18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czym różni się nowa wyszukiwarka Google AI od chatbota Bard?

Czym różni się nowa wyszukiwarka Google AI od chatbota Bard?

10 maja (Reuters) – Google (GOOGL.O) firmy Alphabet Inc w środę zaprezentował zaktualizowaną podstawową wyszukiwarkę, która zawiera więcej sztucznej inteligencji w swoich odpowiedziach, ponieważ firma chce usunąć podejrzenia, że ​​​​przegrywa z OpenAI firmy Microsoft Corp (MSFT). .O). Potężne wyszukiwanie Bing.

Google ma już chatbota Bard, który konkuruje z ChatGPT, chatbotem z OpenAI, który wywołał sporo emocji wśród użytkowników swoimi ludzkimi reakcjami.

Kiedy więc korzystasz z Google, a kiedy oddajesz?

Firma twierdzi, że tradycyjna wyszukiwarka Google powinna być nadal używana do znajdowania i wyszukiwania informacji, takich jak lokalizowanie czegoś do kupienia.

Bard to chatbot z postacią, która może prowadzić rozmowy jak człowiek i jest przeznaczony do kreatywnej współpracy, na przykład do tworzenia kodu lub napisania podpisu pod zdjęciem.

JAKIE AKTUALIZACJE WYSZUKIWARKI GOOGLE?

Dzięki ulepszonemu wyszukiwaniu o nazwie „Generation Search Experience” strona główna Google nadal wygląda i działa jak znajomy pasek wyszukiwania.

Różnica polega na odpowiedziach: jeśli nowy Google odkryje, że do odpowiedzi na zapytanie można użyć generatywnej sztucznej inteligencji, u góry strony z wynikami wyświetli się odpowiedź wygenerowana przez sztuczną inteligencję. Tradycyjne łącza internetowe pozostaną poniżej.

Na tej ilustracji zrobionej 12 kwietnia 2020 r. widać wydrukowane w 3D logo Google. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

Na przykład wyszukiwanie „pogody w San Francisco” jak zwykle przekieruje użytkownika do prognozy na osiem dni, podczas gdy zapytanie o to, jaki strój założyć w mieście Kalifornia, wywołuje przeciągającą się odpowiedź sztucznej inteligencji, zgodnie z Reuters demonstracja. wcześniej w tym tygodniu.

„Powinieneś zabrać ze sobą warstwy, w tym koszulę z krótkimi rękawami i lekką kurtkę lub kurtkę na dzień” – czytamy we wniosku, w tym linki do stron internetowych, na których sporządzono takie porady.

Użytkownicy będą mogli również wejść w zupełnie nowy „tryb konwersacyjny”, który podobnie jak Bard, ChatGPT zapamiętuje poprzednie pytania użytkowników, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwiej zadawać pytania uzupełniające.

READ  Dzięki Headspace XR zapomniałem, jak bardzo nienawidzę technologii medytacyjnej

Firma zwraca jednak uwagę, że tryb konwersacyjny nie został zaprojektowany jako chatbot z osobowością; Ma to na celu wyłącznie poprawę wyników wyszukiwania. Na przykład jego odpowiedzi nigdy nie będą zawierały „I”, w przeciwieństwie do Bard i ChatGPT.

Czy mogę teraz wypróbować nową wyszukiwarkę Google?

Jeszcze nie. Firma powiedziała, że ​​konsumenci w USA uzyskają dostęp do generatywnego wyszukiwania w nadchodzących tygodniach poprzez listę oczekujących, fazę beta, podczas której Google będzie monitorować jakość, szybkość i koszt wyników wyszukiwania.

Czy mogę teraz wypróbować BARD?

Firma poinformowała w środę, że Bard jest teraz dostępny bez kolejki w 180 krajach i regionach i planuje rozszerzyć obsługę do 40 języków.

reportaż Anny Tong w San Francisco; Dodatkowe raporty autorstwa Jeffreya Dustina i Grega Bensingera z Mountain View w Kalifornii; Montaż autorstwa Sayantaniego Ghosha i Matthew Lewisa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.