24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Google ujawnia datę uruchomienia sieci Android Find My Device

Google ujawnia datę uruchomienia sieci Android Find My Device

Po rozpoczęciu udostępniania ustawień funkcji wybranym właścicielom urządzeń z Androidem firma Google wysłała wiadomość e-mail zawierającą datę uruchomienia sieci Znajdź moje urządzenie.

Oficjalnie ogłoszona w zeszłym roku sieć Google Find My Device została zaprojektowana tak, aby korzystać z ogromnej liczby urządzeń z Androidem i pomagać w lokalizowaniu zagubionych telefonów, słuchawek i trackerów. Jednak działanie sieci było opóźnione, ponieważ Google i Apple współpracowały nad standardem branżowym, który miał zapewnić, że tej technologii lokalizacyjnej nie będzie można używać do złośliwego śledzenia ruchów innych osób, co stanowiło problem dla użytkowników Androida po wprowadzeniu przez Apple technologii AirTag w 2021 r.

Na korzyść właścicieli iPhone'ów Google wstrzymał uruchomienie sieci do czasu, aż Apple będzie w stanie zaimplementować tę ochronę w iOS, co wydaje się, że w końcu miało to miejsce w iOS 17.5 (chociaż standard jest gotowy od grudnia 2023 r.).

Wszystko zaczyna wyglądać na to, że w tym tygodniu sieć Znajdź moje urządzenie zostanie wkrótce uruchomiona. Wszystkie ustawienia zaczynają się pojawiać dla tych, którzy zarejestrowali się w wersji beta Usług Google Play. Jednak sama funkcja wydaje się nie działać.

Od czwartkowego poranka Google wysyłał e-maile do niektórych użytkowników z informacją, że wkrótce zostanie uruchomiona sieć Znajdź moje urządzenie. Firma zaczęła od wyjaśnienia podstawowych zalet sieci:

Dzięki nowej sieci Znajdź moje urządzenie będziesz mógł zlokalizować swoje urządzenia, nawet jeśli są offline. Możesz także znaleźć dowolne kompatybilne akcesoria Fast Pair po odłączeniu od urządzenia. Obejmuje to kompatybilne słuchawki douszne oraz słuchawki i urządzenia śledzące, które można przymocować do portfela, kluczy lub roweru.

Co ważniejsze, w końcowym akapicie e-maila Google wyjaśnia, że ​​sieć zostanie uruchomiona „w ciągu trzech dni”. To sprawia, że ​​sieć Znajdź moje urządzenie zostanie uruchomiona w niedzielę 7 kwietnia lub, co bardziej prawdopodobne, w poniedziałek 8 kwietnia. Nastąpiło to niecały rok po pierwszym ogłoszeniu.

W ciągu 3 dni otrzymasz powiadomienie na urządzeniach z Androidem, gdy ta funkcja zostanie włączona. Do tego czasu możesz zrezygnować z połączenia z siecią, korzystając z funkcji Znajdź moje urządzenie w Internecie.

Wygląda jednak na to, że Google nie udostępnił nigdzie indziej tej daty wydania i tylko jeden członek naszego zespołu otrzymał tego e-maila. Możliwe, że e-mail został wysłany nieprawidłowo i podana data może być błędna, ale biorąc pod uwagę kontekst wdrożenia Ustawień i rozwój systemu iOS, wygląda na to, że w końcu jesteśmy gotowi, aby zacząć.

READ  Google udostępnia Androida 14 Developer Preview 2

A połączenie Dołączenie go do wiadomości e-mail umożliwia użytkownikom wcześniejszą rezygnację z funkcji sieciowych. Wydaje się jednak, że jest to zależne od konta. To zadziałało w przypadku członka naszego zespołu, który otrzymał tę wiadomość, ale nie w przypadku innych osób, które nie otrzymały jeszcze tego samego e-maila od Google. Ważne jest jednak, aby Google o tym wspomniał, ponieważ sieć wydaje się być domyślnie włączona. Gdy wybierzesz ustawienie, Google zauważa, że ​​dotyczy to wszystkich urządzeń z Androidem połączonych z tym kontem Google.

Więcej o Androidzie:

Podążaj za Benem: Twitterze/X, WątkiI Instagrama

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.