22 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Alex Kipman, prezes Microsoft HoloLens, podał się do dymisji po zarzutach o niewłaściwe postępowanie

Alex Kipman, prezes Microsoft HoloLens, podał się do dymisji po zarzutach o niewłaściwe postępowanie

od środka Raportowanie To, że Alex Kipman z Microsoftu, który kierował zespołami, które opracowały zestaw słuchawkowy do rzeczywistości rozszerzonej HoloLens i kontroler ruchu Kinect dla konsoli Xbox i jest jednym ze starszych kolegów technicznych Microsoftu, zrezygnował po zarzutach o znęcanie się i molestowanie seksualne.

Microsoft nie potwierdzi natychmiast ani nie odrzuci zgłoszenia, ale Jake Wire On już to poparł Otrzymując wewnętrzną wiadomość e-mail od szefa chmury firmy Microsoft, Scott Guthrie: „Wspólnie zdecydowaliśmy, że jest to odpowiedni moment, aby opuścić firmę i skorzystać z innych możliwości” — napisał. Notatka, którą możesz przeczytać Jake Wire, nie mówi nic o zarzutach i mówi, że Kipman zostanie przez kolejne dwa miesiące, aby pomóc w transformacji. Opisuje również reorganizację całego działu rzeczywistości mieszanej firmy Kipman, do której dołączają zespoły sprzętowe Panos Banay Windows Hardware Foundation +.

według wtajemniczenis, ponad 25 pracowników Microsoftu przyczyniło się do wewnętrznego zgłoszenia o rzekomym niewłaściwym postępowaniu Kipmana, w tym przypadkach niechcianego dotykania, a ponadto obejrzał kiedyś nieprzyzwoity film VR na oczach pracowników w biurze.

Dzisiejszy raport jest następny dla precedensu od środka 25 maja raportDziesiątki pracowników poinformowało publikację o rzekomym zachowaniu Kipmana. Trzech pracowników powiedziało od środka Ostrzegano ich, by nie zostawiali kobiet samych przy Kipman. Kiedy od środka Firma Microsoft, do której uzyskano wówczas dostęp, nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła konkretnym zarzutom o niewłaściwe postępowanie wobec kobiet, ale zaprzeczył, jakoby Kipman zaczął towarzyszyć pracownikom HR na spotkaniach.

Jeden z byłych dyrektorów Microsoftu był tak zdenerwowany zachowaniem Kipmana, że ​​zasugerował, że epidemia COVID-19 rzeczywiście poprawiła sytuację: „Najlepszą rzeczą, jaka się wydarzyła, była niestety pandemia”, powiedzieli Insiderowi. „Więc nigdy nie musieliśmy kontaktować się z nim osobiście”.

READ  DirectStorage pokazuje niewielką poprawę szybkości ładowania w realistycznej wersji demonstracyjnej na PC

Kipman nie odpowiedział na od środkaJego wielokrotne prośby o komentarz i nie tweetował od 23 maja.

W lutym Kipman odpowiedział na wcześniejsze pytanie od środka Zgłoś to Sugerowano, że podział HoloLens był w nieładzie, a HoloLens 3 mógł zostać złomowany„Nie wierz w to, co czytasz w Internecie” – powiedział. Insider nie był jednak jedynym postem, w którym wspomniano o problemach z podziałem: Dziennik Wall Street wspomniany W styczniu ponad 70 pracowników Microsoft w zespole HoloLens opuściło firmę w 2021 roku, a ponad 40 pracowników dołączyło do Meta.

Microsoft liczył na wielką wygraną HoloLens z wojskiem USA, który zamówił do 120 000 słuchawek IVAS dla żołnierzy. Byłoby to warte 21,88 miliarda dolarów dla firmy w ciągu 10 lat, ale wojsko opóźniło transakcję, a audyty Pentagonu nie były optymistyczne co do tego pomysłu. „Zakup IVAS bez uzyskania akceptacji użytkownika może zmarnować do 21,88 miliarda dolarów z pieniędzy podatników na wprowadzenie systemu, którego żołnierze mogą nie chcieć używać lub używać zgodnie z przeznaczeniem”, czytamy w części raportu z kwietnia 2022 r. Inspektora Generalnego Departamentu Obrony (PDF). Jednak Guthrie stwierdza w swojej notatce, że wojsko już zatwierdziło test operacyjny w zeszłym miesiącu.

Niezależnie od statusu programu Hololens, Kipman odpada.

Microsoft nie będzie komentował pliku od środka Raport.