13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

DAVIDS – AKTUALNOŚCI – 11. Dywizja Powietrznodesantowa wraca z Polski

DAVIDS – AKTUALNOŚCI – 11. Dywizja Powietrznodesantowa wraca z Polski

DOWÓDZTWO 11. Dywizji Powietrznodesantowej, WSPÓLNA BAZA ELMENDORF-RICHARDSON, Alaska (29 marca 2024 r.) — Żołnierze i rodziny połączyli się ponownie późnym wieczorem w czwartek, 28 marca, gdy Rosomaki wróciły do ​​Polski z 98. Dywizji Powietrznodesantowej.

138 żołnierzy zajmowało się konserwacją i odzyskiwaniem pojazdów kołowych z Forward Operating Base Bowitz w Polsce oraz z Bobradu na Litwie i Mihaila Kogalniceanu w Rumunii od 9 lipca 2023 r. do powrotu na Alaskę w tym tygodniu.

„To słodko-gorzki moment być w domu” – powiedziała kapitan Jennifer Cabanas, dowódca 98. SMC. „Rosomaki pracowali bez przerwy przez ponad półtora roku, aby przygotować i ukończyć naszą misję za granicą.

„Czuję się, jakby ktoś zdjął z naszych ramion ogromny ciężar i nie mogłabym być bardziej dumna ze wszystkich osiągnięć Rosomaków” – kontynuowała. „Dobrze reprezentowali 11. Dywizję Powietrznodesantową i ustawili poprzeczkę bardzo wysoko dla przyszłych jednostek rotacyjnych .”

„Wspaniale jest wrócić do domu, gdzie są moi przyjaciele i rodzina, i móc ponownie nawiązać kontakt z bliskimi” – powiedziała Spc. Warrena McClure’a. „To przywilej i szansa, aby odwiedzić inny kraj, zjeść ich jedzenie i porozmawiać ze wspaniałymi ludźmi. Podczas tej podróży mogłem poznać nowych przyjaciół i przeżyć przygodę życia.

Podpułkownik Gavin R. Łazkowski, dowódca 17. Batalionu Wsparcia Bojowego, powiedział, że specjalne zdolności i wyposażenie 98. SMC poprawiły zdolność utrzymywania gotowości bojowej, zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy zdolności do działania z połączonymi siłami pod europejskim dowództwem.

„To rozmieszczenie potwierdza zdolność 11. Dywizji Powietrznodesantowej do dostarczania systemów gotowych do walki i prowadzenia globalnego programu sił z Alaski” – powiedział.

Data wykonania: 29.03.2024
Data opublikowania: 30.03.2024 00:45
Identyfikator historii: 467432
Lokalizacja: Wspólna baza Elmendorf-Richardson, AK, USAWidoki internetowe: 17
Pliki do pobrania: 0

domena publiczna

READ  Zapaśnik Deepak Punia został wykluczony z Polish Open z powodu kontuzji ręki