28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Giełdy wyglądają na odbicie dzięki zyskom Netfliksa

Giełdy wyglądają na odbicie dzięki zyskom Netfliksa

W czwartek giełdy w USA wzrosły, gdy inwestorzy przygotowywali się do rozpoczęcia sezonu wyników przez Netflix (NFLX).

Indeks S&P 500 (^GSPC) wzrósł o 0,5%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average (^DJI) wzrósł o około 0,7% po zamknięciu z poprzedniej sesji. Indeks Nasdaq Composite (^IXIC) wzrósł o 0,4% po niedawnym spadku w sektorze technologii.

Giełdy borykały się z trudnościami w obliczu obaw, że inflacja już nie spada i że Rezerwa Federalna może złagodzić obniżki stóp procentowych. To sprawiło, że zyski przedsiębiorstw znalazły się w centrum uwagi, ponieważ inwestorzy uważnie obserwują, jak raporty odpowiadają wysokim oczekiwaniom.

Ostatnie wyniki kwartalne TSMC (TSM) były mieszane: tajwański gigant chipów ostrzegł przed perspektywami wzrostu w tym roku poza działalnością związaną z chipami pamięci, co spowodowało spadek akcji akcji o ponad 5%. Jednak firma, ogłaszając kwartalne zyski, wspomniała o „nienasyconym” apetycie na sztuczną inteligencję.

Zarobki skupiają się teraz na Netfliksie, pierwszym z gigantów technologicznych, który raportuje zarobki. Aktualizacja finansowa lidera transmisji strumieniowej przeprowadzona w czwartek jest przez niektórych postrzegana jako pierwszy prawdziwy test dla akcji spółek w tym sezonie wyników, biorąc pod uwagę, że większe spółki w dalszym ciągu odgrywają dużą rolę w napędzaniu rynków w górę.

Tymczasem rynek w dalszym ciągu obserwuje debatę na temat tego, czy Fed może powstrzymać się od obniżek stóp procentowych w tym roku, w świetle szans na „no bear” dla gospodarki.

Rentowność amerykańskich obligacji spadła ostatnio z najwyższych poziomów od pięciu miesięcy, zmniejszając presję na akcje. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych (^TNX) oscylowała wokół 4,56%.

On żyje5 aktualizacji

 • Odbicie S&P 500 i Nasdaq pod wpływem wzrostów na Meta i Nvidii

  S&P 500 (^GSPC) i Nasdaq Composite (^IXIC) wzrosły odpowiednio o około 0,6% i 0,4% w oczekiwaniu na odbicie po czterech kolejnych dniach spadków.

  Akcje Meta (META) wzrosły o ponad 3%, podczas gdy akcje Nvidii (NVDA) wzrosły o ponad 1%, po tym jak producent chipów spadł o 4% w poprzedniej sesji.

  Indeks Nasdaq Composite Index zwyżkował wcześniej w czwartek, ale zyskał na wartości podczas porannych notowań.

  Indeks Dow Jones Industrial Average (^DJI) wzrósł o 0,8% dzięki wzrostom w sektorach przemysłowym i finansowym.

 • Akcje Tesli spadają do najniższych poziomów od 52 tygodni

  Akcje Tesli (TSLA) spadły o ponad 3% na początku czwartkowej sesji, podczas gdy akcje giganta samochodów elektrycznych kontynuowały tendencję spadkową. Akcje Tesli spadły od początku roku o prawie 40%, osiągając najniższy poziom śróddzienny od stycznia 2023 r.

  Akcje spółki zaważyły ​​na giełdzie Nasdaq Composite (^IXIC), która z trudem utrzymała się na zielono po spadku o ponad 1% w poprzedniej sesji.

 • S&P 500 próbuje przerwać czterodniową passę spadków

  W czwartek rano giełdy zwyżkowały, do czego przyczyniły się wzrosty wszystkich trzech głównych średnich.

  Dow Jones Industrial Average (^DJI) wzrósł o 0,3%, podczas gdy S&P 500 (^GSPC) wzrósł o prawie 0,2%. Nasdaq Composite (^IXIC) wzrósł o 0,1% po tym, jak w środę akcje spółek technologicznych spadły o 1%.

  Na każdej z poprzednich sesji w tym tygodniu S&P 500 otwierał się wyżej, ale nie był w stanie utrzymać tych wzrostów przez cały dzień. Szerszy indeks zamknął się na minusie w ciągu ostatnich czterech sesji.

  Dziś po południu wszystkie oczy będą zwrócone na Netflix (NFLX), gdy gigant streamingowy opublikuje swoje kwartalne wyniki po dzwonku zamykającym.

  Akcje Netflix wzrosły od początku roku o ponad 25%.

 • Kontrowersje wokół Tesli trwają

  Jedna z najfajniejszych rzeczy w newsroomie biznesowym: żarty na temat zapasów na polu bitwy, gdy są one przepuszczane przez prasę.

  Dzisiejszym polem bitwy jest nikt inny jak Tesla (TSLA), która z wielu powodów miała okropny rok 2024. Pomimo nowej rundy cięć kosztów, akcje spółki spadły o 11% w ciągu ostatnich pięciu sesji giełdowych. Akcje spadły od początku roku o prawie 40%.

  Częstym żartem dnia przedpremierowego w redakcji Yahoo Finance było to, jak wolno większość ludzi na ulicach odwraca trajektorię kursu akcji. Niektórzy analitycy zmienili swoje oceny, ale pesymiści nadal się nie podtrzymują.

  Dyrektor Yahoo Finance Live Valentina Kaval i reporterka Madison Mills przeanalizowały liczby w tej sprawie i oto sytuacja.

  Podczas gdy tylko w ubiegłym roku ponad 60% analityków miało rekomendację kupuj dla akcji Tesli, obecnie tylko 32% analityków ma taką samą rekomendację dla akcji Tesli. Około 44% ma rekomendację trzymaj, a 23% rekomendację sprzedaży.

 • Ostrzeżenia dotyczące zadłużenia w USA są kontynuowane – komentuje tę kwestię prezes Bank of America

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy wywołał w tym tygodniu spore zamieszanie na swoich wiosennych spotkaniach w DC swoimi ostrzeżeniami dotyczącymi wysokiego poziomu długu USA (34 biliony dolarów i wciąż rośnie).

  Wśród tych ostrzeżeń zaobserwowaliśmy wzrost stóp procentowych 2- i 10-letnich obligacji skarbowych, a atmosfera została wytrącona z równowagi przez akcje spółek momentum, takich jak Nvidia (NVDA).

  Prezes i dyrektor generalny Bank of America Brian Moynihan włącza się do rozmowy na temat zadłużenia Stanów Zjednoczonych w nowym wywiadzie z Panią.

  „Więc naprawdę trzeba pozwolić, aby dług spłynął na właściwym poziomie. Teraz jest w porządku, ale jest to coś, czym musimy się martwić” – powiedział mi Moynihan w Yahoo Finance. „To nie jest coś, co należy wywołać na alarm i powiedzieć, że musimy przestać wszystko jutro. „To coś, czym trzeba się zająć przez następną dekadę, ponieważ odrobina pracy każdego roku daje duże korzyści pod koniec dekady”.

  Poniżej możesz obejrzeć naszą rozmowę na temat innych kwestii, takich jak stan konsumentów w USA. Więcej analiz na temat zysków spółki w tym tygodniu znajdziesz tutaj.