18 maja, 2024

Dillon Brooks spada bez punktów w pierwszej kwarcie Grizzlies z jednej cyfry i zostaje wyrzucony z trafienia LeBrona Jamesa Lowa

Dillon Brooks miał lepsze noce. (Zdjęcie autorstwa Justina Forda/Getty Images)

Dillon Brooks powiedział, że lubi oszukiwać Niedźwiedzie. W sobotę chyba trochę przesadził.

Trzy dni po tym, jak Memphis Grizzlies prześladował LeBrona Jamesa, wygłaszając tyrady na temat meczu 2, Los Angeles Lakers zamienili pierwszą kwartę meczu 3 w historyczną krwawą łaźnię. Po 12 minutach gry było 35:9.

To było złe, ale potem Brooks został wyrzucony z boiska z tępym 2 po tym, jak uderzył Jamesa oczywistym niskim ciosem. Skończył mecz z siedmioma punktami, trafiając 3 z 13 w 19 minut.

W transmisji ESPN Lakers mieli największą przewagę na koniec pierwszej kwarty w historii NBA Playoffs. Była to również kwarta z najmniejszą liczbą strzelonych goli ze wszystkich drużyn w tym sezonie.

Dla każdego zespołu byłby to jeden z najbardziej upokarzających sezonów w historii franczyzy. Jednak dla Grizzlies był to występ, który mógł ich prześladować przez lata, chyba że uda im się powrócić do serialu.

Arkusz statystyk był kiepski dla Grizzlies w kwarcie. Jako drużyna strzelili 3 z 25. Tylko jeden zawodnik, biegacz Ja Morant, strzelił z gry. Na sześć strat zaliczył jedną asystę. Brooks nie miał punktów, strzelając 0 na 4 z 1 stratą w tym momencie.

Dillons Brooks był obiektem żartów przeciwko Lakers

Wiesz, że coś nie działa, gdy konto SportsCenter na Twitterze publikuje jedno Twoje zdjęcie.

To był tylko wierzchołek góry lodowej schadenfreude, która rozwinęła się, gdy widzowie w domu obserwowali, jak Grizzlies zbierają swoje żniwo.

Sytuacja nie poprawiła się po wytrysku.

Dillon Brooks i wołowina jednego LeBrona Jamesa

Brooks był już znany jako jeden z najbardziej zagorzałych mówców NBA przed serią, ale zrezygnował w środę po tym, jak Grizzlies odnieśli kluczowe zwycięstwo.

Słowa, które prawdopodobnie zostałyby teraz odrzucone w hańbie: „Nie obchodzi mnie to. On jest stary… Kłuję niedźwiedzie. Nikogo nie szanuję, dopóki nie przyjdą i nie dadzą mi 40”.

READ  Najnowsze zmiany w składzie 49ers wskazują na optymizm Deebo Samuela w meczu z Cardinals – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

James nie był zbyt zainteresowany rotacją zawodnika, którego CV wyraźnie blednie w porównaniu z nim, nawet jeśli ten zawodnik był solidnym elementem rotacji w Grizzlies od lat.

Zapytany kilka razy o Brooksa w piątek, James w większości odpowiadał jednym słowem, zanim zakończył swoją obecność, chociaż powiedział, co następuje:

„Grę wygrywa się między czterema liniami. Zawsze tak było i zawsze będzie”.

Obaj gracze wymienili się krótko przed meczem i było to jednocześnie przyjacielskie i nerwowe, ponieważ James uśmiechnął się i potrząsnął głową, zanim odszedł.

Szybko do przodu o jedną czwartą, a James jest remisowy w prowadzeniu Lakers z ośmioma punktami w strzelaniu 4 na 6, a także pięcioma zbiórkami.