18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prezydent RP mówi, że trudno zaprzeczyć ludobójstwu na Ukrainie

Prezydent RP mówi, że trudno zaprzeczyć ludobójstwu na Ukrainie

Prezydent RP Andrzej Duda powiedział w środowym wywiadzie, że „trudno zaprzeczyć”, że na Ukrainie dochodzi do ludobójstwa w warunkach trwającej rosyjskiej okupacji.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej Wraz z Dudą prezenterka CNN Dana Bosch zauważyła, że ​​był z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Żeleńskim. Już naładowany Ludobójcza Moskwa.

– Oczywiście trudno temu zaprzeczyć – odpowiedział Duda. „Popełnienie aktów ludobójstwa jest przestępstwem, zwłaszcza jeśli spojrzysz na kontekst różnych rozmów, które mają miejsce”.

„Słyszymy o dehumanizacji Ukrainy. To bzdura. To bzdura – to oczywiste – jak rosyjska propaganda” – dodał.

„To po prostu złe, szukanie fałszywej wymówki do zabijania ludzi, przeprowadzania masakry i zabijania cywilów na Ukrainie jest celem rosyjskiej inwazji – to po prostu pokazuje, jaki był cel tej inwazji. Naród ukraiński” – dodał.

Ukraińskie władze udostępniły niedawno materiał filmowy przedstawiający zwłoki rozrzucone po Puczy na obrzeżach Kijowa, ze zdjęciem przedstawiającym ludzi związanych za plecami. Podobno w mieście znajduje się masowy grób. Rosja ze swojej strony twierdziła, że ​​zdjęcia Puchy były fałszywe.

„Właściwie to jest ludobójstwo”, powiedział Zelensky w niedzielę CBS „Face the Nation”.

„Wyeliminowanie całego narodu i ludzi. Jesteśmy obywatelami Ukrainy. Mamy ponad 100 ras narodowych. Chodzi o wyginięcie i unicestwienie wszystkich tych ras narodowych” – kontynuował.

Prezydent Biden potępił w środę masowe groby w Puczy i wyrzucanie zabitych Ukraińców na ulice. Zawsze naładowany „Nie wydarzyło się nic mniej niż wielkie zbrodnie wojenne”.

READ  Pilot Orange Close Fiber w DZS w Polsce