18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Do Polski przybywają pierwsze amerykańskie oddziały posiłkowe i są spodziewane

RZESZÓW, Polska, 5 lutego (Reuters) – Pierwsze wojska amerykańskie, które wzmocniły sojuszników NATO w Europie Wschodniej, przybyły w sobotę do bazy wojskowej w Rzeszowie w południowo-wschodniej Polsce pośród rosyjskiej obecności wojskowej na granicy z Ukrainą.

Ponieważ produkcja była kontynuowana w miejscu w pobliżu granicy Polski z Ukrainą, mały samolot z polskim wojskowym źródłem, podający się za amerykańskich dowódców, wylądował dziś rano na lotnisku Rzeszów-Jasionka.

Nagrania telewizyjne pokazują prowizoryczne schronienie ustawiane na arenie G2A w pobliskim mieście Zacionka, podczas gdy robotników widać było ogrodzenie terenu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

„Zgodnie z zapowiedziami, pierwsze elementy Brygadowej Eskadry Wojennej przybyły do ​​Polski z 82. Dywizji Sił Powietrznych Armii USA” – powiedział rzecznik polskiego wojska.

W środę prezydent USA Joe Biden nakazał Polsce i Rumunii prawie 3000 dodatkowych żołnierzy, aby chronić Europę Wschodnią przed kryzysem na Ukrainie.

Samolot lądujący US Air Force Lockheed Martin C-130 Hercules wylądował po wylądowaniu na lotnisku Jasionka pod Rzeszowem 4 lutego 2022 r. REUTERS / Kacper Pempel

Amerykańskie źródła wojskowe podają, że około 1700 członków służby, głównie 82. spadochroniarzy powietrznodesantowych, przyleci do Polski „z Fort Brock w Północnej Karolinie” w ciągu najbliższych kilku dni.

Według Pentagonu do Rumunii zostanie wysłana siła uderzeniowa licząca około 1000 żołnierzy amerykańskich z niemieckiego miasta Wilzek. Czytaj więcej

Od piątku do Niemiec przybyły dodatkowe wojska amerykańskie. Czytaj więcej

Rosja zaprzeczyła planom inwazji na Ukrainę, ale rozmieściła 100 000 żołnierzy w pobliżu granic Ukrainy i twierdzi, że może podjąć nieokreślone działania wojskowe, w tym obietnicę NATO, jeśli jej żądania nie zostaną spełnione. Czytaj więcej

Nowy plan wykracza poza 8500 żołnierzy, o których Pentagon ostrzegał w zeszłym miesiącu, aby w razie potrzeby wysłać je do Europy. Oczekuje się, że ministrowie obrony NATO omówią dalsze wzmocnienie na kolejnym spotkaniu 16-17 lutego.

Zgłoszone przez Kubę Stesicki, napisane przez Claire Watson i Annę Kober, pod redakcją Catherine Evans

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.