1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego 49ers QB Brock Purdy jest gotowy na Super Bowl 58, według Briana Grace’a – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Dlaczego 49ers QB Brock Purdy jest gotowy na Super Bowl 58, według Briana Grace’a – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

HENDERSON, Nevada — Brock Purdy w środę wyglądał na spokojnego przed setkami reporterów stłoczonych w centrum kongresowym 49ers.

Pierwszy znaczący trening w San Francisco odbył się na prowizorycznym boisku na terenie kampusu UNLV, podczas gdy Purdy i jego koledzy z drużyny próbowali wrócić do normy podczas meczu Super Bowl LVIII przeciwko Kansas City Chiefs zaledwie cztery dni później.

Człowiek ze sztabu trenerskiego 49ers, który prawdopodobnie spędził z Purdym więcej czasu niż ktokolwiek inny, nie ma wątpliwości, że dodatkowa uwaga poświęcona temu meczowi nie będzie miała wpływu na rozgrywającego z drugiego roku.

Purdy poradził sobie z tą częścią Super Bowl ze opanowaniem. To nie jest wielka niespodzianka.

„To ważny etap” – powiedział trener 49ers Brian Griese. „Nie mam żadnych pytań co do tego, jak sobie z tym wszystkim poradzi. Kiedy przyszedł jako nowicjusz, zadawałem sobie następujące pytania: «Jak sobie poradzi z mediami?».

„Szczerze mówiąc, oglądałem jego pierwszą konferencję prasową i powiedziałem sobie: «Nie muszę nic mówić temu dzieciakowi». Był dojrzalszy niż wtedy, gdy przyszedłem jako zawodnik”.

Purdy (24 lata) ma duże doświadczenie w swojej krótkiej karierze w NFL, z którego może czerpać.

Młody rozgrywający grający w najważniejszym meczu roku może odczuwać dodatkową presję, mając po drugiej stronie zawodnika takiego jak dwukrotny zdobywca Super Bowl.

Chiefs wystąpią w Super Bowl po raz czwarty w ciągu pięciu sezonów, a na czele zespołu stoi Patrick Mahomes.

Jednak Griese spogląda wstecz na pierwszy start Purdy'ego i zastanawia się, jak to zadanie mogło być trudniejsze niż gra przeciwko drużynie, w skład której wchodzi jeden z najlepszych zawodników w historii tego sportu.

„Kogo pokonał w pierwszym meczu, jaki Brock rozpoczął?” – zapytała Gracja.

Odpowiedzią był oczywiście Tom Brady.

„To był pierwszy start w twojej całej karierze w NFL, ok? Gwarantuję ci, że dla Brocka Purdy’ego ten mecz był jak Super Bowl” – powiedział Greiss.

READ  Jak QB Brock Purdy usprawiedliwia wyrzucanie piłki na tle rozgrywających 49ers – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Purdy zdobył dwa przyłożenia i szybko zdobył bramkę w 14. tygodniu poprzedniego sezonu, w którym 49ers zwyciężyli 35-7 z Bradym i Tampa Bay Buccaneers.

Jedyny start, jaki przegapili od tamtego meczu, miał miejsce wtedy, gdy 49ers dali odpocząć kilku swoim najlepszym zawodnikom pod koniec sezonu, a rozstawienie z numerem 1 było już zakończone.

Purdy przeżywał wzloty i upadki podczas dwóch zwycięstw 49ers w fazie play-off, ale ostatecznie poprowadził drużynę do powrotu do zwycięstw nad Green Bay i Detroit i awansu do ostatniego meczu sezonu NFL.

Oczywiście dwa tygodnie poprzedzające Super Bowl i całe dodatkowe zainteresowanie mediów sprawiają, że ta gra jest inna niż wszystkie.

„Każdy ma nerwy, a kiedy w tym momencie wyjdziesz na boisko, jak to będzie?” – powiedziała Grace. „Jestem wdzięczny, że ma takie doświadczenie w fazie play-off, jakie ma teraz – presję, pod jaką znajdował się przez ostatnie kilka tygodni.

„To, co wydarzyło się przeciwko Baltimore, cieszę się, że to się wydarzyło. Będą nerwy i będzie musiał sobie z tym poradzić. Nie ma co do tego wątpliwości. Ale nie mam wątpliwości, że kiedy już to pokonamy, uspokoi się i pójdzie grać w piłkę”.

Niewielu grało w tym sezonie piłką tak jak Purdy. Został wybrany jako starter NFL Pro Bowl i jest jednym z pięciu finalistów nagrody NFL Most Valuable Player Award.

„Wszyscy wiedzą, że to nie jest tylko kolejny mecz, ale taki mecz, w którym wszystkie media zejdą z boiska, przestaną grać hymn narodowy i zabrzmi ostatni gwizdek” – powiedział Greiss. „To gra, którą znasz, gra, którą kochasz i w którą chciałeś zagrać, gdy byłeś dzieckiem. Kiedy on to zrozumie, tym lepiej.

Pobierz i śledź podcast 49ers Talk