28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Apple udostępnia teraz emulatory starszych gier w swoim App Store, ale z dużymi zastrzeżeniami

Apple udostępnia teraz emulatory starszych gier w swoim App Store, ale z dużymi zastrzeżeniami

Zbliżenie / Klasyczna gra Sega Genesis Jeż Sonic Działa na iPhonie — w tym przypadku jako samodzielna aplikacja.

Samuela Exona

Kiedy firma Apple opublikowała w App Store najnowszą aktualizację zasad dotyczących recenzji aplikacji i zgłaszania przez programistów, zawierała język, który najwyraźniej wyraźnie zezwalał aplikacjom nowego typu na emulowanie starych gier konsolowych.

Firma Apple od dawna zakazuje aplikacji uruchamiających kod z zewnętrznego źródła, ale ogłoszone dzisiaj zmiany dopuszczają teraz w niektórych przypadkach „oprogramowanie niebinarne”, przy czym „starsze aplikacje emulujące konsole do gier do pobierania gier” są wymienione w sekcji „Specyficznie” jako jedna z aplikacji. Z tych przypadków.

Tutaj Precyzyjne sformułowanie:

4.7 Widżety, minigry, gry przesyłane strumieniowo na żywo, chatboty, wtyczki i emulatory gier

Aplikacje mogą oferować określone oprogramowanie, które nie jest zawarte w pliku binarnym, a mianowicie widżety HTML5, minigry, gry strumieniowe, chatboty i wtyczki. Ponadto stare aplikacje emulujące konsolę do gier umożliwiają pobieranie gier. Użytkownik jest odpowiedzialny za całe oprogramowanie dostarczone w Aplikacji, w tym za zapewnienie zgodności takiego oprogramowania z niniejszymi Wytycznymi i wszystkimi obowiązującymi przepisami. Programy, które nie spełniają co najmniej jednej z wytycznych, spowodują odrzucenie Twojego wniosku. Musisz także upewnić się, że Oprogramowanie jest zgodne z następującymi dodatkowymi zasadami określonymi w punktach 4.7.1 i 4.7.5. Te dodatkowe zasady są ważne, aby zapewnić oczekiwane przez klientów App Store doświadczenie i zapewnić bezpieczeństwo użytkowników.

Sposób, w jaki to zaimplementowano, jest nieco tajemniczy, ale może nie pozwalać na emulatory tego rodzaju, które widzisz na Androidzie i komputerach stacjonarnych, które pozwalają grać w stare gry z dowolnego źródła zewnętrznego.

Starsze emulatory gier uruchamiają tak zwane pliki ROM, które są obrazami kartridży z grami lub płyt działających na sprzęcie konsoli. Obecnie ustalono, że same emulatory są całkowicie legalne, ale legalność plików ROM pobranych z internetowych witryn ROM zależy od konkretnych plików i okoliczności.

READ  Dziś dowiedziałem się, że o roślinach i kwiatach można dowiedzieć się za pomocą aparatu w iPhonie

Istnieją ROMy, które są całkowicie w domenie publicznej lub są objęte jakąś licencją, której twórca pozwala na ich dystrybucję; Istnieje pamięć ROM, która jest technicznie chroniona prawem autorskim, ale pierwotny właściciel już nie istnieje, a aktualna własność jest nieznana lub nie jest egzekwowana; Istnieją pewne płyty CD (tak jak wiele gier wydanych przez Nintendo), których właściciel nadal jest zainteresowany kontrolowaniem dystrybucji i często podejmuje kroki w celu ograniczenia nielegalnego udostępniania i wykorzystywania plików.

Ponadto wielu wydawców gier używa emulatorów do uruchamiania pamięci ROM dla swoich starszych gier, które sprzedają konsumentom jako samodzielne gry lub w kompilacjach na nowoczesne platformy.

Ze sformułowań Apple nie wynika to całkowicie jasno, ale nasza interpretacja nowych zasad Apple jest taka, że ​​prawdopodobnie możliwy będzie tylko ostatni z tych przykładów; Firmy posiadające własność intelektualną mogą wypuszczać emulatory umożliwiające pobieranie ROM-ów swoich (i tylko swoich) gier. Na przykład Sega może zaoferować aplikację Sega, która umożliwia użytkownikom pobieranie stale powiększającej się biblioteki gier Sega w ramach subskrypcji, bezpłatnie lub w ramach zakupów w aplikacji. Sega oferowała już swoje stare gry na iPhone'a do emulacji, ale z osobną aplikacją dla każdej gry.

„Użytkownik jest odpowiedzialny za całe oprogramowanie zawarte w Twojej aplikacji, w tym za zapewnienie jego zgodności z niniejszymi wytycznymi i wszystkimi obowiązującymi przepisami” – pisze Apple. Wyraźnie stwierdza, że ​​„starsze aplikacje emulujące konsole do gier mogą oferować pobieranie gier” na liście wyjątków od zasad dotyczących „oprogramowania niezawartego w pliku binarnym” – ale nie wymienia żadnego innego sposobu emulacji starszych aplikacji na konsole do gier.

W każdym razie ta modernizacja nie ogranicza się do Unii Europejskiej. Firma Apple została objęta kontrolą regulacyjną zarówno w Unii Europejskiej, jak i w Stanach Zjednoczonych w związku z zasadami obowiązującymi w sklepie App Store. Najprawdopodobniej firma wprowadza tę zmianę, aby uprzedzić krytykę w tym obszarze, choć ogłaszając zmianę, nie wspomniała o jej powodach. Inaczej niż powiedzieć Został zaprojektowany, aby „wspierać zaktualizowane zasady i nadchodzące funkcje oraz zapewniać wyjaśnienia”.

READ  Meta umieszcza swojego chatbota w bezpośrednich wiadomościach na Instagramie