27 kwietnia, 2024

Denny Hamlin wygrywa wyścig pucharowy w Pocono

Historie z wyścigu Pocono: Denny Hamlin, Kyle Larson i in

Notatki i cytaty z niedzielnego wyścigu o puchar w Pocono:

– Kyle Larson był zdenerwowany zwycięzcą Dennym Hamlinem po wyścigu po ruchu Hamlina, który zmusił Larsona do uderzenia w ścianę po wznowieniu wyścigu na 7 okrążeń przed końcem. „Jesteśmy przyjaciółmi”, powiedział Larson Kim Coonowi z NBC Sports. „Tak, to sprawia, że ​​sprawy stają się niezręczne i zagmatwane. Kimkolwiek jest, ma zawsze rację. Wszyscy faceci wiedzą, że on ma zawsze rację. Więc jestem pewien, że on też miał rację. Kontakt uszkodził samochód Larsona i przesunął go z walki z Hamlinem o prowadzenie na 20. miejsce.

Denny Hamlin bronił się. Powiedział, że nie uderzył w samochód Larsona, a także wskazał, że nie uderzył w samochód Alexa Bowmana, zanim Bowman obrócił się wcześniej w wyścigu.

Martin Truex Jr. kończył w pierwszej trójce w siedmiu z ostatnich 13 wyścigów. Zawiera trzy wygrane.

Ty Gibbs zajął 5. miejsce w swojej karierze. Jego poprzedni najlepszy wynik w pucharze to 9. miejsce w Atlancie w marcu

Zwycięzca Daytona 500, Ricky Stenhouse Jr., zajął siódme miejsce w swojej siódmej pierwszej dziesiątce sezonu. W zeszłym roku miał tylko pięć miejsc w pierwszej dziesiątce. „Chłopaki dokonali naprawdę dobrych poprawek i poprawiliśmy się” – powiedział Stenhouse.

Dziewiąte miejsce Erica Jonesa oznacza jego ósmy czas w pierwszej dziesiątce w Pocono. To dla niego najwięcej na jakimkolwiek torze pucharowym. „Opracowaliśmy wiele strategii i mieliśmy kilka okazji, aby dostać się na szczyt na końcu” – powiedział Jones.

Chase Elliott zajął 10. miejsce. Ma 56 punktów do linii cięcia i pięć wyścigów przed końcem. W niedzielę miał cztery punkty na linii cięcia. Michael McDowell nadal zajmuje ostatnie miejsce w play-offach.

– AJ Allmendinger jest pierwszym kierowcą poza obszarem kwalifikacji. Ma 17 punktów straty do Michaela McDowella. Allmendinger zajął 17. miejsce, a McDowell – 19. miejsce.

READ  Słynny konkurs jedzenia hot dogów Nathana to tradycja i widowisko czwartego lipca

Ostatni był Daniel Suarez. Został wyeliminowany w wyniku awarii przy ponownym uruchomieniu. Wszedł do wyścigu o jeden punkt poza strefą dogrywki. Teraz zwrócił 23 punkty.

Austin Dillon zajął 34. miejsce po nawiązaniu kontaktu z Tylerem Reddickiem i zniszczeniu Dillona. Dillon rzucił hełmem w samochód Riddicka, kiedy mijał go po wypadku. „Brad (Keselowski) tam był, prawdopodobnie pół linii wyżej” – powiedział Dillon Kim Coonowi z NBC Sports po opuszczeniu centrum opieki na boisku. „Ale Tyler (Reddick) tam pojechał i najwyraźniej czuję, że wjechał tam na tyle głęboko, że musiał podejść do toru. Mogliśmy spojrzeć na SMT i zobaczyć fajne małe ruchy, które wykonujemy, ale czułem, że to nie był właściwy czas, aby zrobić to z numerem 45. „