16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dave Clark, dyrektor ds. konsumentów w Amazon, rezygnuje

Dave Clark, dyrektor ds. konsumentów w Amazon, rezygnuje

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Gigant e-commerce ogłosił w piątek na blogu, że dyrektor generalny działu konsumenckiego Amazona ustąpi w przyszłym miesiącu po ponad dwóch dekadach, co znalazło odzwierciedlenie w dokumentacji regulacyjnej.

„Świetnie się bawiłem w Amazon, ale nadszedł czas na odbudowę” – David Clarke Powiedział w tweecie W piątek udostępnił zrzut ekranu e-maila, który wysłał do swojego zespołu. „Przez jakiś czas dyskutowałem o moim zamiarze przeprowadzki z Amazona z rodziną i innymi bliskimi mi osobami, ale chciałem się upewnić, że zespoły są przygotowane na sukces” – napisał w pożegnalnym e-mailu.

Ogłoszenie oznacza drugą głośną premierę w ciągu wielu dni w świecie technologii. W środę Sheryl Sandberg – jedna z najwyżej notowanych kobiet w korporacyjnej Ameryce – ogłosiła, że ​​jest schodzić Jako dyrektor operacyjny Facebooka, firmy, której pomogła przekształcić się w giganta reklamy cyfrowej.

Pracownicy magazynów Amazon doznają poważnych obrażeń częściej niż inne firmy

Amazon odmówił komentarza poza blogiem firmy i notatką Clarka. (Założyciel Amazon, Jeff Bezos, jest właścicielem The Washington Post.)

Rosnąca kariera Clarka w Amazon była odzwierciedleniem dynamicznego rozwoju firmy. Zaczynał jako kierownik operacyjny, a następnie przeniósł się do regionalnego dyrektora generalnego, ostatecznie nadzorując światową działalność konsumencką tego giganta technologicznego. Kiedy dołączył do firmy, Amazon miał tylko sześć centrów realizacji. Od tego czasu rozwinął się w gigantyczną korporację, zgarniając w zeszłym roku 470 miliardów dolarów ze sprzedaży i znajdując się w elitarnym klubie firm wartych biliony dolarów. Jej działalność obejmuje teraz zakupy online, artykuły spożywcze, transmisje na żywo, narzędzia i usługi sieciowe.

Jednak kadencja Clarka, która rozpoczęła się w 1999 roku, była również naznaczona mnóstwem kwestii prawnych, regulacyjnych i pracowniczych, które zwróciły uwagę na Amazon, drugi co do wielkości prywatny pracodawca w kraju.

Płatności gildii w Bessemer, Ala. W Nowym Jorku posłużył jako podstawa odnowionego ruchu robotniczego, który odbił się echem w sektorach handlu detalicznego i technologii. Pracownicy Amazona biorący udział w kampaniach związkowych wzywali do wyższych płac, większych świadczeń i lepszego traktowania pracowników – w tym większej liczby przerw i Mniej intensywne monitorowanie ich codziennych nawyków. Firma posiada ponad 1000 magazynów w USA.

READ  EKSKLUZYWNIE: amerykańscy operatorzy parków tematycznych Cedar Fair i Six Flags w rozmowach o fuzji – źródła

Wraz z rosnącymi obawami o warunki biznesowe Amazona, w tym krytyką ze strony prawodawców, Clark czasami szybko bronił firmy. „Często mówię, że dla pracodawców jesteśmy Berniem Sandersem, ale to nie do końca prawda, ponieważ w rzeczywistości oferujemy postępowe miejsce pracy” – powiedział Clark. Powiedział w tweecie który został później usunięty.

W czerwcu 2021 r. Clark ogłosił zamiar Amazona, by stać się „najlepszym pracodawcą na Ziemi”, przysięgając w Post na blogu Aby Amazon stał się bezpieczniejszym miejscem pracy i aby ułatwić firmie skupienie się na wskaźnikach produktywności. Post był aktualizacją komunikatu, który Bezos złożył dwa miesiące wcześniej w liście współpracowników. Ale Raport Później dowiedziałem się, że wskaźnik infekcji pracowników Amazon w 2021 roku był ponad dwukrotnie wyższy niż wskaźnik infekcji dla pracowników innych magazynów.

Clark kieruje operacjami logistycznymi Amazon w całym kraju Korona wirus Pandemia wywołała protokoły bezpieczeństwa, aby utrzymać działanie magazynów i dostaw, ale pojawiają się również pytania o to, czy firma dokładnie i przejrzyście raportuje liczbę przypadków i wskaźniki infekcji. W styczniu 2021, Clark napisał list Oferta prezydenta Bidena dotycząca pomocy w dystrybucji szczepionek na koronawirusa. Miesiąc później prokurator generalny Nowego Jorku złożył pozew przeciwko Amazonowi, oskarżając firmę o „rażące lekceważenie wymogów BHP”.

Nowy Jork pozywa Amazon za „rażące lekceważenie” standardów zdrowotnych w magazynach

W ostatnich latach Amazon stał się również częstym przedmiotem kontroli Kongresu. Śledczy na Kapitolu odkryli, że Amazon był jednym z nielicznych zaangażowanych gigantów technologicznych Taktyka antykonkurencyjna i styl monopolu Wezwał do gruntownych zmian w prawie federalnym, aby wzmocnić organy regulacyjne, zgodnie z dochodzeniem Izby w 2020 r., które objęło 16 miesięcy i zakończyło się 450-stronicowym raportem.

Pełniąc funkcję CEO of Consumer, którą rozpoczął w styczniu 2021 roku, Clarke nadzorował znaczną część działalności Amazona, rozszerzając swoje obowiązki logistyczne i operacyjne o handel detaliczny i elektronikę. W kwietniu, dyrektor generalny Amazon, Andy Gacy, ogłosił, że Amazon wstrzyma ekspansję w niektórych z tych obszarów, w tym zamknięcie znacznej części swojej sprzedaży detalicznej ze względu na wolniejszy wzrost.

READ  S&P 500 rośnie po dobrym raporcie o PKB, Nasdaq skacze o prawie 1% po wynikach Tesli