13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Protestujący „Karawana Wolności” wjeżdżają do Paryża i odcinają ruch uliczny, zanim zostaną rozproszeni za pomocą gazu łzawiącego

Protestujący „Karawana Wolności” wjeżdżają do Paryża i odcinają ruch uliczny, zanim zostaną rozproszeni za pomocą gazu łzawiącego

Potem następują wiece przeciwko francuskiemu korytarzowi szczepionkowemu Covid-19 Kanadyjska karawana wolności W wyniku czego kierowcy ciężarówek protestowali przeciwko mandatom dotyczącym szczepionek, ograniczeniom Covid-19 i liberalnemu rządowi premiera Justina Trudeau.

Mapa przygotowana przez francuskich organizatorów karawany przedstawiała plan, w którym protestujący mieli przejść przez cały kraj pięcioma głównymi drogami w kierunku miasta. Podkreśla również plany protestujących, aby udać się na północ do Brukseli, stolicy Belgii.

Demonstranci w większości ograniczyli ruch uliczny w sobotę wokół skrzyżowania Łuku Triumfalnego, machając francuskimi flagami ze swoich ciężarówek i samochodów.

Łuk Triumfalny jest częstym punktem wejścia do centrum Paryża na końcu słynnych Pól Elizejskich. Motocykle i małe samochody nadal były w stanie ominąć ruch uliczny, a oddział policji prewencyjnej wkroczył, by rozproszyć protestujących.

W odpowiedzi na zakaz niektórzy protestujący zostali rozproszeni za pomocą gazu łzawiącego, według CNN BFMTV i M6. Migawki z BMFTV Pokazano policjantów rzucających kanistry z gazem łzawiącym na Pola Elizejskie.
Według danych z 15:15 czasu lokalnego (9:15 czasu wschodniego) aresztowano 14 osób. Departament Policji w Paryżu. Na Polach Elizejskich pozostaje kilka oddziałów policji.
Policja paryska oświadczyła w oświadczeniu na Twitterze, że żadne zakazy nie będą tolerowane”;  Funkcjonariusze pracują obecnie nad ";  rozpraszać uczestników zakazanych protestów "  W pobliżu Pól Elizejskich.
Holowanie ciężarówek policyjnych Jak informuje Dyrekcja Policji w Paryżu, samochody niepełnosprawne są obecnie identyfikowane i usuwane, a na tym obszarze nakładane są grzywny i aresztowania. Funkcjonariusze wystawili do tej pory ponad 330 mandatów.
Jerome Rodriguez, były lider żółte kurtki Ruch (lub żółte kamizelki), który ostatnio sprzymierzył się z „Karawaną Wolności”, wśród aresztowanych, Według BFMTV.
Paryż i Bruksela zakazują protestów związanych z francuską karawaną wolności

Policja paryska oświadczyła w oświadczeniu na Twitterze, że „żadne blokowanie nie będzie tolerowane” i że funkcjonariusze obecnie pracują również nad „rozproszeniem uczestników zakazanych protestów” w pobliżu Pól Elizejskich.

Policja poinformowała, że ​​w sobotę rano przechwyciła już 500 pojazdów. Policja poinformowała na Twitterze, że wielu z nich zostało przechwyconych w punktach kontrolnych w różnych punktach wejścia do Paryża, a także na Polach Elizejskich. Aresztowano pięć osób, skonfiskowano sprzęt, a za noszenie procy i sprzętu ochronnego nałożono grzywny.

Protestującym blokującym drogę publiczną grozi do dwóch lat więzienia i grzywna w wysokości ponad 5000 dolarów, Według władz.

Kanadyjska „Karawana Wolności” rozpoczęła się pod koniec stycznia w Ottawie jako sprzeciw wobec mandatu dotyczącego szczepień, który wymagałby od kierowców ciężarówek wjeżdżających do kraju albo pełnego zaszczepienia, albo poddania się testom i wymogom kwarantanny. Inni protestujący następnie przyłączyli się do protestu przeciwko mandatom dotyczącym masek, blokad, restrykcjom dotyczącym zgromadzeń i innym środkom ostrożności związanym z Covid-19.

READ  Gdzie jest Putin? Przywódca zostawia innym złe wieści o Ukrainie

Jevan Ravindran z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.