22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Cryptoverse: czy zbliża się koniec zimy Bitcoina?

Cryptoverse: czy zbliża się koniec zimy Bitcoina?

24 maja (Reuters) – kryptowalutowa zima weszła w dziewiąty tydzień i bitcoin nie może otrząsnąć się z chłodu.

Od wskaźników technicznych po wolumen obrotu, wskaźniki rynkowe migają na czerwono lub bursztynowo dla największej kryptowaluty, która straciła jedną trzecią swojej wartości w ciągu zaledwie dwóch miesięcy.

Co teraz?

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Skończona historia Bitcoina nie świadczy o kryptowalutowych zimach, które określamy jako długoterminowy trend spadkowy trwający miesiąc lub dłużej.

Od 2017 r. było ich pięć, a od 2021 r. trzy. Dwa incydenty w zeszłym roku trwały 14 i 10 tygodni i spowodowały, że bitcoin stracił 45 do 47 proc. Jeśli jest to typowe, ostatni spadek bitcoina – spadek o 36% w ciągu ośmiu tygodni – wciąż ma sposób na zadziałanie.

„Bitcoin nie jest obecnie atrakcyjny dla inwestorów detalicznych” – powiedział Joseph Edwards, szef strategii finansowej w firmie zarządzającej funduszem Solrise Finance – „Nikt tak naprawdę nie widzi potencjału, by dać Bitcoin 10 razy (zwrot).”

W rzeczywistości ogólne tło jest dalekie od wsparcia dla klasy aktywów, która jest obecnie silnie postrzegana jako niestabilna i ryzykowna – a także zagrożona w obliczu inflacji. Obawy o rosnące globalne kursy i geopolitykę również przynoszą amerykańskie akcje (.SPX) Blisko potwierdzenia bessy, kryptowaluta nie znajduje się na niczyjej liście zakupów.

Jednak nawet w lodowatej dziczy są pewne oznaki, że król Crypto planuje swój powrót.

Bitcoin czerpie swoją siłę na przykład z reszty rynku kryptowalut, a jego względna pozycja zapewnia pewną ulgę inwestorom uciekającym przed altcoinami, takimi jak stablecoiny, które uznano za zbyt ryzykowne po krachu TerraUSD na początku maja.

Dominacja Bitcoina, będąca miarą stosunku kapitalizacji rynkowej pozostałych rynków kryptowalut, wzrosła do siedmiomiesięcznego maksimum wynoszącego ponad 44%, nawet gdy jego cena gwałtownie spadła.

READ  Akcje Australii, Hongkongu i Korei spadają o 2%

„W szczególności inwestorzy instytucjonalni uciekają do pewnego stopnia w bezpieczne miejsce na bitcoin, który ma najbardziej instytucjonalną adopcję” – powiedział Marcus Sotirio, analityk z brytyjskiego brokera aktywów Global Block.

W zeszłym tygodniu dane CFTC pokazały, że kontrakty futures na bitcoiny miały największą długą pozycję netto od czasu uruchomienia kontraktu w 2018 r., co wskazuje, że inwestorzy dążą do podniesienia ceny kryptowaluty.

szyfrowanie zima

Strach i chciwość

straszne czasy.

Bitcoin stracił połowę swojej wartości od szczytu 10 listopada na poziomie 69 000 USD. W tym tygodniu traci 30 000 USD, po tym, jak 12 maja osiągnął najniższy poziom od 17 miesięcy wynoszący 25401 USD. Nadal jest to największy zasób cyfrowy pod względem kapitalizacji rynkowej, ale kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wynosi obecnie 1,3 biliona dolarów, czyli mniej niż połowę 3 dolarów. Szczyt biliona w listopadzie.

Wskaźnik nastrojów rynkowych platformy danych Bitcoin Fear & Greed firmy Coinglass – gdzie 0 oznacza skrajny strach, a 100 oznacza skrajną chciwość – wynosi 13.

Ether, drugi token pod względem kapitalizacji rynkowej, oscylował w pobliżu poziomu 2000 USD i spadł o prawie 60% w porównaniu ze szczytem 4 868 USD z 10 listopada.

Bilal Hafeez, dyrektor generalny Macro Hive Research, wymienił 2300 i 2500 dolarów jako kluczowe poziomy i ostrzegł, że niepowodzenie w utrzymaniu się powyżej któregokolwiek z tych krótkoterminowych znaków będzie sygnałem niedźwiedzi.

Rynek kryptowalut jest przerażający.

Całkowity wolumen rynku kasowego dla wszystkich kryptowalut na głównych giełdach spadł w poniedziałek do 18,4 miliarda dolarów – mniej niż połowa z 48,2 miliarda dolarów z 14 maja, co było największym wolumenem w 2022 roku, według serwisu informacyjnego i badawczego The Block.

Firma analityczna Blockchain, Glassnode, powiedziała 9 maja, że ​​Bitcoin na 33 600 USD stawia 40% inwestorów pod wodą.

READ  Giełdy w USA utrzymują wzrosty w obliczu utrzymujących się nadziei na obniżkę stóp procentowych

„Wiele osób zastanawiało się, co zrobić ze swoimi monetami – trzymaj się swojego ukochanego życia lub księguj straty i ruszaj dalej?” Lindsey Bell, główny strateg ds. rynków i finansów w Ally Invest.

„To dobre przypomnienie, że kryptowaluta prawdopodobnie nie powinna stanowić więcej niż, powiedzmy, 1-2% twojego portfela”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże Medhy Singh i Lisy Pauline Matakal w Bengaluru; Edytowanie przez Vidya Ranganathan i Praveen Shar

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Wyrażone opinie są opiniami autora. Nie odzwierciedla poglądów agencji informacyjnej Reuters, która działa zgodnie z zasadami zaufania do bezstronności, niezależności i wolności od uprzedzeń.