22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czuję, że Ukraina jest w Łodzi i dzięki gospodarzom Polska

Powrót do domu jest związany; Jeszcze jeden mecz na trasie i ukraiński trener Ołeksandr Pietrkow w końcu wróci do rodziny w Kijowie.

Szkocja, Walia i Irlandia, dwie czołowe dwójki w barażach Pucharu Świata i meczu w Dublinie trzy razy w Lidze Narodów, Ukraina dotarła do finału sezonu.

Drużyna obozowała w polskim mieście Lotz na ostatnie dwa mecze, pokonując w sobotę Armenię 3:0, kończąc pięciomeczowy występ z Irlandczykami na tym samym stadionie LKS Stadium.

Na razie trener reprezentacji narodowej czuje się jak w domu na ostatnich etapach długiej letniej serii swojej drużyny, spotykając się z przyjaciółmi i sympatykami w Polsce po zwycięstwie Armenii.

„Mogę mówić tylko za siebie, ale wrócę z rodziną do Kijowa” – powiedział Petrakow. „Kocham swój kraj i wracam do domu

„To moja decyzja, aby zagrać tutaj, czuję to połączenie i było to niesamowite, ponieważ wielu ludzi przyszło kibicować (przeciwko Armenii).

„Po meczu byłem z kilkoma moimi przyjaciółmi w centrum miasta, wiele osób przyszło nas zobaczyć i podziękowało nam za mecz i to, co robiliśmy, a te uczucia były niesamowite.

„Chciałbym podziękować polskim władzom za udostępnienie nam hotelu, miejsca do zabawy w domu. Czujemy to wsparcie ze strony tego kraju i jesteśmy bardzo wdzięczni.”

Witalij Mykolenko pracował w Dublinie

Obrońca Evertonu Witalij Mikolenko dołączył do trenera na konferencji prasowej i powiedział, że jest w kontakcie z rodziną w Kijowie, dodając, że nie zawsze było łatwo utrzymywać kontakt z przyjaciółmi i krewnymi w całym rozdartym wojną kraju.

Mikolenko był w Evertonie przed rosyjską inwazją i przyznał, że konflikt wysunął na pierwszy plan jego własne myśli i przekonania.

„To nie jest dla mnie trudny czas” – powiedział Mikolenko. „Przed wojną myślałem, że moje problemy są duże, a teraz zdaję sobie sprawę, że są to małe problemy.

„Kiedy wybuchła wojna, myślałem tylko o swoim kraju i drużynie i robiłem, co mogłem.

READ  Izraelskie organizacje Holokaustu wspierają polskich naukowców będących celem „haniebnych ataków politycznych”

„Moi rodzice przebywają teraz w Kijowie i jesteśmy z nimi w kontakcie. Moi przyjaciele i krewni są w różnych częściach kraju i staramy się utrzymywać z nimi kontakt, ale nie zawsze jest to możliwe.

„Ale jestem w kontakcie z nimi wszystkimi i dziękuję Bogu, że są teraz bezpieczni”.

Mikolenko poświęcił trochę czasu, aby oddać hołd kapitanowi Irlandii i koledze z drużyny Seamusowi Colemanowi, który jest bardzo gościnny od czasu przybycia do klubu Mercedesa.

„Pozwól, że opowiem ci małą historię. Spotkałem go 31 grudnia, pierwszego dnia treningu.

„Sylwester to wielkie święto dla wszystkich Ukraińców. Byłem sam w hotelu, a on napisał do mnie wiadomość: „Zawsze będę przy tobie. Jeśli potrzebujesz pomocy, napisz do mnie, a ja będę. ’

„Przez te pięć miesięcy zawsze mi pomagał, wspierał. Był wspaniałym człowiekiem i świetnym kapitanem”.

Śledź Ukraina v Republika Irlandii (wtorek, 19:45) na rte.ie/sport lub na naszym blogu na żywo w aplikacji RTÉ News. Oglądaj na żywo na odtwarzaczu RTÉ2 i RTÉ od 19:00

Twoja zgoda jest wymagana do załadowania tej zawartości YouTubeUżywamy YouTube do zarządzania dodatkowymi treściami, które ustawiają pliki cookie na Twoim urządzeniu i zbierają dane o Twojej aktywności. Przejrzyj ich dane i zaakceptuj je do załadowania treści.Zarządzaj opcjami