16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Niemcy przyjeżdżają do Polski tankować po polskich obniżkach podatków

Polska odnotowała znaczny wzrost turystyki paliwowej z Niemiec po decyzji polskiego rządu o obniżeniu podatku paliwowego z 23 procent do 8 procent.

Według niemieckiego tabloidu Bildt, urzędnicy spodziewają się korków na granicy, zwłaszcza że zainteresowani konsumenci spieszą się zatankować na polskich stacjach benzynowych w ten weekend.

Kierowca na Słubicach na granicy polsko-niemieckiej może teraz zatankować za jedyne 1,14 euro za litr. Jeszcze we wtorek na stacjach benzynowych w Słubicach panował większy ruch niż zwykle.

Pracownik stacji Circle Gay powiedział niedawno dziennikarzom, że klientów jest o ponad 20 procent więcej, a w weekend spodziewany jest 100-procentowy wzrost.

Tymczasem Bildt ostrzegł, że szefowie niemieckich stacji benzynowych, jak Stephanie Welnitz-Kuhrov z Frankfurtu nad Odrą, odczuwają skutki kryzysu.

„Obecna sytuacja mocno uderza w niemieckie stacje. Byłem już zmuszony zmienić godziny otwarcia, ponieważ ludzie rzadko tankują po 18:00” – powiedział.

Wellnitz-Kuhrau zwrócił uwagę, że z jednej strony Polska obniżyła VAT na paliwa, az drugiej Niemcy wprowadziły podatek od emisji CO2, który dotknął niemieckie stacje benzynowe.

Polskie stacje tymczasem przyciągają niemieckich kierowców atrakcyjnymi cenami. Litr super paliwa w Polsce to obecnie o 0,50 mniej niż w Niemczech. Tylko ci przy granicy NiemcyJednak zaoszczędź pieniądze podczas podróży do Polski.

Według wbudowanych obliczeń tankowanie 50-litrowego zbiornika w Polsce jest o 25 tańsze. W przypadku dodatkowego zbiornika o pojemności 20 litrów można zaoszczędzić nawet 10.

Niemiecki przemysł warsztatowy i północny wschód Stacja benzynowa Stowarzyszenie przewiduje, że turystyka paliwowa w kierunku Polski znacznie wzrośnie.

Stowarzyszenie ostrzega przed „katastrofalnymi” skutkami dla stacji przygranicznych. Na granicy z Polską znajdują się setki stacji benzynowych, które martwią się o swoją przyszłość – aż 70 proc. klientów zrezygnowało ze stacji.

Tymczasem średnia cena litra benzyny w Niemczech wyniosła 1,71 euro, według Niemieckiego Związku Motoryzacyjnego w środę – poprzedni rekord w 2012 roku. Rekordowa cena to 1,64 euro za litr oleju napędowego. .

READ  Ukraina i Polska mówią, że Europa „musi wygrać wojnę z Niemcami lub bez”