25 maja, 2024

Giants obawiają się, że Daniel Jones zerwał ACL w przegranej z Raiders: Źródło

New York Giants obawiają się, że rozgrywający Daniel Jones zerwał więzadło krzyżowe przednie podczas niedzielnej porażki drużyny z Las Vegas Raiders 30:6, ale według źródła zespołu zostanie to ustalone później na podstawie testów. Oto, co musisz wiedzieć:

• Jones powoli wstawał po zwolnieniu przez Maxxa Crosby’ego z Raiders w drugiej kwarcie. Pozostał w grze, ale w następnej akcji upadł nietknięty i wydawało się, że kuleje w drodze do linii bocznej. Uznano, że wypada z gry w drugiej połowie.
  • Jones rozegrał swój pierwszy mecz od czasu kontuzji szyi podczas przegranej w Nowym Jorku z Miami Dolphins w piątym tygodniu.
  • Tommy DeVito zastąpił Jonesa. Giants byli bez rezerwowego rozgrywającego Tyroda Taylora, który doznał kontuzji żeber podczas porażki zespołu z Jets w 8. tygodniu i został umieszczony na IR.

– Po prostu się skręciło.

Choć trudno komentować kontuzję, można śmiało powiedzieć, że nie wyglądała ona dobrze, a wynik bezkontaktowy nie napawał optymizmem. „Nie wiem, po prostu się skręcił” – poinformowała boczna reporterka FOX, Laura Okmin, że Jones powiedział Saquonowi Barkleyowi, gdy ten zapytał, co się stało.

Giants właśnie przyzwyczajali się do powrotu swoich starterów, wraz ze zdrowymi ofensywnymi liniowymi Andrew Thomasem i Evanem Nealem, kiedy upadł. Wycofanie Jonesa na dłuższy okres byłoby ogromnym ciosem dla sezonu. Biorąc pod uwagę początek 2:6 i brak trzech meczów Jonesa, ten mecz był dla rozgrywającego poważnym sprawdzianem pod kątem tego, jak może pomóc w naprawieniu sytuacji. To nie biorąc pod uwagę, że Raiders zwolnili na początku tego tygodnia głównego trenera, dyrektora generalnego i koordynatora ofensywy. — Charlotte Carroll, pisarka personelu Giants

Jaki to ma wpływ na Nowy Jork?

Ponieważ Taylor znajdował się w rezerwie z kontuzjami i nie mógł wrócić przynajmniej do tygodnia pożegnalnego, Giants pozyskali rozgrywającego Matta Barkleya do składu treningowego. Nie awansował jednak do aktywnego składu. To pozostawiło DeVito jako jedyną opcję tworzenia kopii zapasowych na niedzielę. DeVito w pierwszej połowie niedzieli wykonał trzy próby podania, po tym jak prawie poprowadził Nowy Jork do zwycięstwa, ale w zeszłym tygodniu nie oddał żadnego prawdziwego podania. Dokonał dwóch przechwytów, a po odpadnięciu Jonesa ataku nie udało się niczego ruszyć.

READ  2022-23 College Football Playoffs Harmonogram, wyniki, kanały telewizyjne, czasy

Jest wiele rzeczy do rozwiązania w związku z tym atakiem i sytuacja będzie musiała się zmienić, jeśli Jones będzie pauzował przez dłuższy czas. W zależności od rozwoju sytuacji Giants mogą naprawdę rozważyć swoją przyszłą sytuację rozgrywającego, mając wysoki wybór w drafcie w 2024 r., co jeszcze bardziej komplikuje sprawę. Ale dopóki nie dowiemy się więcej o kontuzji Jonesa, będzie to tylko jedna rzecz na raz. — kolęda

Aktualizacje na żywo z 9. tygodnia NFL: harmonogram, wyniki, tabele, prognozy, kursy, najnowsze kontuzje i aktualności