12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Elon Musk przeprasza, że ​​nie spotkał się z Piyushem Goyalem w fabryce Tesli: „To był zaszczyt…”

Elon Musk przeprasza, że ​​nie spotkał się z Piyushem Goyalem w fabryce Tesli: „To był zaszczyt…”

Minister przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych z czterodniową wizytą.

Minister handlu i przemysłu Piyush Goyal odwiedził we wtorek amerykański zakład produkcyjny Tesli, głównego producenta samochodów elektrycznych w Fremont w Kalifornii, i podkreślił rolę Indii w przyczynieniu się do niezwykłej podróży Tesli. Podczas swojej wizyty nawiązał kontakt z indyjskimi inżynierami i specjalistami finansowymi, ale przegapił „charyzmatyczną obecność” Elona Muska.

Warto zaznaczyć, że szef Twittera nie mógł osobiście spotkać się z ministrem ze względu na jego chorobę. W odpowiedzi na to, co pan Goyal zamieścił na temat swojej wizyty w fabryce Tesli, miliarder wyraził uznanie z powodu wizyty ministra i stwierdził, że nie może się doczekać przyszłego spotkania.

Udostępniając zdjęcia, pan Goyal napisał: „Odwiedziłem najnowocześniejszy zakład produkcyjny Tesli we Fremont w Kalifornii. Bardzo się cieszę, że utalentowani indyjscy inżynierowie i specjaliści finansowi pracują na wyższych stanowiskach i przyczyniają się do niesamowitej podróży Tesli mającej na celu transformację mobilności .” Z wizyty w najnowocześniejszym zakładzie produkcyjnym Tesli we Fremont.

Zobacz zdjęcia tutaj:

„Jestem również dumny, widząc rosnące znaczenie dostawców komponentów samochodowych z Indii w łańcuchu dostaw Tesli EV. Jesteśmy na dobrej drodze do podwojenia importu komponentów z Indii. Brakowało mi charyzmatycznej obecności pana @ElonMusk i życzę mu szybkiego powrót do zdrowia.” Goyal powiedział na platformie mediów społecznościowych X.

W odpowiedzi pan Musk napisał na Twitterze: „To był zaszczyt gościć pana Teslę! Przepraszam, że nie mogę dzisiaj pojechać do Kalifornii, ale nie mogę się doczekać spotkania później”.

Według źródeł podawanych przez Reuters, Tesla dąży do założenia indyjskiej fabryki, która ma produkować w kraju samochód wart 24 000 dolarów.

READ  Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

Wizyta nabiera znaczenia, gdyż pojawiają się doniesienia, że ​​Indie rozważają przyznanie Tesli koncesji celnych na założenie fabryki w tym kraju. We wrześniu Goyal powiedział, że firma zamierza w tym roku pozyskać z Indii komponenty o wartości około 1,9 miliarda dolarów w porównaniu z 1 miliardem dolarów w 2022 roku.

W sierpniu 2021 roku Elon Musk powiedział, że Tesla może otworzyć jednostkę produkcyjną w Indiach, jeśli uda jej się zadebiutować w tym kraju samochodami importowanymi. Powiedział, że Tesla chce wypuścić swoje samochody w Indiach, „ale cła importowe są najwyższe na świecie w historii w porównaniu z jakimkolwiek dużym krajem!”