3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ujawniono harmonogram LIV Golf na 2024 rok obejmujący 7 międzynarodowych wydarzeń, bez ogłaszania daty turniejów

Ujawniono harmonogram LIV Golf na 2024 rok obejmujący 7 międzynarodowych wydarzeń, bez ogłaszania daty turniejów

LIV Golf opublikowało częściowy harmonogram nadchodzącego trzeciego sezonu, ujawniając skład z rosnącą obecnością na arenie międzynarodowej, wieloma wydarzeniami konkurującymi z imprezami imprezowymi PGA Tour i kilkoma godnymi uwagi pominięciami.

Ujawniony w środę harmonogram obejmuje 12 z 14 oczekiwanych wydarzeń LIV. Siedmiu z nich zagra na arenie międzynarodowej, a po wyczerpaniu pełnego harmonogramu liczba ta może wzrosnąć do ośmiu. Sześć wydarzeń krajowych zaplanowanych obecnie w USA obejmuje nowe przystanki w Las Vegas, Nashville i Houston.

W 2023 roku LIV zagrał sześć wydarzeń na arenie międzynarodowej i osiem w Stanach Zjednoczonych.

Opublikowany w środę harmonogram nie obejmuje dat ani lokalizacji Mistrzostw LIV w grze pojedynczej i drużynowej 2024. Oczekuje się, że wydarzenia te zostaną przesunięte wyżej w kalendarzu, aby uniknąć przesunięcia harmonogramu na październik, jak miało to miejsce w poprzednich dwóch sezonach .

Sezon LIV 2024 rozpocznie się w Meksyku w pierwszym tygodniu lutego. W następnym tygodniu LIV zagra w dniach 8–10 lutego w Las Vegas Country Club przed Super Bowl LVIII na stadionie Allegiant w Paradise w stanie Nevada.

Inne nowe przystanki w USA odbędą się w dniach 7–9 czerwca w Houston Golf Club, który w latach 2003–2019 był gospodarzem turnieju PGA Tour Houston Open, oraz 21–23 czerwca w The Grove w Nashville. Farma Rich Harvest Farms, która w latach 2022 i 2023 była gospodarzem wydarzeń LIV poza Chicago, nie znajduje się w harmonogramie na 2024 rok.

Kilka wydarzeń LIV 2024 zostanie rozegranych na żywo w porównaniu z wydarzeniami PGA Tour w namiotach. Turniej w Las Vegas będzie konkurencją z The Genesis Invitational. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1–3 marca w Arabii Saudyjskiej podczas Arnold Palmer Invitational. W dniach 8–10 marca w Hongkongu odbędzie się wydarzenie przeciwko The Players Championship. Spotkanie w Houston zostanie rozegrane przeciwko The Memorial.

To, czy te wydarzenia zostaną rozegrane z LIV, okaże się w przypadku PGA Tour działającego pod tym samym hasłem. Umowa ramowa, na mocy której utworzona zostanie spółka nastawiona na zysk, łącząca interesy Tour w zakresie golfa biznesowego z inwestycją ze strony Saudyjskiego Funduszu Inwestycji Publicznych, który jest właścicielem i operatorem LIV, nie została jeszcze sfinalizowana.

Sezon zasadniczy LIV zakończy się w dniach 16–18 sierpnia w The Greenbrier w Wirginii Zachodniej.

Oprócz dat i lokalizacji turniejów indywidualnych i drużynowych, środowa publikacja harmonogramu nie obejmowała lokalizacji w USA wydarzenia poprzedzającego Masters, które odbędzie się w dniach 5–7 kwietnia.

W harmonogramie nie uwzględniono jeszcze stadionu Trump Doral, na którym odbędą się drużynowe mistrzostwa w latach 2022 i 2023. Uważa się, że miejscem wydarzenia, które odbędzie się na początku kwietnia, będzie ośrodek w Miami, w którym mieszkał były prezydent Donald Trump.

Jeśli LIV zdecyduje się wrócić do Doral na turniej, w którym wystąpią 24 drużyny, znajdzie się w środku ekscytującego cyklu wyborów prezydenckich w USA w 2024 r. Po zorganizowaniu dwóch z pierwszych ośmiu wydarzeń na polach należących do Trumpa w 2022 r., LIV grał w Doral dopiero w 2023 roku.

Prawdopodobną lokalizacją turnieju singlowego lub drużynowego w 2024 r. jest Korea Południowa, gdzie wiadomo, że LIV jest zainteresowana organizacją wydarzenia.

Międzynarodowe lokalizacje uwzględnione obecnie w harmonogramie na 2024 r. obejmują Meksyk (2–4 lutego), Arabię ​​Saudyjską (1–3 marca), Hongkong (8–10 marca), Australię (26–28 kwietnia) i Singapur (3–5 maja). . Hiszpania (12-14 lipca) i Wielka Brytania (26-28 lipca).

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Jamie Squire/LIV Golf/via Getty Images)