18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czterokrotny mistrz NBA Manu Ginobili, legendy WNBA Swain Cash i Lindsey Wallen są wśród finalistów Galerii Sław Naismitha

Czterokrotny mistrz NBA Manu Ginobili, legendy WNBA Swain Cash i Lindsey Wallen są wśród finalistów Galerii Sław Naismitha

Cleveland – legenda San Antonio Spurs, czterokrotny mistrz NBA Manu Ginobili, legenda WNBA Swain Cash i Lindsey Wallen znaleźli się na szczycie 11 finalistów z Ameryki Północnej i Komitetu Kobiet w kategorii Naismith Hall of Fame 2022.

Pozostała ósemka finalistów to: były Los Angeles Laker Michael Cooper; były napastnik Milwaukee Bucks, markiz Johnson; Wieloletni sędzia NBA Hugh Evans. długoletni trener uniwersytecki Bob Huggins; Wieloletni trener NBA George Carl. studentki i trenerka WNBA Marianne Stanley; pięciokrotny All-Star Tim Hardaway; i trenerka koszykówki dziewcząt z Teksasu, Lita Andrews.

Ginobili – jedna z dwóch osób, wraz z Hall of Famer Bill Bradley, która zdobyła tytuł Euroligi, tytuł NBA i złoty medal – stała się jedną z twarzy dynastii Spurs, wraz z Hall of Famer Tim Duncan i przyszłym Hall of Sławny Tony Parker, który zabrał do domu złoty medal z Argentyną w 2004 roku i brązowy w 2008 roku. Jego chęć zejść z ławki przez większość swojej kariery pomogła zmienić drugie jednostki San Antonio w niszczycielską broń.

Cash wygrała trzy mistrzostwa NBA, mistrzostwo NCAA i dwa złote medale olimpijskie na swojej drodze do miana jednego z 20 najlepszych graczy WNBA wszechczasów w 2016 roku. Była także dwukrotnym All-Star Player i czterokrotnie. czas All-Star. Whalen, podobnie jak Cash, była także trzykrotną mistrzynią WNBA i dwukrotną złotą medalistką olimpijską, tworząc pięć drużyn All-Star i trzy pierwsze drużyny WNBA podczas swojej 15-letniej kariery w Connecticut Sun.

Cooper był jednym z defensywnych korespondentów wielkich drużyn Lakers w latach 80., wygrywając pięć tytułów mistrzowskich NBA, jednocześnie otrzymując pięć nominacji dla zespołu All-Defensive oraz nagrodę dla najlepszego gracza roku w lidze w 1987 roku. Johnson stworzył pięć drużyn All-Star z Bucksami i zdobył mistrzostwo kraju Podczas swojej kariery w UCLA, podczas gdy Evans był sędzią NBA przez 28 lat, był to passa, w której sędziował 170 play-offów, 35 finałów NBA i cztery mecze NBA All-Star.

READ  Trea Turner prowadzi Stany Zjednoczone obok Kuby do finału World Baseball Classic

Hardaway, pięciokrotny złoty medalista All-Star na igrzyskach olimpijskich, zdziesiątkował przeciwników przez 13 sezonów w NBA, głównie z Golden State Warriors i Miami Heat. Karl odniósł szóstą największą liczbę zwycięstw spośród wszystkich trenerów NBA (1175) i dotarł do finałów NBA z Seattle Supersonics w 1996 roku — jeden z sześciu przystanków w ciągu 27 sezonów jako trener NBA. Huggins był głównym trenerem w Cincinnati, Kansas i Wirginii Zachodniej, jednym z sześciu trenerów I ligi, który wygrał co najmniej 900 meczów, osiągając czwarty finał w 1992 i 2010 roku.

Stanley, główny trener WNBA Indiany Pfeiffer, zdobył mistrzostwo kraju w college’u na Old Dominion w 1985 roku, a później trenował w Penn, USC, Stanford i Cal. Andrews spędził 51 lat trenując drużyny licealistów w Teksasie, odnosząc 1416 zwycięstw — więcej niż jakikolwiek trener w liceum, mężczyzna czy kobieta, kiedykolwiek.

Klasa 2022 zostanie oficjalnie zaprezentowana 2 kwietnia w Nowym Orleanie podczas Final Four i zostanie poświęcona w hali 10 września w Springfield w stanie Massachusetts.