1 czerwca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czym różni się nowa wyszukiwarka Google AI od chatbota Bard?

10 maja (Reuters) – Google (GOOGL.O) firmy Alphabet Inc w środę zaprezentował zaktualizowaną podstawową wyszukiwarkę, która zawiera więcej sztucznej inteligencji w swoich odpowiedziach, ponieważ firma chce usunąć podejrzenia, że ​​​​przegrywa z OpenAI firmy Microsoft Corp (MSFT). .O). Potężne wyszukiwanie Bing.

Google ma już chatbota Bard, który konkuruje z ChatGPT, chatbotem z OpenAI, który wywołał sporo emocji wśród użytkowników swoimi ludzkimi reakcjami.

Kiedy więc korzystasz z Google, a kiedy oddajesz?

Firma twierdzi, że tradycyjna wyszukiwarka Google powinna być nadal używana do znajdowania i wyszukiwania informacji, takich jak lokalizowanie czegoś do kupienia.

Bard to chatbot z postacią, która może prowadzić rozmowy jak człowiek i jest przeznaczony do kreatywnej współpracy, na przykład do tworzenia kodu lub napisania podpisu pod zdjęciem.

JAKIE AKTUALIZACJE WYSZUKIWARKI GOOGLE?

Dzięki ulepszonemu wyszukiwaniu o nazwie „Generation Search Experience” strona główna Google nadal wygląda i działa jak znajomy pasek wyszukiwania.

Różnica polega na odpowiedziach: jeśli nowy Google odkryje, że do odpowiedzi na zapytanie można użyć generatywnej sztucznej inteligencji, u góry strony z wynikami wyświetli się odpowiedź wygenerowana przez sztuczną inteligencję. Tradycyjne łącza internetowe pozostaną poniżej.

Na tej ilustracji zrobionej 12 kwietnia 2020 r. widać wydrukowane w 3D logo Google. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

Na przykład wyszukiwanie „pogody w San Francisco” jak zwykle przekieruje użytkownika do prognozy na osiem dni, podczas gdy zapytanie o to, jaki strój założyć w mieście Kalifornia, wywołuje przeciągającą się odpowiedź sztucznej inteligencji, zgodnie z Reuters demonstracja. wcześniej w tym tygodniu.

„Powinieneś zabrać ze sobą warstwy, w tym koszulę z krótkimi rękawami i lekką kurtkę lub kurtkę na dzień” – czytamy we wniosku, w tym linki do stron internetowych, na których sporządzono takie porady.

Użytkownicy będą mogli również wejść w zupełnie nowy „tryb konwersacyjny”, który podobnie jak Bard, ChatGPT zapamiętuje poprzednie pytania użytkowników, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwiej zadawać pytania uzupełniające.

READ  The Last of Us na PC to jeden z nielicznych portów PlayStation, który rozczarowuje w momencie premiery

Firma zwraca jednak uwagę, że tryb konwersacyjny nie został zaprojektowany jako chatbot z osobowością; Ma to na celu wyłącznie poprawę wyników wyszukiwania. Na przykład jego odpowiedzi nigdy nie będą zawierały „I”, w przeciwieństwie do Bard i ChatGPT.

Czy mogę teraz wypróbować nową wyszukiwarkę Google?

Jeszcze nie. Firma powiedziała, że ​​konsumenci w USA uzyskają dostęp do generatywnego wyszukiwania w nadchodzących tygodniach poprzez listę oczekujących, fazę beta, podczas której Google będzie monitorować jakość, szybkość i koszt wyników wyszukiwania.

Czy mogę teraz wypróbować BARD?

Firma poinformowała w środę, że Bard jest teraz dostępny bez kolejki w 180 krajach i regionach i planuje rozszerzyć obsługę do 40 języków.

reportaż Anny Tong w San Francisco; Dodatkowe raporty autorstwa Jeffreya Dustina i Grega Bensingera z Mountain View w Kalifornii; Montaż autorstwa Sayantaniego Ghosha i Matthew Lewisa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.