30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

FIFA nie podjęła żadnych działań w sprawie rozpadu Anglii i Polski w zeszłym miesiącu

Polski F.A.

  • FIFA postanowiła wszcząć postępowanie dyscyplinarne w związku z tym incydentem
  • Światowe Ciało Administracyjne wysłuchało uwag FA i polskiego FA
  • Kamil Click i Kyle Walker byli zaangażowani w wymianę tuż przed przerwą
  • Kyle kliknął część gardła Walkera, a członkowie jego zespołu odpowiedzieli ze złością
  • Doszło do bójki między dwiema drużynami, które zobaczyły, że Click i Harry Maguire zarezerwowali

FIFA nie podejmie żadnych działań dyscyplinarnych w starciu między obrońcą Anglii Kyle Walkerem a polskim obrońcą Kamilem Clickem podczas eliminacji do Mistrzostw Świata w Warszawie w zeszłym miesiącu.

Para starła się pod koniec pierwszej połowy meczu 8 września, wywołując zakrojoną na szeroką skalę walkę z udziałem kolegi z drużyny Walkera z Anglii, Harry’ego Maguire’a.

Przedstawiciele Związku Piłki Nożnej natychmiast zgłosili incydent przedstawicielowi meczowemu FIFA, który zaprzeczył Konfederacji Polskiej jakichkolwiek elementów rasistowskich.

Oba stowarzyszenia zostały poproszone przez FIFA o obserwowanie incydentu, który stwierdził, że nie ma wystarczających dowodów do podjęcia działań.

Rzecznik Światowego Organu Zarządzającego powiedział: „Komisja Dyscyplinarna FIFA postanowiła nie wszczynać postępowania dyscyplinarnego przeciwko Polsce w dniu 8 września z powodu braku wystarczających dowodów, po dokładnej ocenie, która obejmuje odpowiednie raporty z zawodów.

Kamil Click łapie Kyle’a Walkera za szyję, rozpala walkę między Anglią a Polską

Walker był zaskoczony kliknięciem, ale członkowie jego zespołu szybko zareagowali ze złością

Walker był zaskoczony kliknięciem, ale członkowie jego zespołu szybko zareagowali ze złością

Stanowisko FIFA jest stanowcze i stanowcze w odrzucaniu wszelkich form dyskryminacji. W tym konkretnym przypadku nie przedstawiono żadnych dowodów na poparcie kolejnego kroku. ’

Zarówno Click, jak i Maguire otrzymali żółte kartki po składzie, a nagranie pokazujące szyję Walkera uduszonego podczas rzutu wolnego szybko się rozwinęło, co doprowadziło do reakcji członków jego zespołu Three Lions.

READ  Jak były bramkarz Atlanty Thrashers pomagał uchodźcom wojennym w Polsce

Gdy tylko zaczęła się przerwa, obaj gracze wdali się w gorącą wymianę, oba gesty były skierowane do siebie i wyraźnie irytujące.

Kamery transmisyjne były początkowo odsunięte od tłumu, ale szybko wróciły na boisko, aby pokazać walkę, a więcej gwiazd zaczęło interweniować.

Click i Harry Maguire zamienili ostre słowa, zanim sędzia Daniel Seibert wszedł do środka.

Click i Harry Maguire zamienili ostre słowa, zanim sędzia Daniel Seibert wszedł do środka.

Obaj zawodnicy nie przyznali się do winy, ale sędzia pokazał im żółtą kartkę

Obaj zawodnicy nie przyznali się do winy, ale sędzia pokazał im żółtą kartkę

Click, choć złapany przez Walkera, został najpierw poprowadzony w kierunku metra, zanim sędzia nakazał mu pokazać żółtą kartkę.

Po tym, jak księga została podbita na obu z nich, Maguire odszedł, najwyraźniej zdezorientowany, dlaczego on również wszedł do księgi.

Kapitan Three Lions, Harry Kane, próbował ściągnąć kilku swoich kolegów, a władze w końcu były w stanie złagodzić napięcia i odzyskać kontrolę.

Władze polskiego futbolu odrzuciły wszelkie sugestie, że walka wręcz została wywołana przez rasistowskie działania ich zawodników.

Menedżer reprezentacji Polski, Jacob Kyatkovsky, powiedział Sportsmailowi: „Angielska Federacja złożyła skargę do FIFA, aby ponownie rozważyła to, co wydarzyło się w przerwie.

Harry Kane odciągnął swoich trzech kolegów Lions po kłótni

Harry Kane odciągnął swoich trzech kolegów Lions po kłótni

W przerwie dwóch oficjeli FA, menedżer zespołu Emily Webb i szef obrony Tony Coniford złożyli skargę do czwartego dowódcy Daniela Schleigera, który później przekazał ją komisarzowi FIFA ds. zawodów.

Click przyznał się do wymiany obelg z Walkerem, a później ujawnił, że obrońca Manchesteru City odmówił podania ręki.

Click powiedział: „Było trochę walki. Potem chciałem uścisnąć dłoń Walkera, ale on tego nie przyjął. Coś poszło nie tak, ale nic się nie stało. ’

Mecz zakończył się 1:1, a Damien Skimanski anulował pod koniec piorunów Harry’ego Khana.

READ  Polski Bank Centralny Podgląd | pstryknąć