24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dzięki Headspace XR zapomniałem, jak bardzo nienawidzę technologii medytacyjnej

Dzięki Headspace XR zapomniałem, jak bardzo nienawidzę technologii medytacyjnej

Nie jestem spokojną osobą, ale chciałabym taka być. Dlatego nadal eksperymentuję z różnymi technikami medytacji, wdychając i wydychając, podczas gdy abstrakcyjne rysunki lub bezcielesne dźwięki prowadzą mnie do wyższego stanu istnienia. Albo tak by się stało, gdyby większość technik medytacyjnych zadziałała w moim przypadku. Zaufajcie mi zatem, gdy powiem, że po Headspace XR nie spodziewałem się niczego.

Kiedy wybuchła pandemia, aplikacje do medytacji i uważności ucierpiały Miejsce na głowę Byli wszędzie. To ma sens. Po medytacji w wirtualnej rzeczywistości? Wydaje się to śmieszne. Dlaczego mam oddychać przez zestaw słuchawkowy, skoro nie mogę? Ale nigdy nie wiesz! Rzeczy, które mogą Cię zaskoczyć! Dlatego ja, sceptyk medytacji, zgodziłem się wypróbować wersję demonstracyjną Headspace XR. Wchodząc do nowojorskiego biura Meta, pomyślałem, że założę zestaw słuchawkowy i uprzejmie pokiwam głową, podczas gdy nieznajomi będą patrzeć, jak zakładam Quest 3 i biorę głęboki oddech. Technicznie tak On jest Co się stało, ale byłem zaskoczony, że naprawdę podobało mi się to, co widziałem w zestawie słuchawkowym.

Headspace XR to to, co otrzymasz, jeśli weźmiesz aplikację Headspace i zamienisz ją w wirtualny plac zabaw. Przechadzasz się jako abstrakcyjny, neutralny pod względem płci awatar i są różne miejsca, do których możesz się udać i… pobawić. Dostępny jest zestaw „fontann”, z których możesz podnosić kolorowe kule i rzucać nimi w ściany – lub wdychać i wdychać kolory swojego awatara. Jest miejsce zwane Kopułą Energii, gdzie możesz machać rękami, śledząc kształty. Najlepiej, jak mogę to opisać, to „jeśli”. Saber wygrał A Tai Chi urodziło dziecko. Jestem pewien, że na zewnątrz wyglądałem jak idiota, ale wewnątrz kopuły mocy dobrze się bawiłem.

To trochę jak tai chi.
Jeff: Martwy

Możesz także wyświetlić małą mapę, aby wyświetlić wszystkie obszary w obrębie tego placu zabaw zdrowia psychicznego. Gigantyczny strumień nastroju, w którym czeka na Ciebie sześć balonów z twarzami reprezentującymi różne emocje. Dotknięcie jednego z nich dostosuje doświadczenie w zależności od tego, czy czujesz się szczęśliwy, smutny, znudzony, niespokojny, zły czy samotny. Przed nim znajduje się mural z katapultami, w które strzelasz wirtualnymi kulkami farby, aby ostatecznie odkryć wiadomość. (W moim demo moim mottem było „Bądź obecny”).

READ  Przedsprzedaż Paper Mario: The Thousand Year Door jest dostępna na Amazonie

Rzeczywiście jest mnóstwo katapult. W pewnym momencie zachęcano nas do rzucania piłkami przez gigantyczne kształty na niebie – wdychając, gdy się cofały, i wydychając, gdy puszczały. Możesz także zaprosić znajomych, aby poszli z Tobą do różnych „publicznych” miejsc i klubów. Najbardziej tradycyjnym doświadczeniem, jakie miałem, była wizyta w Boxy Treehouse. To wirtualny domek na drzewie o zachodzie słońca, gdzie można zobaczyć jego wizualizację Oddychanie pudełkoweTechnika głębokiego oddychania w celu uspokojenia układu nerwowego.

Całość wyglądała jak kieszonka na pigułki do medytacji. Ale zamiast ukrywać lekarstwa w smakołykach dla swoich zwierząt, uczysz się umiejętności medytacji, grając w gry. To jest zgodne z projektem.

Headspace XR został zaprojektowany jako wirtualny plac zabaw do medytacji i uważności.
Zdjęcie: Meta

„Istnieje pięć filarów uważności, o których mówimy konkretnie w Headspace. Są to medytacja, ruch, jedzenie, spanie i zabawa. Dla mnie zabawa to coś, do czego naprawdę mamy dostęp w świecie VR, który jest jednym z jest trudno dostępny w dwuwymiarowym świecie.

Kolejną funkcją wprowadzoną w Headspace XR jest więcej wrażeń w rzeczywistości mieszanej. Nie mogłem tego wypróbować podczas wersji demonstracyjnej, ale powiedziano mi, że zaprojektowano go tak, aby umożliwić fizyczną interakcję z otoczeniem. Na przykład jeden pozwala narysować okno w swoim pokoju, a wizualizacja sterowana pozwala zobaczyć bąbelki pozytywnej energii wlatujące przez to okno do Twojej przestrzeni.

W Headspace XR dostępne są również pewne doświadczenia związane z rzeczywistością mieszaną. Wizualizuje to również oddychanie pudełkowe.
Jeff: Martwy

„Chodzi o to, aby wprowadzić tę praktykę do codziennego życia. Ponieważ nie chodzi tu tylko o techniki i ćwiczenia. Uważność to tak naprawdę styl życia „, mówi Kesonja Giscombe, jedna z nauczycieli uważności i medytacji w Headspace. „To samo jest z Doświadczenie XR.”

To dobre rozwiązanie, choć ogólnie nadal jestem sceptyczny wobec medytacji VR. W zeszłym tygodniu wypróbowałem aplikację Mindness w Apple Vision Pro i typowe doświadczenie „patrz na te kształty i oddychaj z wdzięcznością” nigdy do mnie nie przemawiało. Zatem, jako sceptyk medytacji, w podejściu Headspace XR jest coś świeżego. Spróbuje znowu. Dzieje się tak, mimo że część mnie wie, że pod przykrywką gry karmię się czymś dobrym. Ale jeśli jest to dla mnie dobre i sprawia mi to przyjemność, czy naprawdę ma znaczenie, jak to osiągnę?

READ  Pracownik sklepu zoologicznego podejrzewa mężczyznę o zakup ryb o wartości 1000 dolarów za gotówkę