22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ford udostępnia raport na temat potencjalnego odgałęzienia biznesu samochodów elektrycznych

Ford udostępnia raport na temat potencjalnego odgałęzienia biznesu samochodów elektrycznych

Dyrektor generalny Forda, Jim Farley, rozmawia z dziennikarzami przed globalną siedzibą firmy 19 maja w Dearborn w stanie Michigan, po debiucie elektrycznego pickupa F-150 Lightning.

Michael Wayland/CNBC

Akcje Ford Motor Podskoczył o ponad 5% podczas handlu w piątek rano po doniesieniu, że dyrektor generalny Jim Farley zastanawia się, czy oddzielić swój biznes pojazdów elektrycznych od tradycyjnych silników producenta.

Farley chce oddzielić działalność elektryczną Forda od działalności związanej z silnikami spalinowymi i rozważa oddzielenie jednej od drugiej, Aktualności Bloomberga zgłaszane, powołując się na osoby zaznajomione z wysiłkami.

Akcje Forda wzrosły w piątek aż o 5,4% do 18,48 USD, po czym ustabilizowały się na poziomie 18,11 USD za akcję, co oznacza wzrost o 3,3%.

Ford nie odpowiedział od razu na komentarz.

Raport pojawia się kilka tygodni po tym, jak Bloomberg ogłosił, że firma oceniła wystąpienie spowolnienia Mała część jej działalności związanej z pojazdami elektrycznymi W ramach reorganizacji mającej na celu uchwycenie wartości inwestorzy przekazują niektóre start-upy samochodów elektrycznych.

Jakakolwiek część jakiejkolwiek działalności byłaby w ostrym kontraście z największym konkurentem Forda w Stanach Zjednoczonych, silniki ogólne. Dyrektorzy General Motors powiedzieli, że producent samochodów nie ma obecnie planów, aby oddzielić swój biznes samochodów elektrycznych, pomimo nacisków ze strony Wall Street, aby to zrobić.

W listopadzie 2020 r. Prezes GM Mark Royce powiedział, że firma przeanalizowała potencjał spin-offu i zdecydował, że będzie: To nie jest właściwa rzecz dla jej biznesupowołując się na koszty, a także korzyści płynące z posiadania pojazdów elektrycznych nadal częścią większej firmy.

READ  Jednostka Meta Reality Labs odnotowała stratę w wysokości 3,99 miliarda dolarów w pierwszym kwartale