18 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Grecja przejmuje rosyjski tankowiec w ramach unijnych sankcji przeciwko Moskwie

Grecja przejmuje rosyjski tankowiec w ramach unijnych sankcji przeciwko Moskwie

ATENY (Reuters) – Grecja zajęła rosyjski tankowiec u wybrzeży wyspy Evia w ramach sankcji Unii Europejskiej nałożonych na Moskwę w związku z inwazją na Ukrainę, poinformowała we wtorek grecka straż przybrzeżna.

Na początku tego miesiąca Unia Europejska, z pewnymi wyjątkami, zakazała statkom pływającym pod rosyjską banderą, z pewnymi wyjątkami, zakazu wjazdu statków pod rosyjską banderą, ponieważ przyjęła nowe sankcje przeciwko Rosji w związku z tym, co Kreml określił jako „specjalną operację wojskową”.

Ładunek o wadze 115 500 ton Pegas pod banderą rosyjską, z 19 członkami rosyjskiej załogi na pokładzie, został przechwycony w pobliżu Karistos na południowym wybrzeżu Evii, która znajduje się w pobliżu greckiego lądu w pobliżu Aten.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Ambasada Rosji w Atenach, stolicy Grecji, poinformowała na Twitterze, że prowadzi śledztwo w sprawie i jest w kontakcie z władzami greckimi w tej sprawie.

– Został przejęty w ramach sankcji UE – powiedział urzędnik greckiego ministerstwa żeglugi.

Urzędnik straży przybrzeżnej powiedział, że ładunek ropy na statku nie został skonfiskowany. Nie było jasne, kto wyczarterował ładunek, ale statek był obsługiwany przez rosyjską Transmore Float.

Transmorflot nie był od razu dostępny do komentowania.

Pegas, który w marcu został przemianowany na Lana, wcześniej zgłosił problem z silnikiem. Ateńska Agencja Informacyjna poinformowała, że ​​samolot leci na południowy Peloponez, aby wyładować swój ładunek na inny tankowiec, ale szalejące fale zmusiły go do zacumowania przy Karistos, gdzie został przechwycony.

Świadkowie Reutera powiedzieli, że statek nadal był zacumowany w zatoce Karistos we wtorek po południu.

United States Defense Group Against Nuclear Iran (UANI), która monitoruje ruch tankowców związanych z Iranem poprzez śledzenie statków i satelitów, poinformowała, że ​​Pegas przewiózł około 700 000 baryłek ropy naftowej z irańskiej wyspy Sri 19 sierpnia 2021 roku.

READ  Ukraińcy usuwają co najmniej dwa mosty pontonowe w pobliżu Biełohorówki, widać zdjęcia satelitarne i dronowe

UANI powiedział, że jego analiza wykazała, że ​​następnie próbowała wyładować ładunek w tureckim porcie przed udaniem się do Grecji.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Sprawozdanie) Zgłoszone przez Rene Maltezo, Jonathana Saula i Dmitrija Żdanikowa; Montaż przez Marka Heinricha i Alexandra Smitha

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.