3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Elon Musk rozpoczyna zwolnienia na Twitterze

Elon Musk rozpoczyna zwolnienia na Twitterze

„Nie ma nic wizjonerskiego ani innowacyjnego w zwolnieniu podsumowującym” przez e-mail, powiedział, zwłaszcza ludzie z „specjalistycznym doświadczeniem i głęboką wiedzą organizacyjną” i zanim Musk pojawił się „posiada podstawową wiedzę na temat biznesu”.

Podczas gdy przepisy federalne i kalifornijskie wymagają od firm wcześniejszego powiadomienia o masowych zwolnieniach, nie było jasne, czy Musk to zrobił. Rzecznik kalifornijskiego Departamentu Rozwoju Zatrudnienia powiedział w czwartek wieczorem, że nie otrzymał takich powiadomień z Twittera z siedzibą w San Francisco, a agencja ma zgłaszać masowe zwolnienia.

Zgodnie z warunkami przejęcia na Twitterze, Musk zgodził się na utrzymanie wynagrodzeń i świadczeń pracowniczych przez okres jednego roku. Pracownicy Twittera zazwyczaj otrzymują co najmniej dwumiesięczną pensję i wartość pieniężną akcji, które mieli otrzymać w ciągu trzech miesięcy od daty zwolnienia, zgodnie z wewnętrznym podsumowaniem korzyści, które ukazało się The Times.

W firmie rozeszły się pogłoski o zbliżających się zwolnieniach. W środę pracownicy zapoznali się z listem Slacka, który wskazywał na możliwość zwolnienia 3738 osób. List wskazywał, że zgodnie z kopią dostępną dla The Times nadal można wprowadzić zmiany na liście.

W środowy wieczór niektórzy pracownicy rozpowszechnili zdanie „przewodnik po zwolnieniach„Dzięki poradom na temat monitorowania korporacyjnego i praw pracowniczych. Pracownik stworzył program, który pomaga współpracownikom pobierać ważne e-maile i dokumenty. To było później Zwolniony z pracyPowiedział.

W czwartek pracownicy otrzymali kolejne sygnały, że ich miejsce pracy się zmienia. Dwie osoby zaznajomione z tą sprawą powiedziały, że „dni odpoczynku” na Twitterze, czyli comiesięczne dni urlopu, aby pracownicy mogli odpocząć i nabrać sił, zostały usunięte z ich kalendarzy. Niektórzy pracownicy zauważyli również, że podręcznik dla pracowników został wyłączony, zgodnie z wewnętrznymi rozmowami przeprowadzonymi przez The Times.

„Czy czerwony ślub się zaczął?” Jeden z pracowników Slacka napisał, nawiązując do sceny masakry w „Grze o tron”. Dziewięć minut później firma wysłała wiadomość e-mail informującą pracowników o zwolnieniach. W piśmie napisano, że pracownicy, którzy zachowają pracę, otrzymają pismo stwierdzające to na kontach swoich firm, a pracownicy, którzy zostaną zwolnieni, zostaną powiadomieni o kontach osobistych.

READ  Starbucks zamyka nowojorską kawiarnię w czymś, co związek nazywa zemstą: Raport