1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Akcje AMD rosną po doniesieniu o współpracy z Microsoftem nad chipami sztucznej inteligencji

Akcje AMD rosną po doniesieniu o współpracy z Microsoftem nad chipami sztucznej inteligencji

Zaawansowane Mikro Urządzenia (AMDAkcje wzrosły w czwartek po doniesieniu prasowym, powiedział gigant oprogramowania Microsoftu (MSFT) współpracuje z producentem chipów na procesorach AI. Akcje AMD wzrosły w ciągu dnia o ponad 6%.
XBloomberg Wspomniałem, że Microsoft i AMD współpracują nad opracowaniem alternatywy dla nvidia’S (NVDA) GPU, które obecnie dominują na rynku AI.

Bloomberg powiedział, że Microsoft zapewnia wsparcie finansowe, aby zwiększyć wysiłki AMD w zakresie sztucznej inteligencji. Ponadto Microsoft współpracuje z AMD nad natywnym procesorem Microsoft do obciążeń AI, o nazwie kodowej Athena, czytamy w raporcie.

Na dzisiejszej giełdzie akcje AMD wzrosły o 6,1% do poziomu 86,61. Tymczasem akcje Nvidii spadły o 0,9% do 275,62. Akcje Microsoftu wzrosły o 0,3% do 305,41.

Akcje AMD odzyskały utraconą pozycję

Dzięki pozytywnemu ruchowi w czwartek, akcje AMD odzyskały znaczną część strat, które straciły w środę po mieszanym raporcie o wynikach za pierwszy kwartał. Jednak AMD nadal notuje poniżej 50-dniowej średniej kroczącej, co jest znakiem negatywnym.

W środę akcje AMD spadły o 9,2% do poziomu 81,62. Pod koniec wtorku firma z Santa Clara w Kalifornii pokonała prognozy na pierwszy kwartał, ale nie spełniła prognozy sprzedaży na drugi kwartał. Firma Advanced Micro Devices boryka się ze słabą sprzedażą komputerów PC i słabym rynkiem centrów danych.

Akcje AMD są notowane przez IBD Tech Leaders.

Śledź Patricka Seitza na Twitterze pod adresem @pracownik Więcej artykułów na temat technologii konsumenckich, oprogramowania i zapasów półprzewodników.

Może Ci się spodobać:

Akcje Qualcomm spadają po tym, jak czerwcowa prognoza firmy Chipmaker nie uwzględniła liczby wyświetleń

Axcelis Technologies pobił szacunki z pierwszego kwartału i przedstawia mieszane prognozy

FTC twierdzi, że lekkomyślność Facebooka naraża dzieci na niebezpieczeństwo

Zobacz akcje na liście liderów w pobliżu punktu zakupu

READ  W te święta firma Squishmallow wypuści na rynek swój pierwszy kalendarz adwentowy zawierający 24 pluszowe zabawki

Znajdź zwycięskie akcje za pomocą systemu rozpoznawania wzorców MarketSmith i niestandardowych ekranów