Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, porównał dziś Apple Vision Pro z Meta Quest 3 za 500 dolarów W filmie na InstagramiePodał kilka powodów, dla których uważa, że ​​zestaw słuchawkowy Meta jest lepszy od Apple.


Według Zuckerberga Quest 3 jest lepszy „w zdecydowanej większości rzeczy, do których ludzie używają rzeczywistości mieszanej” i oto kilka rzeczy, które powiedział o Meta Quest 3:

  • Jest 7 razy tańszy od Vision Pro.
  • Stanowi wysokiej jakości crossover z dużymi ekranami „podobnie jak Vision Pro”.
  • Quest jest wygodniejszy – jest o 120 gramów mniej.
  • Nie ma żadnych przewodów, które mogłyby przeszkadzać podczas ruchu.
  • Pole widzenia jest szersze, a ekran jaśniejszy.
  • Vision Pro oferuje rozmycie ruchu podczas ruchu. Pościg jest prostszy.
  • Dostępne są mikrokontrolery i śledzenie dłoni, a śledzenie dłoni w Quest jest bardziej precyzyjne.
  • Biblioteka treści immersyjnych Questa jest znacznie głębsza.
  • Możesz oglądać YouTube lub grać na konsoli Xbox.

Zuckerberg powiedział, że był zaskoczony „kompromisami”, jakie Apple musiał poczynić, aby zapewnić wyświetlacz o wyższej rozdzielczości niż oferuje Quest 3, poświęcając „komfort”, „ergonomię” i nie tylko. Następnie wyjaśnił, że Apple nie zawsze jest liderem w nowej kategorii produktów i ma nadzieję, że urządzenia Meta w końcu „zwyciężą”.

A teraz spójrz, wiem, że niektórzy fani wzdrygają się, gdy ktoś ośmiela się kwestionować, czy Apple będzie liderem w nowej kategorii, ale prawda jest taka, że ​​każda generacja komputerów ma model otwarty i model zamknięty. I tak, w wersji mobilnej zwyciężył zamknięty model Apple’a. Nie zawsze tak jest. Jeśli cofniemy się do ery pecetów, zwyciężył otwarty model Microsoftu. W następnej generacji Meta będzie modelem otwartym i naprawdę chcę mieć pewność, że model otwarty ponownie zwycięży. Przyszłość nie została jeszcze napisana.

Meta Quest 3 została wydana w październiku. Ma dwa panele LCD 2K w porównaniu do wyświetlaczy microLED 4K w Apple Vision Pro. Waży 515 gramów, podczas gdy Vision Pro waży od 600 do 650 gramów i nie ma osobnej baterii. Wykorzystuje chipset Qualcomm Snapdragon XR2 Gen 2, ma 8 GB pamięci RAM i jest wyposażony w kontrolery Touch Plus.

READ  Zdemaskowany Reggie rzucił postacie Crypto, aby powrócić do WWE NXT

Meta wyprodukowała do tej pory kilka zestawów słuchawkowych, w tym Oculus Quest, Oculus Quest 2, Quest 3 i Quest Pro. Apple planuje kontynuować produkcję słuchawek, a plotki sugerują, że wersja nowej generacji będzie tańsza. Wyjaśniając cenę Vision Pro, dyrektor generalny Apple Tim Cook powiedział, że jest to „technologia jutra już dziś”.

Popularne historie

Apple powiedział, że prawa jazdy na iPhone'a zostaną rozszerzone na wszystkie osiem stanów USA

W 2021 roku firma Apple wprowadziła funkcję, która umożliwia mieszkańcom uczestniczących stanów USA dodanie prawa jazdy lub dowodu osobistego do aplikacji Portfel na iPhonie i Apple Watch, zapewniając wygodny, bezdotykowy sposób przeglądania dowodu tożsamości lub wieku. Niestety, od czasu ogłoszenia tej funkcji we wrześniu 2021 r. stany powoli wdrażały tę funkcję, a dokumenty tożsamości są dostępne tylko w aplikacji Portfel…

iOS 17.4 doda pięć nowych funkcji do Twojego iPhone'a

W zeszłym miesiącu Apple potwierdziło, że iOS 17.4 zostanie wydany w marcu, a aktualizacja zawiera kilka nowych funkcji i zmian dla iPhone'a. Najważniejsze nowe funkcje w iOS 17.4 obejmują duże zmiany w App Store w UE, transkrypcje Apple Podcasts, SharePlay dla HomePod i nowe emoji. Aktualizacja obejmuje także przygotowania do premiery CarPlay nowej generacji jeszcze w tym roku. więcej…

Apple Vision Pro może potrzebować czterech pokoleń, aby osiągnąć „idealny model”

Część osób z portfolio Apple Vision uważa, że ​​osiągnięcie „idealnego kształtu” zestawu słuchawkowego Apple Vision Pro może zająć cztery kolejne generacje urządzenia. Tak twierdzi reporter Bloomberga, Mark Gurman. W swoim niedawnym biuletynie Power On Gorman twierdzi, że wśród niektórych członków zespołu pracującego nad słuchawkami Apple jest wiele pracy do wykonania, zanim…

iPhone 16 Pro Max może pochwalić się najdłuższym czasem pracy baterii w historii

Według plotek opisujących nadchodzące ulepszenia wysokiej klasy iPhone'a pochodzącego z Korei, iPhone 16 Pro Max może mieć najdłuższą żywotność baterii w historii iPhone'a. Powołując się na źródła z łańcucha dostaw w poście z zeszłego tygodnia, użytkownik Navera znany jako „yeux1122” potwierdził serię plotek na temat iPhone'a 16 Pro, takich jak zwiększenie rozmiaru ekranu z 6,1 do 6,3 cala.

READ  Grupa NPD ujawnia „10 najlepszych gier, w które grano” w pierwszym kwartale 2022 r. (USA)

Nowe MacBooki Air, iPady, iOS 17.4 i inne modele pojawią się w przyszłym miesiącu

Teraz, gdy Apple wypuściło na rynek zestaw słuchawkowy Vision Pro, możemy skierować naszą uwagę na kolejny punkt programu firmy w tym roku. Jak zwykle marzec powinien być pracowitym okresem dla Apple, ponieważ nowe modele MacBooka Air, iPada Pro i iPada Air mają zostać wydane w tym miesiącu. W niedawnym komunikacie prasowym Apple potwierdził również, że iOS 17.4 zostanie wydany w marcu. Poniżej podsumowujemy, co…