3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy stan Ohio może tworzyć WPRyb?  Możliwa ścieżka przegranego w „grze”

Czy stan Ohio może tworzyć WPRyb? Możliwa ścieżka przegranego w „grze”

On gra

W 2022 r. zarówno Michigan, jak i… stan Ohio Dotarł do College Football Playoff, po raz pierwszy w historii czterech drużyn w play-offach, kiedy dwie drużyny Wielkiej Dziesiątki dotarły do ​​posezonu w tym samym roku.

Inne drużyny z tej samej konferencji wielokrotnie brały udział w play-offach, w tym Alabama i Gruzja opuściły SEC w 2017 i 2021 r. oraz Clemson i Notre Dame (uczestniczące jako członek SEC) w 2020 r.

Ponieważ zarówno numer 2 w stanie Ohio, jak i numer 3 w stanie Michigan weszły do ​​„The Game” niepokonane – tak jak miało to miejsce w 2022 r. – sobotni przegrany pomiędzy Wolverines i Buckeyes prawdopodobnie nadal będzie w stanie przejść do play-offu z jedną porażką. drużyna. Ale jakie inne zdarzenia musiałyby nastąpić, aby stało się to rzeczywistością?

Oto spojrzenie wstecz na to, jak wiele drużyn z tej samej konferencji docierało w przeszłości do play-offów i co musiałoby się wydarzyć, aby stany Michigan i Ohio powtórzyły ten wyczyn drugi rok z rzędu:

więcej: Czy nieobecność Harbaugha będzie kosztować futbol Michigan przeciwko Ohio State? JJ McCarthy zaczyna się o tym przekonać

Stan Ohio w 2022 r

W 2022 roku jeden zespół ze stanu Ohio z jedną porażką dostał się do CFP. Inni mistrzowie konferencji w 2022 roku to…

  • Mistrz Wielkiej Dziesiątki, Michigan (13-0)
  • Mistrz SEC Gruzja (13-0)
  • Mistrz Wielkiej 12-tki, stan Kansas (10-3)
  • Mistrz ACC Clemson (11-2)

Wolverines i Bulldogs byli jedynymi mistrzami konferencji, którzy przeszli do play-offów, podobnie jak TCU, które w sezonie zanotowało tylko jedną porażkę w meczu o tytuł Wielkiej 12.

READ  Jalen Hurts zagra z Seahawks – NBC Sports Philadelphia

Gdyby USC (11-2) nie przegrało meczu o tytuł Pac-12 z Utah, stan Ohio prawdopodobnie zostałby wyeliminowany. To, czy podobny scenariusz jest możliwy, gdy wielu mistrzów konferencji poniesie dwie porażki, okaże się po tygodniu rywalizacji.

W obecnej sytuacji mecze turnieju konferencyjnego Power Five będą rozgrywane w następujący sposób:

  • Administracyjny Komitet Koordynacyjny: Stan Floryda vs. Louisville
  • Wielka 12: To jest zdeterminowane
  • Wielka dziesiątka: Stan Michigan/Ohio kontra Iowa
  • Pakt 12: Waszyngton kontra Oregon/Arizona
  • drugi: Gruzja kontra Alabama

Z tej grupy Oregon (10-1), Alabama (10-1) i Louisville (10-1) mogłyby zostać wyeliminowane walkowerem; W erze czterech drużyn żadna drużyna, która poniosła dwie porażki, nie dostała się do CFP. Podobnie Iowa State (9-2) został już wyeliminowany po przegranej z Penn State i Minnesotą.

Wielka 12 nie wyłoniła jeszcze swoich mistrzów, ale tylko Teksas (10-1) może legalnie rywalizować w College Football Playoff. Z rywalizacji odpadły Oklahoma (9-2), Oklahoma State (8-3) i Kansas State (8-3).

Jeśli Waszyngton (11-0), Georgia (11-0) i stan Floryda (11-0) wygrają swoich mistrzów konferencji, Możliwy Przegrany „meczu” będzie miał fazę play-off, nawet jeśli poniesie porażkę w tygodniu zawodów w wyniku zdobycia tytułów konferencyjnych.

Wymagana lektura: Od lata futbol ze stanu Michigan chwalił swoją głębię. Tydzień stanu Ohio to dobry moment, aby to udowodnić.

Gruzja w 2021 roku

Gruzja poniosła jedyną porażkę w sezonie z Alabamą w meczu o mistrzostwo SEC 2021. W tamtym czasie na boisku było pięć niepokonanych lub niepokonanych drużyn, w tym Georgia, Alabama (12-1) i Michigan (12-1). Cincinnati (13-0) i Notre Dame (11-1). Notre Dame bezpośrednio przegrała z Cincinnati i nie doszło do mistrzostw konferencji, co ich wyeliminowało.

Aby przegrany „gry” mógł wejść, korzystne byłoby dla niego posiadanie pięciu lub mniej drużyn niepokonanych lub raz przegranych.

więcej: Zwycięstwo drużyny piłkarskiej Michigan nad Maryland ujawnia pewne obawy przed rozgrywką z Ohio State

READ  Arsenal oferuje ulepszoną ofertę Declan Rice, o wartości do 105 milionów funtów

Notre-Dame w 2020 roku

Notre Dame (10-1) poniosła porażkę z Clemsonem (10-1) w meczu o mistrzostwo ACC w 2020 r., ale pokonała Tygrysy na początku roku podczas rozgrywek w sezonie zasadniczym. Ten scenariusz raczej nie dotyczy przegranego „Gry”, który nie dostanie szansy na walkę o tytuł konferencji. Drużyną, która mogłaby mu pomóc, jest Waszyngton, który prawdopodobnie zmierzy się z Oregonem w meczu o tytuł Pac-12.

Sezon 2020 był mylący ze względu na niespójną liczbę meczów rozgrywanych pomiędzy zespołami i konferencjami. Jednak zarówno Texas A&M, jak i Indiana odpadły z play-offów jako mistrzowie spoza konferencji, a ich jedyna bezpośrednia porażka przypadła mistrzowi konferencji – w scenariuszu, w którym znalazłby się przegrany meczu.

Alabamie w 2017 r

Alabama, podobnie jak przegrany „The Game”, była drużyną z jedną porażką, która nie wystąpiła w konferencji o tytuł, przegrywając jedyny mecz w ostatnim tygodniu sezonu zasadniczego.

Alabama zanotowała jedną porażkę z mistrzem turnieju Big Ten z Ohio State i jedną porażkę z mistrzem turnieju Big Ten Wisconsin. Stan Ohio w 2023 r. ma podobny rodowód co Alabama, a komisja wykazała, że ​​szanuje życiorys Buckeyes, umieszczając ich na pierwszym miejscu w pierwszych dwóch zestawieniach rankingów WPRyb (podobnie jak Alabama).

Jednak, podobnie jak w przypadku innych scenariuszy, zależało to od wielu przegrywających mistrzów konferencji.

więcej: Pierwszy test jakości QB przeprowadzony przez Michigan Football zapewniający ocenę pozytywną. ledwie.

Czy przegrany z Michigan – Ohio może dostać się do CFP?

Najbardziej oczywistą ścieżką zarówno dla stanu Michigan, jak i Ohio jest wygranie meczów o tytuł konferencyjny przez wiele przegrywających drużyn.

Żadna drużyna, która nie przegrała jeszcze dwóch meczów, nigdy nie brała udziału w rozgrywkach College Football Playoff. Będzie to mistrz konferencji z jedną porażką Możliwy Weź udział w fazie play-off przed przegranym „gry”. Przegrany w „meczu” musiałby się także martwić możliwością utraty przez Gruzję lub Waszyngton mistrzostwa konferencji, jak każdy z nich ma w swoim przypadku.

READ  TKO Rolando Romero przejmuje Gervontę Davis w mediach społecznościowych

Ten scenariusz oczywiście wiązałby się z dużym chaosem w ciągu ostatnich dwóch tygodni, gdzie kilka z ośmiu najlepszych drużyn w rankingach CFP przegrałoby jeden lub więcej meczów podczas tygodnia rywalizacji i weekendu poświęconego mistrzostwom konferencji.

Jeśli tak się stanie, otworzy to drzwi jednemu z Rosomaków lub Buckeyes do zdobycia CFP po porażce w Tygodniu Rywalizacji. Napięty harmonogram rozgrywek pozakonferencyjnych stanu Ohio może pomóc mu w pokonaniu innych drużyn, które zanotowały jedną porażkę, podczas gdy stan Michigan będzie miał trudniejszy okres ze względu na słaby harmonogram.