13 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dow futures: Biden mówi, że Putin zdecydował się na inwazję na Ukrainę.  5 akcji, które nie są do bani

Dow futures: Biden mówi, że Putin zdecydował się na inwazję na Ukrainę. 5 akcji, które nie są do bani

Kontrakty terminowe Dow zostaną otwarte w niedzielę wieczorem, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq. Zwyżka na giełdzie mocno uderzyła w zeszłym tygodniu, a główne indeksy spadły poniżej kluczowego wsparcia i zaczęły zbliżać się do minimów z 24 stycznia.
xObawy, że Rosja zaatakuje Ukrainę, ciążą na rajdzie rynku, który już teraz zmaga się z inflacją i innymi trudnościami. Niepewność co do tego, co zrobi rosyjski prezydent Władimir Putin, zwiększa zmienność.

Prezydent Joe Biden powiedział pod koniec piątku, że jest przekonany, że Putin zdecydował się na inwazję na Ukrainę w ciągu najbliższych kilku dni. Inni urzędnicy USA i NATO poparli to zaniepokojenie, mówiąc, że Rosja nadal buduje siły w pobliżu granicy z Ukrainą. Dzieje się tak pomimo zarzutów Kremla, że ​​część wojsk się wycofuje.

Naruszenia zawieszenia broni między Ukrainą a prorosyjskimi separatystami nasiliły się w ciągu ostatnich dwóch dni, prawdopodobnie dostarczając Rosji pretekstu do rozpoczęcia inwazji na Ukrainę.

20 lutego mają się zakończyć wielkie rosyjskie gry wojenne z Białorusią. Moskwa powiedziała, że ​​żołnierze wrócą do domu, ale czy oni? 20 lutego to także koniec Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Putin może opóźnić inwazję na Ukrainę, aby nie urazić Chin.

Ale niezależnie od geopolityki, wzrost na giełdzie wygląda słabiej niż kiedykolwiek. Inwestorzy powinni przyjąć postawę defensywną przy minimalnej ekspozycji.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones otwierają się w niedzielę o 18:00 czasu wschodniego, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq 100. Jednak fundusze ETF, które śledzą Dow, S&P 500 i Nasdaq 100, spadły w piątek wieczorem po tym, jak Biden wygłosił swoje ostatnie komentarze na temat kryzysu rosyjsko-ukraińskiego .

DIA ETF spadł o 0,4%. SPY zatonął 0,5%, a QQQ zatonął 0,6%.

Podczas gdy kontrakty terminowe na Dow będą otwierane jak zwykle w niedzielę wieczorem, rynki amerykańskie będą zamknięte w poniedziałek ze względu na święto Prezydenta. Otwarte zostaną jednak inne giełdy na całym świecie.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.

Pięć kredytów nie jest do bani

Zapas jabłek Silniki O’Reilly (Orly), metale komercyjne (CMC), Unia Pacyfiku (UNP) A Neutrino (NT) to pięć akcji znajdujących się w pobliżu punktów skupu Linie siły względnej Na wysokościach lub w pobliżu.

jabłko (AAPL) przewyższa wszystkie te nazwy, ale jest to jedyna transakcja poniżej 50-dniowej średniej ruchomej.

Linia RS, niebieska linia na dostarczonych wykresach, śledzi zachowanie akcji w stosunku do indeksu S&P 500. To łatwy sposób na poznanie wiodących akcji na dowolnym rynku. Na słabym lub niestabilnym rynku akcje z najwyższymi liniami RS mogą prowadzić kolejny wzrost.

Nvidia, Tesla po prostu się zawiesza

Tymczasem akcje Nvidii i Tesla (TSLA) odbiło się w piątek od swoich 200-dniowych średnich kroczących. Jest to obszar, w którym przechowywane są Tesla i . NVIDIA (NVDA) znalazło poparcie przed końcem stycznia. Czy ci dawni wielcy zwycięzcy mogą nadal to robić? Prawdopodobnie w oparciu o ruchy po zwyżce rynkowej. Ale jako duże akcje, akcje Tesli i NVDA będą miały coś do powiedzenia na temat ogólnego kierunku rynku.

READ  Pracownicy Twittera szukają odpowiedzi, gdy przejęcie Muska staje się rzeczywistością

Domowy magazyn (HD) nagłówki o zarobkach przed wtorkowym otwarciem, podczas gdy mozaika (mech) A Sieci Palo Alto (bano) wśród uprawnionych po zamknięciu.

Akcje Tesli i Nvidii działają Tabela liderów IBD. Magazyn ORLY jest w pliku wada 50. Metalem handlowano w piątek Akcje IBD dzisiaj. Akcje UNP były w czwartek.

Wideo zawarte w tym artykule szczegółowo omawiało ruch na rynku w ciągu tygodnia, analizując również CMC, Union Pacific i nowe akcje. SwingTrader Spis drzewo dolara (DLTR).


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


Koronawirus wiadomości

Liczba przypadków koronawirusa na całym świecie osiągnęła 422,11 miliona. Liczba zgonów Covid-19 przekroczyła 5,89 miliona.

Liczba przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych osiągnęła 80,02 mln, a liczba zgonów przekroczyła 958 000.

wzrost na giełdzie

Zwyżka na giełdzie próbowała odreagować w zeszłym tygodniu, ale pod koniec tygodnia gwałtownie spadła.

Dow Jones Industrial Average spadł w zeszłym tygodniu o 1,9% handel na giełdzie. S&P 500 stracił 1,6%. Indeks Nasdaq Composite spadł o 1,8%. Mała czapka Russell 2000 spadła o prawie 1%

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 2 punkty bazowe do 1,93%, ale to po osiągnięciu w środę najwyższego od 30 miesięcy poziomu 2,065%. Rosyjskie obawy wojenne zepchnęły inwestorów w bezpieczne schronienie, podczas gdy protokół Fed ze styczniowego posiedzenia politycznego nie zawierał żadnych świeżych jastrzębich niespodzianek.

Ceny ropy naftowej spadły o ponad 2% do 91,07 USD za baryłkę, ale ustabilizowały się powyżej poziomu 90 USD.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadł o 1% w zeszłym tygodniu, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (dopasowanie) spadła o 3%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) spadła o 5,4%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) zamknęła się stabilnie, ale gwałtownie spadła w czwartek i piątek. Akcje Nvidii są głównym składnikiem SMH.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) o 2,1% w zeszłym tygodniu. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebka) zyskał 1,3%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) wzrosła o 1,8%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 0,5%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE(Zrezygnowałem z 3,35% i funduszu Financial Select SPDR ETF)XLF) spadły o 2,3%. SPDR Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) spadła o 2,1%.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadła o 9,9% w zeszłym tygodniu, osiągając w piątek minimum od 20 miesięcy. ARK Genomics ETF (ARKG) spadła o 6,6%. Akcje Tesli nadal zajmują pierwsze miejsce wśród ETF-ów ARK Invest.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Zapas jabłek

Akcje Apple spadły o 0,8% do 167,30 w zeszłym tygodniu. Podczas ogromnej wyprzedaży na rynku pod koniec stycznia, gigant iPhone’a nawet nie zbliżył się do 200-dniowej passy. Akcje AAPL zawierają teraz plik kubek z uchwytem Baza z 176,75 punktami skupu według Analiza MarketSmith.

READ  Oracle ukarało grzywną 23 miliony dolarów za przekupywanie urzędników w Indiach, Turcji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich

komercyjne zapasy metali

Commercial Metals wzrósł o 3,1% do 36,75 w zeszłym tygodniu. Jest nieco powyżej 50-dniowej średniej kroczącej i operuje na 38,82 punktach kupna. Akcje CMC mogą zacząć tworzyć uchwyt, z niższym potencjałem wejścia na poziomie 37,59. Inwestorzy mogą faktycznie wykorzystać to jako wczesne wejście.

Akcje Union Pacific

Union Pacific podskoczył w zeszłym tygodniu o 5,2% do 251,19. Akcje UNP są notowane tuż poniżej 256,11 punktu kupna na bardzo płytkim obszarze płaska podstawa. Inwestorzy mogą go kupić teraz lub po prostu kupić 255.

Magazyn O’Reilly

Akcje ORLY wzrosły w zeszłym tygodniu o 1,3 procent do 676,96, czwarty z rzędu skromny tygodniowy wzrost. Akcje O’Reilly odzyskały 50-dniową passę, zapewniając wczesne wejście w płytką passę podstawa kubka. oficjalny kup punkt To 710,96.

Zapasy składników odżywczych

Akcje NTR miały burzliwy tydzień, spadając, aby na krótko przełamać 50-dniową linię, po czym szybko odbiły, aby osiągnąć wysoki poziom, po czym nieco się cofnęły. Ostatecznie jednak akcje Nutriena spadły o 0,7% do 75,78. To nieco poniżej 77,45 punktów kupna.

W środę wieczorem producent nawozów odnotował 929% wzrost EPS przy 79% wzroście przychodów. Inne zapasy nawozów również mają się dobrze, pomimo pewnych znacznych dziennych i dziennych wahań. Obejmuje to akcje MOS, które zostały zgłoszone pod koniec wtorku.

Tesla Stock

Akcje Tesli spadły o 0,35% do 856,98 w zeszłym tygodniu, ale zamknęły się poniżej swojego zakresu i prawie ponownie przetestowały 200-dniową linię w piątek. Akcje TSLA od kilku tygodni napotykają opór na cofającej się 21-dniowej linii, podczas gdy jej 50-dniowa linia spada. Utrzymanie 200-dniowej passy i najniższego poziomu z 28 stycznia na poziomie 792,01 jest kluczowe dla giganta EV. Z drugiej strony, akcje Tesli mają 1208,10 punktów kupna i tak naprawdę nie mają wczesnego wejścia.

Akcje Nvidii

Akcje Nvidii spadły w ciągu tygodnia o 1,3% do 236,42, ale po uderzeniu oporu na 10-tygodniowej linii gigant chipowy ponownie przetestował 40-tygodniową passę i prawie zbliża się do linii 200-dniowej. Podobnie jak w przypadku Tesli, akcje NVDA nieznacznie odrobiły piątkowe straty.

Zyski i wytyczne Nvidii pod koniec środy przebiły opinie, ale inwestorzy skupili się na niezmienionej prognozie marży zysku.

Jeśli akcje Nvidii mogą wzrosnąć powyżej 50-dniowej linii i maksimum z 10 lutego na poziomie 269,25, a także przełamać ostry trend spadkowy, zapewni to bardzo mocne wejście. Akcje NVDA mają jeszcze długą drogę do osiągnięcia szczytu 22 listopada na 346,47.

Analiza wzrostu rynku

Zwyżka na giełdzie, już pod presją, została ponownie wyprzedana pod koniec ubiegłego tygodnia. Dow, S&P 500 i Nasdaq Composite przebiły się poniżej swoich ostatnich zakresów i zbliżają się do minimów z 24 stycznia. S&P 500 i Nasdaq Composite są teraz poniżej 31 stycznia Dzień kontynuacji Dołki, z dużym prawdopodobieństwem przebicia go do nowych dołków. Obcięcie dołków 24 stycznia oznaczałoby koniec zwyżki na rynku.

READ  Bankman-Fried, oskarżony założyciel FTX, wzywa sąd do wycofania zarzutów

Pod koniec 2018 r. korekta giełdowa lub bessy miały przed sobą dwa nieudane dni i ostatecznie osiągnęły dno w Wigilię.

Zwyżka na słabnącym rynku gwałtownie się cofnęła w ciągu ostatnich kilku dni, można więc powiedzieć, że jest to spowodowane odreagowaniem. Ale to nie musi nastąpić od razu, a dzień lub dwa nie byłyby dobre w tym sensie.

Nowi przegrani nadal radzili sobie lepiej niż nowi zdobywcy, podczas gdy szerokość rynku również ponownie się osłabiła po krótkiej poprawie na początku lutego.

W bardzo krótkim terminie rynek akcji będzie nadal koncentrował się na obawach, że Rosja dokona inwazji na Ukrainę. Długi weekend Dnia Prezydenta może mieć duże wydarzenia dotyczące Rosji i Ukrainy, zwiększając prawdopodobieństwo dużego ruchu w górę lub w dół we wtorek. Ale wszystkie te ruchy można szybko odwrócić z następującym tytułem.

Z dala od kryzysu rosyjsko-ukraińskiego nad rynkiem wiszą inflacja i rosnące federalne stopy procentowe. W pewnym stopniu powiązane problemy z łańcuchem dostaw były w ostatnich tygodniach trwającym kryzysem.

Ogólne elektryczne (GE), Zastosowane materiały (AMAT) A Rocco (ROKU) jest jedną z wielu firm, które wskazały na problemy z łańcuchem dostaw, które nadal ograniczają produkcję i nie tylko.

Rozwiązywanie problemów w łańcuchu dostaw nie tylko zwiększy zyski przedsiębiorstw i wzrost gospodarczy, ale także potencjalnie ograniczy inflację. Gdy przypadki Covid spadają i ograniczenia szybko ustępują, może być światło na końcu tunelu, ale może być daleko.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Zamiast próbować zgadywać, jak rozegra się Rosja, Rezerwa Federalna i łańcuchy dostaw – i jak zareagują rynki finansowe – skoncentruj się na tym, co teraz robi rynek. W tej chwili główne indeksy i wiodące akcje – poza kilkoma punktami siły – są po prostu niezdrowe.

Nie daj się przyciągnąć do rynku na dzień lub dwa dobre dni targowe. Indeksy domowe mają dużo pracy. Zresztą w tej chwili powstaje tylko kilka akcji. W pewnym momencie nastąpi silny wzrost na rynku, z dużą liczbą wysokiej jakości akcji, które będą migać sygnałami kupna i stamtąd rosnąć.

Kiedy tak się stanie, chcesz być gotowy. Aktualizuj swoje listy zegarków i bądź w kontakcie z rynkiem.

Czytać Wielkie zdjęcie Każdego dnia, aby być zsynchronizowanym z trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Średnia 200-dniowa: ostatnia linia wsparcia?

Tesla kontra BYD: Którego rozwijającego się giganta EV najlepiej kupić?