2 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Gabriel Landskog z Avalanche spodziewa się, że przegapi sezon 2023-24 po przeszczepie chrząstki

Gabriel Landskog z Avalanche spodziewa się, że przegapi sezon 2023-24 po przeszczepie chrząstki

Zespół ogłosił we wtorek, że kapitan Colorado Avalanche Gabriel Landeskoog przejdzie 10 maja przeszczep chrząstki w prawym kolanie i oczekuje się, że opuści cały sezon 2023-24. Oto, co musisz wiedzieć:

  • Operację przeprowadzi dr Brian Cole z Rush University Medical Center w Chicago.
  • 30-letni napastnik nie grał w sezonie 2022-23 po przejściu operacji kolana w październiku. Tęsknił za pierwszą rundą play-off, w której Avalanche przegrał z Seattle Kraken w siedmiu meczach.
  • Landeskog wystąpił w 51 meczach sezonu regularnego w latach 2021-22, zanim przeszedł operację kolana. Wrócił do playoffów, zdobywając 22 punkty w 20 meczach i prowadząc Avalanche do Pucharu Stanleya.
  • Avalanche zakończył 51-24-7 i pierwszy w Dywizji Centralnej w tym sezonie.

Co mówi Landeskog

„Rozmawiałem z wieloma lekarzami i ekspertami medycznymi, uzyskując opinie i poznając różne procedury” – powiedział Landskog dziennikarzom po tym, jak zespół ogłosił operację. „To jest rzecz, którą uważamy za najlepszą drogę naprzód, najlepsze rozwiązanie dla mnie, aby wrócić i ponownie grać w hokeja”.

Landeskog przyznał, że czeka go trudna rehabilitacja. Powiedział, że rozmawiał ze strażnikiem Chicago Bulls, Lonzo Ballem, który w marcu przeszedł przeszczep chrząstki w lewym kolanie.

„Jestem pewny siebie. To poczucie optymizmu i pewności, których potrzebujesz” – powiedział Landeskoog. „To długi czas z dala od gry, ale jestem pewny siebie jako zawodnik. Jestem pewny siebie jako sportowiec. Wiem, że mogę się przygotować.”

sportowiecNatychmiastowa analiza:

Efekt utraty Landeskoga

Landeskog przegapił cały sezon 2022-23, zmagając się z kontuzją łąkotki, która wynikała z cięcia ostrzem łyżwy Cale’a Makara w dziwacznym wypadku w Edmonton Bubble. Przeszedł już trzy operacje: jedną zaraz po bańce, drugą w marcu 2022 r. i trzecią w październiku 2022 r. Wcześniej powiedział, że możliwa jest czwarta operacja.

Utrata Landeskoga na kolejny rok to poważny cios dla Avalanche. Jest to ugruntowana linia ofensywna zdolna do strzelania dużych bramek i grania solidnej obrony. Jest także liderem zespołu i ważnym liderem poza lodem. Zespół tęskni za jego obecnością, gdy nie ma go w pobliżu.

READ  Gundogan atakuje Barcelonę za reakcję na porażkę w El Clásico

Dla Avalanche ważne było, aby uzyskać jasność co do sytuacji Landeskoga w drodze do offseason. Chociaż jego strata była ogromnym ciosem, zespół może teraz przynajmniej umieścić go w rezerwie kontuzjowanych na dłuższy okres i przekroczyć limit pensji Landeskoga wynoszący 7 milionów dolarów. – zarodnik

lektura obowiązkowa

(Zdjęcie: Mike Carlson/Getty)