22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Aktualizacje Igrzysk Olimpijskich na żywo i najnowsze wiadomości: wyniki liczenia medali

Aktualizacje Igrzysk Olimpijskich na żywo i najnowsze wiadomości: wyniki liczenia medali

kredyt…Doug Mills/The New York Times

Eileen Jo zrobiła to, na co zdecydowała.

Gu, 18-latek z Kalifornii, który rywalizuje z Chinami Na igrzyskach olimpijskich w Pekinie zdobyła już dwa medale w zawodach łyżwiarskich. wziąłem Złoto w wielkim powietrzu W zeszłym tygodniu przegapił kolejny na stoku we wtorek, Srebrne wykończenie.

W piątek weszła do Half Pipe – co jej zdaniem jest najlepszym z jej trzech wydarzeń – w poszukiwaniu Trifecty.

Z dużą rzeszą chińskich fanów dopingujących ją za każdą sztuczkę, z łatwością zdobyła 95,25 w swojej drugiej rundzie, plasując ją znacznie nad resztą stawki. Kiedy była w swoim trzecim wyścigu, zdobyła już złoty medal.

Ukończ swoje zwycięstwo w Halfpipe Cel, który wyznaczyła na Zimowe Igrzyska Olimpijskie: to Zdobył trzy medale Dla Chin.

kalendarz

Chiny

95,25

CAN .flaga

Kanada

90,75

CAN .flaga

Kanada

87,75

Gu zamierzała spróbować ostatniego biegu mocnym uderzeniem z 10 korka, żeby się trochę popisać, ale jej kolega z drużyny Kexin Zhang upadła i uderzyła się w głowę, a potem z trudem wstała, zanim zjechała po half-pipe. To sprawiło, że Gu ponownie rozważył niebezpieczną rundę.

„To trochę mnie obudziło i nigdy wcześniej w życiu nie brałem udziału w wygrywaniu, więc pomyślałem:„ Wiesz, ostatnie wydarzenie na igrzyskach olimpijskich, czuję, że w końcu na to zasłużyłem ”. powiedział.

Kanadyjczycy byli silni po Joe, z Cassie Sharpe zdobywcą srebra, a Rachel Karker z brązem. Sharp, który zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich 2018, wrócił z operacji kolana w zeszłym roku.

„Przeszłam przez piekło i wróciłam w zeszłym roku, więc jestem bardzo wdzięczna, że ​​wszystkie elementy, nad którymi tak ciężko pracowałam, połączyły się dzisiaj” – powiedziała.

Rywalizacja Gu obejmowała również jej najlepszą zawodniczkę, Kelly Seldaro z Estonii, jedyną kobietę, która brała udział we wszystkich trzech imprezach Gu. Sildaro, który zajął czwarte miejsce, powiedział, że half-pipe’y były nieco wolne w piątek, kiedy było wietrznie, zwłaszcza na prawej ścianie. Ale była zadowolona ze swojego występu.

kredyt…Doug Mills/The New York Times
kredyt…Gabriela Bhaskar/The New York Times

„Te igrzyska były niesamowite” – powiedziała. „Cieszę się, że mogę wrócić do domu i trochę odpocząć”. Zdobyła jeden medal i brąz w stylu kursywą.

Stany Zjednoczone miały silną pozycję na czele z 17-letnią Hannah Faulhaber, która w zeszłym roku zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach świata, oraz 32-letnią Brittą Sigourney, która cztery lata temu zdobyła brązowy medal. Faulhaber zajął szóste miejsce, Sigourney 10, a Karlie Margulies 11. w finale 12 kobiet.

Gu przyciągnęła międzynarodową uwagę – i pewne kontrowersje – swoją decyzją w 2019 r., by reprezentować ojczyznę swojej matki.

Gdy miała 15 lat, ledwo zauważono decyzję, a do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie były około trzech lat. Gu teraz dominuje w jej sporcie i znajduje się w rosnącej rozziewu geopolitycznym między jej dwoma krajami.

Yan Ju, matka Eileen, urodziła się w Szanghaju i wychowała w Pekinie jako córka inżyniera rządowego. Wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych około 30 lat temu na studia magisterskie i osiadła w San Francisco.

Dorastając w San Francisco, Elaine Jo została modelką reprezentującą luksusowe marki, takie jak Louis Vuitton i Tiffany. Ma tak wiele sponsorów w Chinach, że jest wszechobecny w reklamach i cieszy się dużym zainteresowaniem w państwowych mediach.

Jo powiedziała, że ​​chce być pomostem między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, jednocześnie inspirując młode kobiety i pomagając w rozwoju rodzącego się chińskiego przemysłu sportów zimowych. Ona i jej matka odmówiły dyskusji na jakiekolwiek drażliwe kwestie geopolityczne rywalizujących narodów.

Gu wie, że ostatnie dwa tygodnie zmienią jej życie na zawsze.

„To były dwa tygodnie z rzędu najtrudniejszych wzlotów i upadków, jakie miałem w życiu” – powiedziała.

READ  Andres Jimenez, Cleveland Guardians dochodzą do przedłużenia