28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

CTP N: Polska kontynuuje ekspansję, nabywając pół miliona metrów kwadratowych gruntów

CTP N: Polska kontynuuje ekspansję, nabywając pół miliona metrów kwadratowych gruntów

Warszawa, 22 kwietnia 2024 r. – CDP, największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca aktywów przemysłowych i logistycznych Gross Lettable Area (GLA), powiększył swój polski bank gruntów do prawie pół miliona metrów kwadratowych. Spółka zakupiła grunty inwestycyjne w czterech strategicznych lokalizacjach, co daje możliwość wynajęcia w krótkim okresie około 200 000 metrów kwadratowych gruntów w Łodzi, Toruniu i konglomeracie warszawskim, gotowych do rozpoczęcia procesu deweloperskiego. Nabycie gruntów jest częścią ogłoszonej w zeszłym roku strategii CTP zakładającej zainwestowanie 300 milionów euro w Polsce – kluczowym rynku wzrostu dla CTP – w rozwój portfolio magazynowego.

Jak wyjaśnia Piotr Flugel, Dyrektor Zarządzający CTP Polska:

„Dzięki nabyciu portfela nieruchomości w północno-środkowej części kraju nasz bank ziemi w Polsce przekracza obecnie 3 miliony metrów kwadratowych. Zabezpieczone grunty zapewnią możliwości rozwoju CTP w ciągu najbliższych trzech lat i jego dalsze przyspieszenie. Jesteśmy już jednym z trzech czołowych deweloperów obiektów przemysłowych i magazynowych pod względem rozwoju parków biznesowych – Do końca tego roku nasze lokalne portfolio jest dla nas kluczową inwestycją, która pozwala nam nawiązywać długoterminowe partnerstwa biznesowe i zaspokajać potrzeby naszych klientów. dla różnych klientów z branży logistycznej, magazynowej i produkcyjnej.

Nowo nabyte grunty zlokalizowane są we wschodniej części konglomeratu Latzu, w sąsiadujących z Warszawą miastach Toruń oraz Janki i Nowy Koenig. Wszystkie nabyte tereny inwestycyjne posiadają niezbędne pozwolenia na rozpoczęcie budowy obiektów logistycznych, magazynowych i przemysłowych. Na ich terenie powstaną parki CTP – które będą głównie magazynami miejskimi, które będą kluczowym elementem dostosowania łańcuchów dostaw do aktualnych warunków rynkowych – staną przed presją ograniczenia zarówno sieci dostaw, jak i sieci dostaw do „dostawy tego samego dnia”. Model.

– wyjaśnia Bogie Gabrovic, dyrektor ds. relacji z klientami i spraw korporacyjnych w CTP Polska

READ  Poland Tour - Essential Racing Preview

„Rośnie aktywność inwestorów zagranicznych i krajowych, co oznacza, że ​​widzimy duży popyt na powierzchnie logistyczne i przemysłowe. Gotowe do wynajęcia niemal od zaraz. Mówimy o przestrzeniach zaprojektowanych w technologii energooszczędnej oraz z systemami oświetleniowymi znacząco poprawiającymi komfort Godziny pracy i magazynowanie materiałów Nie tylko budujemy parki biznesowe skierowane do różnych typów najemców: od małych firm usługowych i handlowych po operatorów lekkiej produkcji czy logistyki.

Strategia CTP zakłada inwestowanie w modelu multi-tenant. W praktyce oznacza to budowę obiektów przeznaczonych do obsługi wielu najemców na jednej powierzchni. Takie też będą parki biznesowe budowane na nowo nabytych gruntach. Jest to możliwe dzięki szerokiej gamie indywidualnych bloków najemców – od małych powierzchni od 500 m2 i więcej, poprzez centra logistyczne, po oświetlone i izolowane przestrzenie produkcyjne o dodatkowych 2000 m2 i więcej. W ten sposób CTP umożliwi najemcom elastyczne zarządzanie powierzchnią zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami.

O CTP
CTP jest największym w Europie notowanym na giełdzie właścicielem, deweloperem i zarządcą nieruchomości logistycznych i przemysłowych pod względem powierzchni najmu brutto, posiadającym 11,8 mln metrów kwadratowych GLA w 10 krajach na dzień 31 grudnia 2023 r. CTP certyfikuje wszystkie nowe budynki zgodnie z BREEAM. Ocena ESG przyznana przez firmę Sustainalytics o bardzo niskim ryzyku, podkreślająca jej zaangażowanie w prowadzenie zrównoważonej firmy. Więcej informacji można znaleźć na korporacyjnej stronie internetowej CTP: www.ctp.eu

Dane kontaktowe w przypadku zapytań ze strony mediów:

Karina Misak
Szef marketingu, CTP
Elektryczny: [email protected]
M: +48 532 566 712

Moniki Sadowskiej
Starszy doradca
Liderzy połączeń
Elektryczny: [email protected]
M: +48 502 243 620