ  Polski urzędnik zwolniony za nazwanie prawa o Holokauście „głupim” | Aktualności

Holandia: Jumbo dołącza do firm zakupowych Everest i Epic Partners
Holenderski sprzedawca detaliczny Jumbo połączył siły z dwiema europejskimi firmami zakupowymi, Everest i Epic Partners, chcąc współpracować z innymi europejskimi sieciami supermarketów w obszarze zakupów.
Źródło: esmmagazine.com

Kategoria Pytania i odpowiedzi dla kupujących: Fresh Direct czerpie wartość z towarów łatwo psujących się
SN rozmawiała niedawno z Alim Pugliese, wiceprezesem ds. strategii merchandisingu Fresh Direct, na temat trendów w nowych kategoriach sprzedawcy internetowego, nowojorskiego oddziału Ahold Delhaize w USA.
Źródło: supermarketnews.com

Wawa dzieli się szczegółami planów ekspansji w stanie Indiana: w regionie planowanych jest otwarcie 60 nowych sklepów Wawa, a otwarcie pierwszych lokalizacji zaplanowano na połowę 2025 roku.
Wawa, prywatny, rodzinny sprzedawca detaliczny, który obecnie prowadzi ponad 1000 sklepów detalicznych w sześciu stanach, i po raz pierwszy podzielił się nowymi szczegółami na temat swojej ekspansji na stan Indiana podczas swojej wycieczki z okazji Dnia Partnerstwa Społecznego w Waszyngtonie. stan : schorzenie.
Źródło: Globenewswire.com

USA: LoadSmart przejmuje NavTrac, start-up zajmujący się wizją komputerową
LoadSmart, wiodący dostawca technologii frachtowych i usług transportowych, ogłosił przejęcie NavTrac, firmy technologicznej specjalizującej się w wizji komputerowej dla stoczni, terminali i zarządzania aktywami.
Źródło: Globenewswire.com

Zero głodu | Postęp w zakresie zerowej ilości odpadów w rocznym raporcie dotyczącym zrównoważonego rozwoju
Kroger Co. opublikował swój rocznik Raport na temat środowiska, społeczeństwa i zarządzania Dzielenie się postępami w realizacji strategii ESG Krogera, Rozwijajcie się razem.
Źródło: prnewswire.com

USA: Rynki Kowalskiego kończą 40 lat
Targ Kowalskiego Stanowi kamień milowy w stylu spożywczym. W sobotę 30 września niezależny sprzedawca detaliczny z obszaru Minneapolis będzie obchodził 40. rocznicę swojego istnienia, organizując specjalne wydarzenia we wszystkich swoich lokalizacjach.
Źródło: progresgrocer.com

Pytania i odpowiedzi: Dyrektor generalny Ahold Delhaize USA, JJ Fleeman, na temat potencjału wzrostu klientów korzystających z wielu kanałów
Dyrektor przytoczył „ogromny koszyk” klientów dokonujących zakupów w sklepach stacjonarnych i online, wyjaśniając, w jaki sposób duży handel elektroniczny łączy się z ekspansją stacjonarną.
Źródło: winsightgrocerybusiness.com

READ  Tenis: Polski Harkocs w ćwierćfinale Italian Open – sekcja angielska