25 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wszystkie 7 najlepiej sprzedających się modeli telefonów w 2023 roku to iPhone'y

Wszystkie 7 najlepiej sprzedających się modeli telefonów w 2023 roku to iPhone'y

jabłko

Kontrapunkt Opublikowano nowy raport na temat najlepiej sprzedających się modeli telefonów w 2023 roku i po raz pierwszy wśród siedmiu najlepiej sprzedających się modeli roku znalazły się iPhone'y. Raport śledzi globalną sprzedaż poszczególnych modeli smartfonów i chociaż rocznie wprowadzane są na rynek setki nowych telefonów, Counterpoint twierdzi, że lista 10 najlepszych reprezentuje aż 20 procent światowego rynku.

W pierwszej trójce znalazły się wszystkie modele iPhone'a 14, a na pierwszym miejscu znalazł się najtańszy model bazowy. Rok 2023 to czas premiery iPhone'a 15, ale dopiero we wrześniu 2023 roku. Modele iPhone'a 15 wskoczyły na pozycje 5, 6 i 7 już po trzech miesiącach sprzedaży. iPhone 13 plasuje się pomiędzy modelami 14 i 15 na czwartym miejscu i jest najtańszym, nowocześnie wyglądającym iPhonem sprzedawanym przez Apple.

Wykres kontrapunktu smartfonów na rok 2023.
Zbliżenie / Wykres kontrapunktu smartfonów na rok 2023.

Kontrapunkt

Faktycznie najtańszy iPhone, iPhone SE, nie znalazł się na liście w tym roku. Przestarzały design i mały rozmiar (może?) nie przemawiają do konsumentów i na razie Młyn plotek Sugeruje to, że Apple nie zrobi kolejnego SE. the Wydanie 2022 W raporcie uwzględniono SE, więc osiem z 10 najlepszych urządzeń to telefony Apple, ale telefon Samsunga spadł na czwarte miejsce.

A skoro mowa o Samsungu, trzy ostatnie telefony na liście to wszystkie telefony Samsunga, ale prawdopodobnie nikt wcześniej o nich nie słyszał. Samsung ma w ofercie wiele drogich flagowców, takich jak Galaxy Z Fold za 1800 dolarów, ale wszystkie telefony, które dostarcza hurtowo, to urządzenia budżetowe. Numer 8 to Galaxy A14 5G za 200 dolarów. Numer 9 znajduje się na samym dole oferty telefonów Samsunga, czyli Galaxy A04e za 100 dolarów, a na 10. miejscu znajduje się Galaxy A14 4G (a nie 5G) wyceniony na około 160 dolarów. W przypadku tych cen telefonów staramy się stosować sugerowaną cenę detaliczną, ale zazwyczaj nie są one sprzedawane po sugerowanej cenie detalicznej. Te tanie urządzenia są często przecenione lub dostępne jako telefony z internetem w ramach dwuletniego planu przedpłaconego z dużą zniżką.

READ  Nowe PlayStation Plus firmy Sony sprawia, że ​​stare gry są kosztowną opcją

Trudno jest jakiemukolwiek telefonowi Samsung wyróżnić się na rynku, ponieważ Samsung wypuszcza na rynek tak wiele urządzeń. Jeśli spojrzymy na bazę danych GSM Arena telefonów wydanych w latach 2021–2023, które wypuściło Apple 13 telefonpodczas gdy Samsung to zrobił 89 różnych modeli.