16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dostęp do miejsc Holokaustu jest zagrożony, gdy pogłębia się przepaść żydowskich nastolatków między Izraelem a Polską

Stosunki dyplomatyczne między Polska I Izrael Są bezprecedensowe w historii. Oba kraje obniżyły status swoich ambasad.

Nowa polska ustawa restrukturyzacyjna uchwalona 14 sierpnia doprowadziła do kryzysu, który wywołał gniewną reakcję izraelskiego ministra spraw zagranicznych Yer Lapida. Ustawa zamyka drzwi dla wniosków o zwrot mienia zagarniętego w okresie reżimu komunistycznego, który rządził po II wojnie światowej. Uznając prawo za niemoralne i wrogie, Lapid odwołał czołowego dyplomatę izraelskiego w Warszawie.

To bezpośredni i bolesny atak na prawa Masakra Ocaleni i ich potomkowie — powiedział Lobid. Dawno minęły czasy, kiedy Polacy dotknęli Żydów bez żadnych konsekwencji. „

Widzieć niewypowiedziane i wspominać ofiary zapalając pamiątkową świecę w zaskakującym miejscu ich szafy.
(Międzynarodowy Marsz Życia)

Utworzyć Narodowy Parlament Basit Pamięci o Holokauście w Wielkiej Brytanii

Polski minister spraw zagranicznych uznał zarzuty izraelskie za niesprawiedliwe i uniemożliwił powrót polskiego ambasadora do Izraela.

Sytuacja pogorszyła się, gdy polski wiceminister spraw zagranicznych Pavel Zaplonsky skrytykował zachowanie izraelskiej młodzieży podczas wizyty w International March Living, który odwiedził miejsca pamięci o Holokauście. Te coroczne wizyty odbywają się zwykle w kwietniu, ale zostały zawieszone w 2020 i 2021 roku z powodu epidemii. Pamiętają 6 milionów Żydów zabitych przez Niemców podczas Holokaustu.

Jablonsky mówi, że izraelską młodzież nauczono nienawidzić Polaków i że nienawidzi się, kiedy odwiedzają Polskę. Japlonsky powiedział, że jego rząd bada zachowanie młodych ludzi i obiecał podjąć szybkie działania bez ujawniania szczegółów.

Wielokrotne próby przesłuchania Jabłoskiego nie powiodły się. Według doniesień prasowych Polska rozważa zawieszenie wizyt Izraela.

Świętość i sens objawia się zapalaniem świec na pamiątkę zmarłych.

Świętość i sens objawia się zapalaniem świec na pamiątkę zmarłych.
(Międzynarodowy Marsz Życia)

Możliwe zbliżanie się zbiorowego grobu do obozu zagłady Auschwitz w Polsce

Izraelskie MSZ zaprzeczyło, że młodzież izraelska wyrażała antypolskie nastroje. Rzeczniczka MSZ Hayat Lior podkreśliła, że ​​wizyty w niemieckich obozach zagłady są dla młodzieży okazją do upamiętnienia żydowskich cierpień podczas Holokaustu.

READ  Szef NBP przekazał pozytywny komunikat inflacyjny na nowy rok Artykuł

„Pamięć o naszym exodusie z Egiptu, exodusie Żydów z Hiszpanii i zabiciu sześciu milionów Żydów w Holokauście jest w DNA narodu żydowskiego” – powiedział Lear. „To czyni nas ludźmi o wspólnej pamięci”.

Około 3 miliony polskich Żydów zostało zabitych przez nazistów, wielu z nich w Auschwitz-Birkenau i Treblince w Polsce. W Polsce mieszkało więcej Żydów niż w jakimkolwiek innym kraju przedwojennej Europy.

Amy Mehl, zastępca ambasadora Izraela w Polsce od 1989 do 1993 roku, nazwała krytykę Jablonsky’ego wobec izraelskiej młodzieży, potępiając przez Polskę nowe izraelskie prawo o odkupieniu. Mehl, znawca współczesnej Polski, był synem ocalałych z Holokaustu. Świadom rosnącego w Polsce sekciarstwa, Mehl opisuje, jak Polska stała się krajem bardziej nacjonalistycznym. Badania przeprowadzone przez Ligę Przeciw Zniesławieniu i Unię Europejską potwierdzają poglądy Mehlina na antysemityzm.

Młody uczestnik dotyka resztek przeszłości i zastanawia się nad jej znaczeniem na przyszłość.

Młody uczestnik dotyka resztek przeszłości i zastanawia się nad jej znaczeniem na przyszłość.
(Międzynarodowy Marsz Życia)

Ocalały z Holokaustu mówi o zbrodniach nienawiści agentów, PLM mówi o antysemityzmie

„Kiedy byłem w Polsce 30 lat temu, nie wypadało mówić„ jestem antysemitą ”” – powiedział Mehl w rozmowie telefonicznej. „Słuszne jest dzisiaj przyznać się do nienawiści do Żydów”.

Mehl odnotował historię Holokaustu w Polsce, zwłaszcza po II wojnie światowej, kiedy ocaleni z Holokaustu wracali do swoich domów, stwierdzając, że nie chcą. Na przykład rok po zakończeniu wojny Polacy w południowo-wschodniej Kilonii zabili 42 Żydów.

Według Mehlina, międzynarodowe podróże życiowe powinny rozpocząć się w Berlinie, gdzie Niemcy postanowili rozproszyć Żydów Europy. Wyjazd do Berlina przed wyjazdem do obozów zagłady w Polsce umieszcza Holokaust w historycznie doskonałym kontekście.

Konstanti Gebert, autor bestsellerów i felietonista czołowej polskiej gazety Gazette Vyborka, powiedział, że młodzież izraelska staje się coraz bardziej fanatyczna podczas podróży do Polski. Niektórzy młodzi ludzie patrzą na świat, żeby się zdobyć, powiedział.

Auschwitz był ostatnim z sowieckich rozpuszczalników, który zginął w 1998 roku

Barouk Bina, emerytowany ambasador Izraela, powiedział, że wyjazdy były w zasadzie dobre, ale drogie i były dobrodziejstwem dla izraelskich biur podróży. „Stało się symbolem statusu, na który nie każdy może sobie pozwolić” – powiedział.

Od początku międzynarodowych podróży zawodowych w 1988 roku około 300 tysięcy młodych Amerykanów odwiedziło obozy zagłady w Polsce.

Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację Fox News

Daniel Goldplatt, który mieszka w Los Angeles, wybrał się na jedną z takich podróży, gdy miał 17 lat.

„Moje pierwsze wrażenie było katastrofalne, co ludzie mogą zrobić innym ludziom i co zrobili moi przodkowie” – powiedział. „To sprawia, że ​​jestem bardzo dumnym Żydem, ponieważ tak wiele przeżyliśmy”.