18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego ptaki spadły z nieba w Meksyku? Eksperci twierdzą, że może to być drapieżnik | ptaki

Setki żółtogłowych kosów, które zdawały się spadać z nieba, niektóre umierające, zostały tajemniczo sfotografowane w północnym meksykańskim mieście Cuauhtemoc.

Przyczyna śmierci pozostaje niejasna, ale eksperci twierdzą, że prawdopodobnie stado zostało „wykopane” z góry przez drapieżnego ptaka, który zleciał na ziemię, by polować.

Na nagraniu z monitoringu widać stado ptaków wędrownych wpadających do domów jak chmura czarnego dymu. Większość ptaków zdołała latać, ale późniejsze nagrania pokazują wyraźne czarno-żółte tusze rozrzucone po ulicach miasta.

Według lokalnych doniesień do wypadku doszło rankiem 7 lutego. Ptaki mają tendencję do rozmnażania się dalej na północ, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, i migrują na południe, aby spędzić zimę Meksyk.

Według lokalnej gazety El Heraldo de Chihuahua, która pierwsza wzmianka W historii weterynarz wskazał, że winę za wypadek może leżeć w wysokim poziomie zanieczyszczenia, wywołanym stosowaniem pieców opalanych drewnem, agrochemikaliami i chłodami w okolicy. Inną sugestią było to, że ptaki zostały porażone prądem podczas odpoczynku na liniach energetycznych. tam było spekulacja W mediach społecznościowych, które mogą być spowodowane technologią 5G.

Ale dr Richard Broughton, ekolog z brytyjskiego Centrum Środowiska i Hydrologii, powiedział, że chociaż na nagraniu nie mógł zobaczyć ptaka drapieżnego, był w 99% pewien, że spowodował je drapieżnik. Drapieżnik sprawiłby, że ptaki zakręciłyby się ciasno i zepchnęły je w stronę ziemi, a wyższe ptaki zmusiłyby ptaki niższe do zderzenia z budynkami lub ziemią.

„Wygląda jak drapieżny ptak, jak sokół wędrowny lub sokół wędrowny goniący stado, tak jak w przypadku brzęczących szpaków, i pękł, gdy stado zostało zepchnięte na dół” – powiedział. „Widać, że na początku zachowują się jak fala, jakby zostali wyrzuceni z góry”.

Dr Alexander Less, starszy wykładowca biologii konserwatorskiej na Manchester Metropolitan University, zgadza się z tym. „Z mojej strony i z jednego klipu wideo i nie ma toksyn, nadal mówię, że najbardziej prawdopodobnym powodem jest narzekanie stada, aby uniknąć drapieżnego ptaka drapieżnego i uderzyć o ziemię” – powiedział.

READ  Dwóch pilotów zginęło w katastrofie lotniczej podczas walki z greckimi pożarami lasów

„Wydaje się, że zawsze istnieje szybka reakcja na obwinianie o zanieczyszczenia środowiska, ale kolizje z infrastrukturą są bardzo częste. W ciasnym stadzie ptaki śledzą ruchy ptaka na pierwszym planie, zamiast interpretować swoje szersze otoczenie, więc nie jest to nieoczekiwane że takie zdarzenia zdarzają się sporadycznie”.

225 szpaków zginęło w Anglesey w grudniu 2019 r. Dowiedz się później ze względu na ich nurkowanie na asfalcie, prawdopodobnie po tym, jak ścigał ich drapieżny ptak i nie udało im się wstać na czas.