24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wyniki TSMC za I kwartał 2024 r. dzięki dużemu popytowi na chipy AI

Wyniki TSMC za I kwartał 2024 r. dzięki dużemu popytowi na chipy AI

  • Przychód netto: 592,64 mld NT USD (18,87 mld USD) w porównaniu z oczekiwanymi 582,94 mld NT USD
  • dochód netto: 225,49 miliardów dolarów Nowego Tajwanu w porównaniu z oczekiwanymi 213,59 miliardami dolarów Nowego Tajwanu

TSMC odnotowało, że przychody netto wzrosły o 16,5% w porównaniu z rokiem ubiegłym do 592,64 miliarda dolarów tajwańskich, podczas gdy dochód netto wzrósł o 8,9% w porównaniu z rokiem poprzednim do 225,49 miliarda dolarów tajwańskich. firma Docelowe przychody w pierwszym kwartale Wynieść od 18 do 18,8 miliardów dolarów.

TSMC jest największym na świecie producentem zaawansowanych procesorów, a do swoich klientów zalicza takie firmy jak Nvidia i Apple.

„TSMC jest dobrze przygotowana do osiągania dobrych wyników w oparciu o kluczowe trendy branżowe. Ciągły popyt na zaawansowane chipy, szczególnie te wykorzystywane w zastosowaniach AI, jest pozytywnym sygnałem w perspektywie krótko- i długoterminowej. Koncentracja na opracowywaniu zaawansowanych chipów, takich jak „The shift w kierunku technologii 3 nm to kolejny czynnik napędzający długoterminowy rozwój TSMC” – powiedział asystent w Counterpoint Research w poniedziałek przed ogłoszeniem wyników.

TSMC produkuje obecnie chipy 3 nm i planuje rozpocząć masową produkcję chipów 2 nm w 2025 roku. Mniejszy rozmiar nanometrów zazwyczaj skutkuje mocniejszymi i wydajniejszymi chipami.

Silny popyt na chipy AI, napędzany rozprzestrzenianiem się dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT i chińskie klony, spowodował, że w zeszłym roku akcje TSMC wzrosły o 56%.

TSMC odpowiada za 61% światowych przychodów odlewni Jak wynika z danych Counterpoint Research, w czwartym kwartale. Na drugim miejscu znalazła się Samsung Foundry z 14% udziałem w rynku.

„Marża zysku netto TSMC pozostaje jedną z najwyższych w historii firmy i wynosi 40%, w porównaniu ze średnią w branży wynoszącą 14%, co świadczy o silnej pozycji konkurencyjnej TSMC. Wysoka marża jest wynikiem zwiększonego udziału w rynku wynoszącego 7 nm i mniej analityk w Konotoxia powiedział w zeszłym tygodniu: „Żetony ze znacznie wyższymi marżami”.

READ  Kwietniowy raport o zatrudnieniu pokazuje, że wzrost w USA jest nadal silny: najnowsza aktualizacja

Niedawno przyznano je także Stanom Zjednoczonym Wstępne zatwierdzenie dla TSMC w Arizonie Uzyskanie dofinansowania rządowego o wartości do 6,6 miliarda dolarów na budowę najbardziej zaawansowanych półprzewodników na świecie. TSMC kwalifikuje się również do zaproponowanych pożyczek o wartości około 5 miliardów dolarów.

Na początku tego miesiąca Tajwan nawiedziło trzęsienie ziemi, najsilniejsze od 25 lat. Rzecznik TSMC powiedział, że na placach budowy panuje normalny stan Jednak po wstępnej inspekcji z niektórych fabryk na krótko ewakuowano pracowników. Następnie pracownicy ci wrócili do swoich miejsc pracy.

To najświeższa wiadomość. . Prosimy o ponowne sprawdzenie aktualizacji