30 września, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bedard zdobywa hat-tricka w debiucie Blackhawks na Tom Kurvers Prospect Showcase

Bedard zdobywa hat-tricka w debiucie Blackhawks na Tom Kurvers Prospect Showcase

ulica. PAUL, MINNESOTA — Connor Bedard nie mógł się doczekać, aż zagra w grę po raz pierwszy od ponad pięciu miesięcy.

Było to widać już po tym, jak środkowy, wybrany przez Chicago Blackhawks z numerem 1 w drafcie NHL 2023, stanął na lodzie w meczu przeciwko St. Louis Cardinals. Louis Blues na Tom Kurvers Prospect Showcase na TRIA Rink w sobotę. Do końca meczu strzelił trzy gole i zanotował asystę, wygrywając 5:0.

Jednak 18-latek po swoim występie jak zawsze był zrelaksowany.

„Tak, to nie znaczy wiele. Miło jest zagrać w grę” – powiedział Bedard. „Wspaniale jest być z chłopakami, przychodzisz tutaj, włączasz muzykę i ta magia przychodzi do ciebie. To była najlepsza część, po prostu wrócić do tego i tak, było fajnie.

Był to pierwszy mecz Bidara od 10 kwietnia, kiedy Regina, jego drużyna grająca przez ostatnie trzy sezony, przegrała z Saskatoon w siódmym meczu pierwszej rundy play-offów Western Hockey League.

Ten mecz mógł nie mieć wielkiego znaczenia dla Bedarda, ale z pewnością przypomniał mu, dlaczego jest on najbardziej oczekiwanym graczem w NHL od czasu środkowego Connora McDavida, który został wybrany z numerem 1 przez Edmonton Oilers w drafcie NHL 2015. i strzelił w nadgarstek. Genialne. Jego umiejętności, chęć zdobywania bramek, mimo że nie jest największym facetem (175 cm, 185 funtów), umiejętność strzelania z dowolnego miejsca – wszystko to było widoczne podczas jego pierwszego meczu w stroju Blackhawks.

„Tak, za każdym razem, gdy był na lodzie, wyglądał niebezpiecznie” – powiedział Anders Sorensen, trener drużyny Blackhawks z American Hockey League w Rockford i potencjalny zespół w ten weekend. „Zdobył 11 strzałów, prawda? To robi wrażenie”.

„Mam na myśli wiele zmian pod kątem (kiedy jest wypuszczany), sposób, w jaki łapie podania, sposób, w jaki wykonuje sztuczki, sposób, w jaki potrafi wciągać i wybijać krążki. Oglądanie robi wrażenie. Świetnie się bawił”.

READ  NASCAR uderza Hendricka i Coolidge'a ciężkimi ciosami

Bedard wykazał się umiejętnością strzelania, która pomogła mu prowadzić Premier League pod względem bramek (71), punktów (143), celnych strzałów (360), punktów na mecz (2,51) i bramek na mecz (1,24) w 57 meczach w sezonie zasadniczym. przeszłość. .

Przez cały mecz miał świetne szanse na zdobycie gola, ale w pierwszej połowie meczu udaremnił go bramkarz Blues Colten Ellis, który nie wpuścił gola, zanim w drugiej połowie zastąpił go Will Cranley 10:31.

Bedard nie zostanie odrzucony w drugiej grze o przewagę Blackhawks. Wjechał w prawe pole wznowień i posłał strzał nadgarstkiem obok Cranleya, zapewniając prowadzenie 2:0 o 14:23 drugiej sekundy. Po nagraniu Bedard zakręcił laską i dla zabawy włożył ją z powrotem do „kabury”.

„Oczywiście było pięknie” – Bedard powiedział o tym golu. „To naprawdę dobry ekran, w pewnym sensie został przerzucony na drugą stronę. Oczywiście dobrze jest go mieć, będąc jednocześnie debiutantem. Nie znaczy to wiele, ale zawsze miło jest strzelić gola. „

Bedard ponownie strzelił gola w trzeciej tercji (4:54), po czym skierował się do lewego koła, po czym zatrzymał się, po czym oddał mocny strzał w prawy górny róg z ostrego kąta i dał Blackhawks prowadzenie 4:0.

Zapytany, co widział po tej bramce, Bedard odpowiedział ze śmiechem: „Widziałem, dokąd poleciała”.

„Nie, trochę spalony i nie wiem, to było później podczas gry w przewadze, więc pomyślałem, że spróbuję i miałem szczęście, że strzeliłem gola”.

Trzeci gol Bidara padł, gdy wjechał na wysokie miejsce, a jego strzał minął poprzeczkę na nieco ponad siedem minut przed końcem meczu. Kibice próbowali rzucać czapki na lód, ale nie mogli tego zrobić ze względu na siatkę zabezpieczającą wokół lodowiska.

Występ nie był zaskoczeniem dla kolegów z drużyny Bédarda.

„Tak, byłem (mogłem zobaczyć, co zrobił)” – powiedział bramkarz Drew Commisso, który miał mocny strzał. „Mnie to nie szokuje. Wiele razy widziałem to w akcji”.

READ  Rosenthal: List otwarty do Tony'ego La Russa

Louis Crevier i Colton Dach, wspomagani przez Bedarda, również zdobyli gole dla Blackhawks, którzy grają z Minnesota Wild, zamykając turniej w niedzielę o 16:00 czasu wschodniego.

Czy Bedard zagra w niedzielę? Powiedział, że zawsze lubi grać, ale widzi, co mówią trenerzy. „Porozmawiamy i zobaczymy, co się tutaj stanie” – powiedział Sorensen.

Nawet jeśli nie grał, Bedard dał podczas koncertu świetny występ.

„Tak, fajnie było w końcu zagrać w grę” – powiedział Bedard. „Pod względem fizycznym było to świetne tempo. Wszyscy dobrze się bawiliśmy, więc myślę, że dobrze było grać w pierwszej osobie i dalej iść dalej”.